Yılbaşı ruhunu bir ay boyunca yaşamaya ne dersiniz? Bu haftasonu sıcacık battaniyenizin altında keyifle izleyeceğiniz yılbaşı ruhunu taşıyan 10 film önerisini sizin için hazırladık. Keyifli seyirler…

İlginizi çekebilir: Sosyal İzolasyon Günlerinde Mod Yükselten Film Önerileri

Tatil

En sevilen romantik komedi filmlerinin arasında yer alan Tatil, yaşamlarında memnun olmayan 2 kadının bir internet sitesi aracılığıyla hayatlarını değiştirmelerini konu alıyor. Jude Law, Cameron Diaz ve Kate Winslet’ın başrolü paylaştığı bu film, hayata dair farklı bakış açıları sunacak. 

Küçük Kadınlar

Yönetmen Greta Gerwig tarafından yeniden çekilen Küçük Kadınlar hepimizin aşina olduğu hikayeye yeni ve modern bir yaklaşım ekliyor. Saoirse Ronan, Emma Watson ve Timothée Chalamet’nin yer aldığı, sanat yönetmenliği ve dönem kostümleriyle öne çıkan Küçük Kadınlar sizi küçüklüğünüze götürecek.

Klaus

Elde çizilmiş, müthiş görüntüleri ile ailecek izlenebilecek en iyi animasyon filmlerinden birisi olan Klaus bir postacının farkında olmadan Noel Baba’nın doğuşuna neden olmasını konu alıyor. İçten kurgusu ve espritüel dili ile küçükler kadar büyükleri de eğlendirecek.

Bir Erkek Hakkında

Hugh Grant’in başrolünde olduğu Bir Erkek Hakkında, kadınlarla tanışmak için boşanmış, çocuk sahibi bir erkek rolü yapan Will’in gittiği bir boşanmış aile toplantısında küçük bir çocukla tanışmasını ve değişen hayatını konu alıyor.

Evde Tek Başına serisi

Aralık ayı ve yılbaşı eskiden Evde Tek Başına serisi demekti. Bu sene de bu klasikleşmiş komedi filminin rahatlatıcı tanıdıklığına kendinizi bırakmaya ne dersiniz? Film ailesi tarafından tatile gidilirken unutulan 8 yaşındaki Kevin’ın evine giren hırsızlarla yaratıcı yollarla başa çıkmasını anlatıyor. 

Carol

Rooney Mara ve Cate Blanchett’ın başrollerinde olduğu Carol 1950’ler New York’unda geçiyor. Bir mağazada tanışan iki farklı sosyal çevreden gelen kadının giderek yakınlaşan ilişkilerini ve farklı hayatlarını işleyen film eleştirmenler tarafından tam not alıyor.

Zor Ölüm serisi

Aksiyon tutkunlarının en sevdiği kült filmlerden Zor Ölüm serisi tam da evde geçirdiğimiz uzun hafta sonlarında en baştan bir kere daha izlenebilecek filmlerden. Bruce Willis’in başrolde olduğu film bir ofisin yılbaşı partisinde saldırıya uğramasını konu alıyor. 

Şahane Hayat

Kutlama temasını en güzel işleyen filmlerden birisi kültleşmiş Şahane Hayat filmi olmalı. Her sene sonunda tekrardan izlenmeyi hak eden bu film, hayatta hiç yaşamamış olmayı dileyen bir adamın eğer yaşamdan dilediği gibi kaybolursa geride bıraktıklarının nasıl etkileneceğini işliyor. 

Tuhaf Bir Yılbaşı Öyküsü

Charles Dickens’ın Viktoria devrinde geçen, yaşlı ve huysuz bir adamın mutluluğu aradığı klasik hikayesi, animasyona çevriliyor. Her yaştan insanın hayat dersleri bulabileceği Tuhaf Bir Yılbaşı Öyküsü‘nde başrolü Jim Carrey seslendiriyor.

Grinç

Huysuzluktan bahsedip Grinç’ten bahsetmemek olmazdı. Yılbaşından nefret eden Grinç köyündeki insanların coşkusunu bastırmak için Noel Baba kılığına girip yılbaşını çalmaya karar verir. Bu sene yılbaşını evlerde geçireceğimiz için mutsuz olanlara bu film çok iyi gelecek!

İlginizi çekebilir: Live To Bloom Yazarlarından Sosyal İzolasyon Günlerinde Okuyabileceğiniz 15 Kitap ÖnerisiBurcu Erbaş

1997 yılında Antalya’da doğan Burcu, İstanbul Saint Joseph lisesinde eğitim gördü. 2020 yılında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Erasmus programı ile bir sene boyunca eğitim aldığı Sciences Po Paris’te çevre politikaları, sürdürülebilirlik ve ekoloji üzerine dersler aldı. Öğrendiklerinden çok etkilenen Burcu yaşam tarzını çevreye duyarlı olacak şekilde...BLOOM SHOP