Bronz bir ten, sıcak esen rüzgar, yemyeşil çimler üzerine kurulan gazebolar, uçuşan tüller ya da incecik kumsallar… Yaz düğünlerini masalsı bir atmosfere bürüyen bu ayrıntılar birçoğumuzun hayallerini süslüyordur sanırım.

İçiniz ısınıp, burnunuza çiçeklerin ya da tuzlu deniz suyunun kokusu geldiyse, yaz gelinlerine yakışacak birkaç makyaj önerisinde bulunmak istiyorum. Oyumu her zaman en doğal görünümden yana kullandığım için sadece yaz gelinlerine değil, yaz akşamlarında katılacağınız bütün etkinliklere de uygun olacaktır.

İncecik ve pırıltılı bir ten makyajı

Hava sıcak ve nemli olacağı için kalın fondöten ve pudralı makyajlar kısa bir süre sonra bozulur. Bu yüzden incecik bir ten makyajı yeterli olacaktır. Renkli bir nemlendirici içine karıştıracağınız cilt yağı, parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak.

Nude dudaklar

Kırmızı dudaklar bronz tene çok yakışıyor olsa da, gelinlerin masum algısı ile ironi oluşturuyor. Bu nedenle, ince pembe ışıltısı ile canlılık veren nude dudaklar yaz gelinlerine daha çok yakışacaktır.

Kızıl göz makyajı

Son dönemlerin en trend makyajı nedir diye merak ediyorsanız, cevabım kızıl gözler! Yaz gelinleri bronz teninize, kızıl buğulu göz makyajı çok yakışacak, trendi ve parlak görünmenizi sağlayacak.

Bonus: Saçlar

Kim Kardishian, Jenniffer Lopez ve Rita Ora gibi ünlülerin saç artisti Chris Appleton, bu yaz dağınık ve doğal saçların ön plana çıkacağını açıkladı. Bu trendi yakalamak isteyen gelinler, renk ve tasarım açısından doğal olan saçlarınız ile düğününüzde ışıldamak çok kolay.

İlginizi çekebilir!Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP