YAZAN: DİLA ATTEPE
FOTOĞRAF: PINTEREST

2024’ün bizi karşılayan ilk dolunayı, Kova burcu sezonunun başlangıcında, Aslan burcunda gerçekleşiyor. Bu iki burcun karşıtlığında gerçekleşecek olan dolunay, bizleri kolektif ve bireysel olarak farklı alanlarda geliştiriyor. Bakalım benliğinizle iletişime geçeceğiniz bu Aslan dolunayı beraberinde burcunuza nasıl etkiler getirecek? Sizler için yazdık!


Aslan dolunayı bizleri kolektif düzeyde nasıl etkiliyor?

25 Ocak’ta gerçekleşecek olan Aslan dolunayı Güneş’in Kova burcuna geçişiyle birlikte karşıt burçların etkileşiminde gerçekleşiyor. Kova kolektif bilincimizi, benliğimizi ortaya koyarak değiştirmeyi öğretirken Aslan da bu bilinci anlamlandırmamıza yardımcı oluyor. Aslan burcunun getirdiği liderlik, şefkat, güç, ve sevgi enerjileri, bireyselliğimizi ön plana çıkarıyor. Kova’nın da etkisi ile dış dünyayı değiştirme arzusu da bu enerjiye eşlik ediyor. Bu dolunayda Aslan burcu, sizleri spot ışığını üzerinize çekeceğiniz yanlarınızı göstermeye çağırıyor. Aslan dolunayı, mantık yerine hislerinize yöneleceğiniz, “Ben kimim?” sorusunu kendinize sıkça soracağınız ve benliğinizin dışa vurumunda kalbinizden destek alacağınız bir dönemi işaret ediyor. Bu doğrultuda ise yaşamınızı daha iyi hale getirmek için keskin kararlar verebileceğiniz bir etki kendini gösteriyor.  Aslan dolunayının burçlara özel etkisini öğrenmek için okumaya devam edin.

Koç ve Yükselen Koç

Size doğru gelen bir aşk dalgası var! 5. Ev’inizde gerçekleşecek olan Aslan dolunayı romantik ilişkilerinizde yaşayacağınız yeni deneyimlere bir kapı aralıyor. Yaratıcılığınızın ön planda olacağı bu dönemde arzularınızı ifade etmekten çekinmeyen bir tavır sergileyebilirsiniz. Eğer bir partneriniz varsa aranızdaki bedensel ve zihinsel çekimi daha çok hissedebilirsiniz. Bekarsanız bu Aslan dolunayı size romantik konularda şanslı bir alan sunuyor ve aksiyon almanızı öneriyor.

Boğa ve Yükselen Boğa

Aslan burcunun etkisiyle artan öz güveniniz sınırlarınız konusunda keskin tavırlar göstermenizi öneriyor. Yaşamınızın yoğunluğundan sıyrılıp evinizin sıcaklığında kendinize zaman ayırmanın tam zamanı! Evinizin ön planda olacağı bu dönemde ev dekorasyonunuzda değişimlere gidebilirsiniz, hoşunuza gidecek yeni eşyalar satın alabilirsiniz. Sakin bir döneme çekilseniz de işinizde ekstra dikkatli olmanızda fayda var. Dikkatinizden kaçan hatalar olabilir, gözünüzü dört açın!

İkizler ve Yükselen İkizler

İçiniz söylemek istediklerinizle dolup taşıyor mu? Bu dolunayda ne istediğiniz ve ne deneyimlediğiniz konusunda açık sözlü olmanız sizlere yeni fırsatlar sunabilir. İletişim, yazı, konuşma ve reklam alanında yeni gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kalbinizi önce kendinize açmanız ve Aslan’ın verdiği güç ile dışarıya şefkatle yaklaşmanız, isteklerinizi elde etmenizi sağlayabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Aslan dolunayı sizlere bolluk ve bereket getiriyor! Finansal konularda yaşadığınız sıkıntılar varsa yavaş yavaş düzene girdiğini görebilirsiniz. Beklenmedik tekliflerle karşılaşabilir ve finansal açıdan bolluk sağlayabilecek görüşmelerde bulunabilirsiniz. Bu dönemde kazancınız bol olsa da bütçe planlaması yapmanız paranızı savurmamanız için bir kontrol aracı olabilir.   

Aslan ve Yükselen Aslan

Gözler sizin üzerinizde! Burcunuzda gerçekleşecek olan bu dolunay ruhunuzda uyanan bir gücü simgeliyor. Benliğinize daha çok yaklaşacağınız ve bunu yararınıza kullanacağınız bir dönem kapınızda. Aklınızda gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz, planlarınız ve arzularınız varsa şimdi harekete geçmenin tam zamanı. Dolunay, sizlere verdiği cesaretle birlikte kendinizi ortaya koymaktan korkmamanız gerektiğini söylüyor.  

Başak ve Yükselen Başak

Kişisel bakımınız için kendinize vakit ayırmanızın tam zamanı! Sadece fiziksel öz bakımdan daha fazlasının gerektiği bu dolunayda kendinizi enerjisiz, yorgun ve isteksiz hissedebilirsiniz. Geçmişte yaşanan sıkıntılar, kopamadığınız deneyimler kendini hatırlatabilir. Hayatınızda gireceğiniz yeni bir dönem öncesi bu yaralar üzerine çalışmak için zaman ayırmanız sizler için iyi olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sosyal ortamınızı genişletmeye hazır mısınız? Bu dolunayda birleştirici bir enerji ile başrolde siz varsınız. Ortamlarınızda yeni insanlarla tanışmak, kendinizi göstermek için Aslan dolunayı sizlere uygun bir alan sunuyor. Yeni insanların hayatınıza girmesinin yanında sevdiklerinizle de bağlarınızı güçlendireceğiniz bir enerji oluşuyor. Başardıklarınızı kutlayarak başarmak istedikleriniz için bu yeni bağlantıları kullanabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Kariyer ve itibarınız hakkında gelişmeler sizleri bekliyor. Aslan dolunayı iş ortamında sizleri spot ışığı altına alıyor. İş yerinde daha çok saygı gördüğünüz ve el üstünde tutulduğunuz bir dönem olabilir. Öte yandan kendi değerinizin farkına varabilir ve eğer mutsuzsanız kendinizi daha mutlu hissedeceğiniz yeni iş fırsatları kollayabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay

Keşfetme içgüdünüz sizleri etkisi altına alıyor! Hem içsel dünyanızı hem etrafınızı keşfetme arzusuyla dolu bir dönem sizleri bekliyor. Bu enerji ile birlikte kendinizi geliştirmek için yeni deneyimler yaşamaya istekli olabilirsiniz. Eğitim konusunda şanslı olacağınız bu dönemde yeni yerlere yolculuklar yapabilirsiniz. Dolunay sizi etrafınızı keşfetmeye ve fırsatları yakalamaya davet ediyor.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Değişim ve dönüşüm enerjisi sizlerle! Dolunay her ne kadar zorlu bir enerji ile gelse de bu dönüşümden mutlu ayrılacaksınız. Hayatınızda odağınıza aldığınız ne varsa bu doğrultuda gelişimler görebilirsiniz veya değişimler yapabilirsiniz. Bu doğrultudaki gelişimler kendi içinizdeki ışığı görmenize de yardımcı olabilir, yeni deneyimlere giden yolda sizleri cesaretlendirebilir.

Kova ve Yükselen Kova

Arkadaşlık ve romantik ilişkileriniz üzerine düşüneceğiniz bir evredesiniz. Romantik açıdan bir partneriniz varsa daha da yakınlaşabilir, uzun vadeli planlar yapabilirsiniz. Arkadaşlıklarda ayrıştırıcı bir hava hakim olabilir. Yaşanabilecek tartışmalar üzerine daha ılımlı bir yaklaşımla gitmeniz arkadaşlığınız için daha iyi olabilir. Gereksiz öfkelenmeler yaşamanız durumunda kendi kontrolünüzü sağlamaya odaklanmalısınız.

Balık ve Yükselen Balık

İş, eş ve sosyal yaşam arasındaki dengeyi kurmaya yoğunlaşacağınız bir dönem sizleri bekliyor. İş hayatınızda daha üretken bir yaklaşım sergileyebilirsiniz, bu yaklaşımın sizlere bereketli bir getirisi olabilir. Bu denge sürecinde kendinize de zaman ayırmayı unutmayın. Bedensel sağlığınıza daha çok dikkat etmeniz sizin için faydalı olabilir.  Dila Attepe

1999 yılında Ankara’da doğan Dila, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Bitirme tezini kadınlarda beden algısı üzerine yazdıktan sonra kişisel gelişim ve psikoloji alanına yöneldi. Dila, beden algısı ve zihinsel sağlığı geliştirme konusundaki farkındalığı sayesinde sağlıklı yaşam camiasına ilham olacak içerikler üretmeyi amaçlıyor....BLOOM SHOP