Saç tipiniz ne olursa olsun evde uyguladığınız bakım rutini; şampuan, nemlendirici ve maskelerin saçın nasıl göründüğü ve hissettirdiği üzerinde büyük bir etkisi oluyor. Cansızlaşmış, kuru, kolay şekle girmeyen, elektriklenen yani neme ihtiyaç duyan saçlar doğru ürünler ile eski sağlığına ve hatta daha iyi versiyonuna kolaylıkla ulaşabiliyor. Çok efor sarf etmeden, kimyasal ürün ve yüksek ısılı şekillendirme methodları kullanmadan parlak, elektriklenmeyen, yumuşak saçlara kavuşmanın en kolay yolu ise saç tipine uyumlu, yüksek performanslı bir saç bakım maskesi kullanmak ile sağlanıyor. Aveda Nutriplenish Bakım Maskeleri saçı anında 4 kat daha nemli hale getirerek hepimizin aradığı o hızlı ve mucizevi çözümü gündelik rutinimize taşıyor.

Siz de neme doymuş, parlak ve yumuşak saçların tadını çıkarmak isterseniz 28 Şubat’a kadar VSALIVETOBLOOM kodu ile link üzerinden yapacağınız alışverişlerde %15 indirim ve Nutriplenish Deneme Seti hediyesi sizi bekliyor!


Aveda Nutriplenish bakım maskelerinin faydaları

Aveda Nutriplenish maskeleri 5 temel faydayı tek bir formülasyon içinde topluyor; kurumuş saçları canlandırıyor, saç dokusunu iyileştiriyor, 72 saate kadar saçı derinlemesine nemlendiriyor, elektriklenmeyi önlüyor ve saçın parlaklığını arttırıyor. Tüm bu faydaları yüzde 98’e yakın doğal içeriklerden; organik nar yağı, organik mango yağı ve organik Hindistan cevizi yağından sağlıyor.

Organik nar yağı içerisinde bulunan Omega-5 yağ asitleri ile kuru ve cansız saçı canlandırıyor, organik Hindistan Cevizi yağı saçın içerisine kolaylıkla girerek nemi hapsediyor ve organik mango yağı saçın neme tutunabilmesi için gerekli dış bariyeri oluşturuyor.

Aveda Nutriplenish bakım maskeleri nasıl kullanılıyor?

Aveda Nutriplenish Bakım Maskeleri yoğun ve hafif nemlendirici olarak ikiye ayrılıyor.

Yoğun nemlendirici maske ortadan kalın telliye, kurudan çok kuru saçlara yoğun bakım yapıyor. Daha kıvamlı ve kremsi bir yapısı bulunan yoğun nemlendirici maske 5 kat daha fazla zengin doğal yağları içeriyor, saçları tek bir kullanımda bile öncesine oranla 4 kat daha nemli hale getirebiliyor.


Hafif nemlendirici maske inceden orta telliye, kurudan çok kuru saçlara ağırlaştırmadan bakım yapıyor. En ince telli saçların bile neme doymasını, elektriklenmesinin azaltılmasını sağlayan hafif jel formülü aynı zamanda 2 kat daha fazla organik nar yağı içeriyor. Saçların tek bir kullanımdan sonra bile öncesine oranla 6 kat daha fazla nemli olmasını sağlıyor.

Profesyonel ipucu

Haftada bir kez saç nemlendiricisinin yerine kullanılabilen Aveda Nutriplenish bakım maskeleri eğer gece rutininde uygulanıyorsa sabaha kadar saçta bekletilebiliyor. Diğer zamanlarda ise maskeyi geniş uçlu bir tarak yardımı ile saça uygulamak veya uygulamadan sonra tarayarak eşit şekilde yedirmek önem taşıyor. Daha sonra saçın sıcak bir havlu ile sarılarak bekletilmesi maskenin etkisini oldukça yükseltiyor. Finalde de saç derisinde birikme yaşanmaması için saçı bol su ile yıkamak gerekiyor.

Live to Bloom ekibinin Aveda Nutriplenish bakım maskeleri kullanmadan önce ve sonrası

Farklı saç tipleri ve sorunları üzerinden Aveda Nutriplenish bakım maskelerinin faydalarını birebir deneyimlemek istediğimiz için ekip olarak kendi saç tipimize en uygun maskeleri uyguladık. Live to Bloom‘un kurucusu Ceren’in saçları işlem görmemiş, orta kalınlıkta ve elektriklenmeye müsait bir yapıdayken Kıdemli İçerik Editörü Burcu’nun saçları boya işlemi geçirmiş, ince telli, uzun ve yıpranmış. Live to Bloom Shop Kategori Uzmanı Naz ise işlem görmemiş, ince telli ve uzun saçlara sahip. Sırasıyla saçlarımıza uygulanan maskeler; Ceren ve Burcu için Nutriplenish Yoğun Nemlendirici Maske, Naz içinse Nutriplenish Hafif Nemlendirici Maske şeklinde oldu.

“Saçlarım her yıkamadan sonra kolaylıkla elektriklenen, kuru, cansız ve renginden ötürü mat görünmeye oldukça müsait. Bununla beraber karma yani yağlı denebilecek saç derisi ve kuru saç uçlarına sahip olduğum için kullandığım bakım ürünleri çoğu zaman ağırlaştırma yapıyor. Aveda Nutriplenish Yoğun Nemlendirici Bakım Maskesi‘ni uygularken ilk fark ettiğim müthiş kokusu, hemen sonrasında ise kafa derimin ne kadar daha hafif ve ferah hissettirdiği oldu. Saçlarım ciddi ölçüde daha yumuşak ve kolay taranabilir hale geldi. Normal zamanlarda saçımı çok elektriklendiren saç kurutma ve fön işlemi ise bu sefer pürüzsüz bir sonuç verdi.”

Burcu

“Saçlarım orta kalınlıkta, gür ve dalgalı olduğu için eğer şekillendirmek için özel bir zaman ayırmazsam gün içerisinde oldukça kabarık ve elektriklenmiş görünebiliyor. Herhangi bir işlem yaptırmamış olsam da kışları sıcak su ile duş almak, sıklıkla fön makinesi kullanmak saçlarımdaki tüm nemin azalmasına, kuru ve cansız bir görünüm almasına neden oluyor. Saç kalınlığıma ve dalgasına göre Yoğun Nemlendirici versiyonunu seçtiğim Aveda Nutriplenish Maske’si ise saçlarıma tek kullanımda bile çok daha sağlıklı ve neme doymuş bir görünüm kazandırdı. Daha az elektriklenen, yumuşak ve parlak görünen saçlarımı şekillendirmem de vaktimi çok daha az aldı. Aynı zamanda saçlarım gün içerisinde formunu çok daha iyi korudu. Kabarma veya elektriklenme yaşamadı.”

Ceren

“Saçlarımdan büyük ölçüde memnun olmakla beraber herkes gibi mevsimsel kuruluk, sık şapka ve bere kullanımından dolayı elektriklenme ve matlık yaşayabiliyorum. İnce telli ve düz saçlara sahip olduğum için maskelerin saçlarımı daha da ağırlaştıracağını ve basık göstereceğini düşünüp her daim mesafemi korumuşumdur. Buna rağmen Aveda Nutriplenish Hafif Nemlendirici Maske‘yi uyguladıktan sonra saçımın ağırlaşmadan da canlı, parlak ve nemli görünebileceğine emin oldum. Saç derimde hiç bir birikme yapmadan kökten uca bakım yaptığını hissettiğim ilk saç maskesi oldu.”

Naz

BLOOM SHOP