Çoğu zaman sabırsız karakterimizden dolayı hayatımızda ters giden bazı şeylerin hızlıca düzelmesini isteriz. Konu mutluluk olduğunda ise bazı adımları izler izlemez bir sonuç alacağımızı sanırız.

Ancak bu çok doğru bir yaklaşım değil. Sürdürülebilir bir değişim ve iyileşme için durumu bütün olarak değerlendirmek ve beraberinde davranışlarımızı değiştirmeye başlamamız gerekir. Bunun paralelinde  duygularımız da değişecektir.

Cinsel yaşamınızı bütüncül bir şekilde geliştirmek için bu önerilerden önce, iki anahtar kelimeyi unutmamak gerekir: “İletişim ve duygusal güvenlik”! İyi bir cinsel deneyimin temelinde kendiniz ve partnerinizle olan duygusal bağ yatmaktadır. Duygusal iletişimin yüksek olduğu ilişkilerde, cinsellik ve tatmin olma doğru orantılı olarak birbirini geliştirir. Duygusal iletişim iyi bir cinsel deneyim yaşatır ve iyi bir cinsel deneyim de daha derin bir iletişim yaratır.

İşte seks hayatınızı iyileştirecek 7 öneri!

1. “Mükemmel” beklentisini bırakın: “Mükemmellik” kelimesini yatak odanızın dışında tutun, çünkü fark etmeden sizde bir baskı oluşturur.

2. İyi bir cinsel deneyiminin sıklıkla ve eş zamanlı orgazm ile ilgili olduğu inancını bırakın: Sayılara takılmayın ve ilişkinizi başkalarının ilişkileri ile kıyaslamayın.

3. Seks tanımızı geliştirin: Seks öpüşmektir, dokunmaktır ve çıplak olarak gözlerinizin içerisine bakmaktır.

4. Seksapalitenizi konuşturun: Ateşi yakmak için partnerinizi beklemeye gerek yok. Unutmayın ki, iki alevin birleşmesiyle daha büyük bir ateş yanacaktır.

5. Bedeninizin ritmini iyi tanıyın: Hormonların, uyku düzeninin, beslenmenin ve fiziksel aktivelerin şehvetiniz üzerinde etkisi olduğunu unutmayın.

6. Düşüncelerinizi kontrol edin: Seks konsantre olmanız gereken bir aktivitedir. Yatak odasında iken başka bir konuyu düşünmemeye çalışın.

7. Partnerinize aşk ile bağlanın (en önemlisi): Tatmin edici bir cinsel deneyimde bedeninizin fiziksel ve duygusal açıdan savunmasız olması gerektiğini unutmayın. Güven duygusunu hissetmediğiniz dönemlerde beden kendini kapatacaktır.

Kaynak: MindBodyGreenLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP