Kraliyet ailesinden Sussex Dükü ve Düşesi olan Prens Harry ile Meghan Markle, nisan başı civarlarında bebeklerini kucaklarına almayı bekliyor. Geçen sene mayıs ayında Windsor Şatosu’nda dünyaevine giren çift, Markle’ın üç aylık hamileliğinde duyurulan bebek haberleriyle takipçilerini çok sevindirdi.

BBC’deki bir röportaja göre; henüz yeni nişanlandıkları dönemde Prens Harry, yakın gelecekte nişanlısı Meghan Markle ile birlikte bir aile kurmak istediğini dile getirmişti. Bu isteklerini gerçekleştirmek için vakit kaybetmeyen dük ve düşes, el ele objektiflere takıldıkları fotoğraflardaki mutluluklarıyla göz doldurmaya ve mutluluk saçmaya devam ediyor.

Amerika’daki oyunculuk kariyerinin ardından artık bir kraliyet ailesi mensubu olan Meghan Markle hamilelik sürecinde nelerle karşılaştı, hayatında ne gibi değişiklikler yapması gerekti, gelin birlikte inceleyelim!

Hamilelik sürecinde dikkat edilmesi gerekenler

Diyet

Hayvan hakları çalışmalarına desteğiyle bilinen Meghan Markle, 2015’te verdiği bir röportajda hafta içleri bitki kökenli, hafta sonları ise daha esnek beslenerek flexitarian (yarı vejetaryen) olduğunu belirtmişti.

Hamilelik sürecinde protein, demir ve Omega 3’ün çok önemli olduğunu belirten doktorlar, çeşitli beslenme seçeneğinin benimsenmesini öneriyor. Bebeğin gelişimi konusunda önemli rol oynayan B12 gibi bazı vitamin ve mineraller, vegan ya da vejetaryen diyette eksik kalabiliyor. Bu nedenle Markle’ın doktorlarının hamilelik sürecinde daha çeşitli besinler içeren bir diyet planı oluşturduğu düşünülüyor.

Seyahat

Karı koca gezmeyi seven ve iş nedeniyle sık sık seyahat eden Harry ve Meghan, hamilelik sürecinin en yoğun olduğu son aylarda seyahat faktörüne de dikkat ediyor. Şubat ayında Amerika’ya son uzun yolculuğunu yapan Markle, bebeğini kucağına alana kadar uzun süren seyahatlere çıkmayacak ve uçağa binmeyecek.

Sağlıklı içecek alışkanlıkları

Taze meyve/sebze suyu tüketmeyi çok seven Meghan Markle’a doktorlarından smoothie önerisi geldi! Doktorlar meyve/sebze suyunun smoothielere kıyasla daha fazla şeker içerdiğini ve meyve/sebzenin suyu sıkıldığında tüm faydalı içeriğinin olduğu posasının çöpe gittiğini söylüyorlar. Bu nedenle düşesin mutfağında artık meyve suları yerine meyve ve sebzelerin posasını da kullanmayı amaçlayan sağlıklı smoothieler daha fazla yer alıyor.

Kırmızı şarap tüketmeyi çok seven Meghan Markle’ın doktorları, hamilelik sürecinde alkol tüketmemesini destekliyor. Az miktarlarda, uzun aralıklarla alkol tüketiminin çok da sakıncalı olmadığını düşünenler olsa da Markle için uygun görülen tavsiye hiç alkol tüketmemesi.

Ezgersiz

Meghan Markle’ın annesinin bir zamanlar yoga eğitmenliği yaptığını biliyor muydunuz? Belki de bu nedenle Markle, yogayla iç içe olmayı ve yoga yapmayı çok seviyor. Aynı zamanda koşuya çıkmaktan ve yürüyüş yapmaktan da hoşlanan Markle’ın her gün ufak bir beden hareketiyle hem kendi sağlığı için hem de bebeğinin sağlığı için özel vakitler yaratması destekleniyor.

Ayrıca doktorlar, egzersizin yanı sıra her gün en az 10 dakikalık bir meditasyonun anne-çocuk sağlığı için çok faydalı olduğunu belirtiyorlar.

Wellness bilinci

Hamilelik sürecini uzman doktorların desteği ve görüşleriyle geçirmek isteyen Meghan Markle’ın yaklaşık 20 kişilik bir doktor ekibi var. Annelerin hamilelik süreciyle ilgili daha çok bilgiye sahip olması, kendi bedenlerine ve zihinsel sağlıklarına dikkat etmeleri, wellness bilinciyle daha yakından tanışmaları ve stresten uzak kalmaları gerekiyor.

20 kişilik bir uzman ekibiniz olmasa da sürece dair olabildiğince bilgilenerek, holistik sağlık hakkında araştırarak ve okuyarak başarılı bir hamilelik dönemi geçirebilir, bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP