YAZAN: DİLA ATTEPE

Bu hafta gökyüzü bizlere ilhamın ve değişimin haberini veriyor! 14 Ekim’de Terazi Burcu’nda gerçekleşecek olan Güneş tutulmasındaki enerjiler yeni ayda da aktif olacak. Motivasyon ve ilham dolu değişiklikler ile gelen Terazi burcundaki 2023 yılının son Güneş tutulması, burcunuz için ne anlama geliyor?


Tutulma sezonu ve Güneş tutulması

Gökyüzünde yaşanan tutulmalar, tarihlerine ve konumlarına göre farklı anlamlara gelebilirler. Güneş ve ay tutulmalarının dünya ve burçlar üzerinde farklı etkileri vardır. Güneş tutulmaları hayatımızda gerçekleşecek değişimin ve yeni fırsatların bir göstergesidir. Kişiye yeni kapılar açar ve yeni gündemler getirir. Yeni adımlar atmak için en iyi sezon olarak görülen tutulma sezonu, kişisel yolculuğunuza yardımcı olabilir.

Terazi Burcu sezonu ve Güneş tutulması

14 Ekim’de Terazi Burcu’nda meydana gelecek Güneş tutulmasının ana etkileri de aşk ve ilişkilerdeki değişim, motivasyon ve ilham üzerine eğiliyor. Bu tutulmanın ve tutulma sezonundaki iki tutulmanın da yöneticisi, Başak Burcu’ndaki Venüs. İlişkiler ve aşk konularının gezegeni Venüs, bu tutulmanın aşk, ilişkiler ve değerlerimiz üzerinde yoğun bir etkiye sahip olacağını söylüyor. Karşıt gezegeni Satürn ile karşıt kontakta olacak Venüs, bizi hayatımızdan alıkoyan ilişkileri gündeme getiriyor.

Koç

Bu Güneş tutulması, ilişkilerinizdeki dengeyi bulmanıza yardımcı olacak. İlişki dinamiklerinizde son kararı sizin alacağınız bir etki yaratabilir. İç dünyanıza iyi gelmeyen, size hizmet etmeyen ilişkilere veda edebilirsiniz. Bu konuda, kendinize odaklandığınız ve ihtiyaçlarınıza ve arzularınızı dışarıya ifade etmek, ilişki dinamiklerinizi korumak için önemli bir konumda.

Boğa

Terazi’de Güneş tutulması, Boğa Burcu’nda günlük rutinler ve alışkanlıklar alanında etkili oluyor. Özellikle iş ortamındaki hislerinize dikkat etmelisiniz, neyin sizi mutlu edip etmediğini gözden geçirebilirsiniz. İş ortamında kendinizi ifade etme yolculuğunda bu tutulmanın etkilerini hissedebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamların kendi sağlığınıza olan etkisinin kontrolü ele alabilir ve isteklerinize ulaşabilirsiniz.

İkizler

İkizler Burcu için bu Güneş tutulması ilişki geçmişinizin köküne inmeniz ve ilerlemeniz için bir fırsat sunuyor. İlişkileriniz kapsamında gelecekteki planlarınızı gerçekleştirmek ve ilerlemek için geçmişinizi gözden geçirip ders almanızda fayda var. Ayrıca tutulma, yaratıcılığınızın ön planda olacağı bir döneme işaret ediyor ve kendinize iyi gelecek yaratıcı yöntemleri keşfetmek ve bunları kullanmanın geçmişinizi anlamanıza yardımcı olacağını söylüyor.

Yengeç

Tutulma, Yengeç Burcu’nda ev ve aile konularını etkiliyor. Bu konularda sesinizi duyurma isteği ön plana çıkabilir ve yuvanız ile ilgili bazı kararlar sizin elinizde olabilir. Bu dönem, aile içindeki sevgi duygusuyla kendini gösteriyor ve yeni başlangıçlara işaret ediyor. Ayrıca ikili ilişkileriniz bir ivme kazanabilir ve partneriniz var ise onunla yeni yolculuklara çıkabilirsiniz.

Aslan

Terazi Burcu’ndaki Güneş tutulması iletişim evinizi, zihniyetinizi ve anlık duygularınızı ön plana çıkarıyor. Bu dönemde aldığınız kararlarda kendi iç sesinizi dinlemeye ek olarak sevdiklerinizin fikirlerini almanız ve üzerine konuşmanız da işinizi kolaylaştıracaktır. Bu sayede dengeli bir ortam oluşturabilir ve ani kararlardan kaçınabilirsiniz.

Başak

Başak Burcu’nda finansal alanlarda gerçekleşecek olan tutulma, cüzdanınıza gelecek olan bir bereketin göstergesi. Bu tutulmanın etkileriyle 6 ay boyunca para konuları gündemde olacak. Terazi’deki Güneş tutulması gelir ve para kazanmayla olan ilişkinizde şansın sizin yanınızda olacağına işaret ediyor. Para konusundaki geçmiş ve halihazırdaki endişelerinizi bir kenara bırakmanız, gelecek para akışı için de önem taşıyor. Paranın gelip gitmesine takılmadan yaşayacağınız bir dönem sizleri bekliyor.

Terazi

Bu Güneş tutulması Terazi Burcu’nda hemen hemen her alanda etkiye sahip. Hayatınızın dengesini bütünüyle değiştirecek olan olaylar gerçekleşebilir. Kişiliğinizi dışarıya nasıl yansıttığınız, fikirleriniz ve ifade biçimleriniz de yaşayacağınız değişikliklerle şekillenebilir. Para konusu sizin için hassas bir hal alıyor. Küçük ve unuttuğunuz harcamalarınız sürpriz bir şekilde karşınıza çıkabilir. Bu dönemde ne istediğiniz hakkında açık olmak, vereceğiniz değişim kararlarında sizlere yardımcı olacaktır.

Akrep

Bu ay gerçekleşecek olan Güneş tutulması, mental sağlığınız ve kişiliğiniz konularında sizlere yol arkadaşı oluyor. Kendinizi anlamak ve duygularınıza yakınlaşmak için yardımcı olacak bir enerji dalgası hissedebilirsiniz. Bu dönemde amaçlarınız ve arzularınızı gerçekleştirmek için iç dünyanızı dinlemeniz, sizler için bir anahtar niteliği taşıyor. Hayallerinizin dışavurumu ve bunlar için çalışmak için motivasyon bulabilirsiniz.

Yay

Sosyal hayatınızı yakında ilgilendirecek olan Güneş tutulmasıyla arkadaşlarınızın hayatında ve sosyal çevrenizde yaşanan değişiklikler gündeme gelebilir. Sosyalleşebilir, yeni arkadaşlıklar ve bağlantılar kurabilirsiniz. Kuracağınız bu ilişkiler hedeflerinize bir adım daha yaklaşmanızı sağlayabilir ve amaçlarınıza ulaşmanızı daha da kolaylaştırabilir. Bu dönemde alacağınız kararlar ile başkalarından onay beklemeden harekete geçebilirsiniz.

Oğlak

Oğlak Burcu’nda iş konularına eğilecek olan Güneş tutulması, kariyerinizde değişimler ve kazançlar getirebilir. Uzun süredir çabaladığınız bir işin meyvelerini aldığınızı görebilirsiniz. Kendinizi tanınan ve bilinen bir pozisyonda bulabilirsiniz. Ayrıca aşk alanında yaratıcılığınız ön planda olacak ve geçtiğimiz 6 ayda dilediğiniz şeyleri avcunuzda bulabilirsiniz.

Kova

Terazi Burcu’nda gerçekleşecek olan Güneş tutulması, yurt dışı ve seyahat konularında etkili oluyor. Konfor alanınızdan çıkmak iç dünyanız için olumlu bir hareket olabilir. Yurt dışına çıkmak için etkili bir dönemdesiniz ve önemli adımlar atabilirsiniz. Ticari faaliyetlerle uğraşıyorsanız yakın çevrenizden destek alabilirsiniz. Yakınlarınızı hedeflerinize doğru çıkacağınız yolda yanınıza almak size güç verecektir.

Balık

Eğer paranızı yönetmekte zorlanıyorsanız, bu Güneş tutulması sizin kurtarıcınız olabilir. Harcamalarınız ve ödemeleriniz konusunda beklenmedik destekler görebilirsiniz. Bu tutulma size rahat bir nefes aldırmanın yanı sıra harcamalarınızı bilinçli ve ders alarak yapmanızı öneriyor. Özellikle eş veya ortaklı parasal konular gündeminizde olabilir ve adalet arayışına girebilirsiniz.Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP