YAZAN: BURCU ERBAŞ
FOTOĞRAF: ATMOS

Her telefona baktığınızda saatin 22:22 olduğunu görüyor, çevrenizde sürekli olarak 222 sayısına mı denk geliyorsunuz? Üst üste tekrar eden rakamlar görmek tabii ki sadece bir tesadüf olabilir fakat neden bu durumu hayatımızı güzelleştirmek için kullanmayalım? Her rakamın belirli bir titreşime ve anlama sahip olduğunu söyleyen numerolojiye göre tekrar eden sayılar da birer tesadüften daha fazlasını ifade ediyor. Evrenden spiritüel bir mesaj ve korunma sunduğuna inanılan melek sayıları da 222 gibi tekrar eden rakamlardan oluşuyor. Eğer siz de gördüğünüz 222’lerin şans eseri olmaktan daha büyük bir anlam taşıdığına inanıyorsanız 222 melek sayısı ve hayatın her alanındaki yansımalarını sizin için yazdık!


222 melek sayısının anlamı

Tekrar eden rakamlardan oluşan sayılar numerolojiye göre yüksek bir titreşime ve spiritüel bir alt metne sahip olduğu için melek sayısı olarak değerlendiriliyor. Melek sayılarının, gören kişilere evrenden bir mesaj taşıdığı, spiritüel birer yol gösterici olduğu düşünülüyor. 2 rakamının tekrarından oluşan 222 de güçlü bir melek sayısı olarak kabul ediliyor.

222 melek sayısı gören kişinin hedeflerine veya manifestationlarına doğru emin ve güçlü adımlar atarak ilerlemesi gerektiğini çünkü doğru yolda olduğunu iletiyor. Örneğin iş yerindeyken sürekli 222 sayısına denk gelmek o kariyer seçiminin kişinin nihai hedeflerine ulaşmasında yardımcı olacağı şeklinde yorumlanabiliyor. 222, kişiye sürece güvenmeye devam etmesini söylerken hayallerine erişmek için çalışmaya ve doğru eforları sarf etmeye çağırıyor. Pes etmenin zamanı olmadığının, yakında hedeflerimize kavuşacağımızın bir habercisi olarak değerlendiriliyor. Nitekim manifestation felsefesi de ekilen tohumların ilk günde fidana dönüşmediğini, emek ve ilginin hayallerin gerçek mimarı olduğunu vurguluyor.

2 rakamının numerolojik anlamı

Numerolojiye göre 2 rakamı ikili ilişkileri, aşkı, dengeyi, harmoniyi ve iş birliklerini simgeliyor. Yumuşak, sakin bir enerjiye sahip olan 2 rakamı şimdiki anda kalabilmeyi, birlik içerisinde huzurlu ve barışçıl bir atmosfer yakalayabilmeyi de temsil ediyor. 2 rakamının insan grupları arasında normal şartlarda yakalanması güç bir uyum ve denge enerjisi getirebilmesi de güçlü sezgileri olmasına bağlanıyor. Rakamlar arasında en sezgisel olanı 2 olarak görülüyor. Bu nedenle numerolojiye göre yaşam sayısı 2 olan kişilerin empati yetisi yüksek, hassas, yardımsever, şefkatli ve sezgisel kişiler olduğu söyleniyor.

22 sayısının numerolojik anlamı

2 sayısını tekrar eden şekilde -örneğin 22 gibi- görmekse sayının masaya getirdiği bu birliktelik enerjisinin arttığı şeklinde yorumlanıyor. Kendi başına bir “master” yani üstat sayı olarak değerlendirilen 22 sayısının yüksek bir titreşimi olduğu ve hayalleri gerçeğe dönüştürebilme enerjisi olduğu düşünülüyor. Bu nedenle 22 sayısına “Master Architect” yani usta mimar da deniliyor. 22 sayısını görmenin de hayalleri gerçek, somut başarılara çevirmek için kişiye şanslı bir enerji getirdiği ve motive ettiği şeklinde yorumlanıyor. Aynı zamanda hedeflerimize doğru ilk adımları atmak ve manifestation pratiklerini yoğunlaştırmak için çok iyi bir zaman olduğunu işaret ediyor. 22, her birimizin hayatta somut başarılar kadar spiritüel bir enerjinin de var olduğunu hatırlayarak gerçek potansiyelimizi keşfetmesini amaçlıyor.

222 sayısının numerolojik anlamı

222 sayısı da aynı 22 gibi 2 rakamının barışçıl ve iş birlikçi enerjisini daha da vurguluyor. Her çatışmanın sonunda bir barış anının olabileceğini, her yenilginin bir başarıya dönüşebileceğini, her yin’in bir de yang’i olduğunu anlatıyor. Dünyadaki nihai dengenin bir simgesi olan 222 herkesi hayatında ve kendi içinde denge halini yakalamaya çağırıyor. Eğer yaşamda bir yöne doğru eğilme olduysa -örneğin çok çalışma ile geçen bir dönem esnasında- 222 görmek dinlenme vaktinin geldiğini işaret edebiliyor.

Aşk hayatında 222 melek sayısının numerolojik anlamı

222 sayısının aşk hayatındaki etkisi ise oldukça pozitif olarak yorumlanıyor. Eğer varsa romantik ilişkinin güçleneceği, yoksa bir birlikteliğin yakın zamanda kurulabileceğini haber verebiliyor. 222 sayısı birlikteliği ve müthiş uyumu simgelediği için aynı zamanda ruh eşi ve twin flame‘in de bir habercisi olarak değerlendiriliyor. Eğer evrene birlikte olduğum veya olmak istediğim kişi “benim ruh eşim mi” enerjisini gönderiyor ve 222 sayısını görüyorsak evrenin bize evet cevabını verdiğini düşünebiliriz!

Kariyerde 222 melek sayısının numerolojik anlamı

Profesyonel yaşamda ise 222 doğru yolda olduğumuzun mesajını taşıyor. Eğer bir kişi kariyerinde bir tutkusunun veya hayalinin peşinde gidiyor fakat nasıl sonuçlanacağından emin olamıyorsa bu dönemde görülen 222 “devam et!” spiritüel mesajını taşıyabiliyor. Gören kişilere kendilerine güvenmeye, kararlarının arkasında durmaya devam etmelerini söyleyen 222 hayallerinin peşinden koşan ve çaba sarf eden herkesin bir gün hedeflerine varacağının spiritüel garantisini veriyor!

Sağlıkta 222 melek sayısının numerolojik anlamı

222 sayısı dengeyi ve huzuru vurgulayan bir enerjiye sahip olduğu için bir anlamı da bütünsel sağlığımız için yorumlanabiliyor. Gerçek sağlığın ve iyi olma halinin bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlığın bir bütün halinde yakalanması ile sağlandığını hatırlatan 222 bizi daha iyi yaşam tercihleri yapmaya çağırıyor. Dengesiz bir hayat sonucu ihmal edilen alanlara -örneğin fazla çalışmaktan ihmal edilen bir beden ve stres altındaki ruh üzerine- eğilmemiz, ilgi göstermemiz, kendimizi her anlamda beslememiz gerektiğini bize hatırlatıyor.

Kişisel gelişimde 222 melek sayısının numerolojik anlamı

Daha bireysel bir perspektifen baktığımızda ise 222 iç huzurun ve dengenin yeniden kurulması gerektiğini söylüyor. Bunun içinse bizi bir an durup yaşamımızda kurduğumuz tüm ikilikleri; ilişkilerimizi, partnerliklerimizi, iş birliklerimizi yeniden gözden geçirmeye ve duygusal iyi olma halimiz üzerindeki etkilerini fark etmeye çağırıyor. Kendimizi dengede hissediyor muyuz? Yaptığımız her işte, içimizde sarsılamaz bir huzur hali var mı? Kendimizden fazlasıyla verdiğimiz ilişkiler ve durumlar hangileri? 222 sayısını etrafımızda görmeye başladıkça bu soruları kendimize yöneltmek, dürüst cevaplar vermek dengelenmemize yardımcı olabiliyor. Eğer cevaplarımız herhangi bir dengesizlik içermiyorsa bu da doğru yolda olduğumuzun, bize iyi gelen kişilerle çevrili olduğumuzun bir onayı oluyor.

Spiritüel olarak da 222 başkalarına yardım etmenin, sorumluluklarımızı yerine getirmenin ve barışçıl bir atmosfer yaratmanın önemli olduğunu fakat bunu her an ve herkes için yapmanın bizim görevimiz olmadığını anlatıyor. Örneğin sürekli olarak 222 görüyorsak hayatımızın bu döneminde başkalarını memnun etmek için çok efor sarf ediyor, bulunduğumuz her ortamda arabuluculuk yapıyor olabiliriz. Kendi iç dengemizi de bozabilen bu ekstra çaba karşısında evren, 222 sinyali yolluyorsa aslında bize “Yardımların için teşekkür ederiz ama huzuru yakalama sırası sende!” mesajını gönderiyor!


Belirtilen konuyla ilgili hiçbir yönlendirme bilimsel veya ampirik araştırmalar sonucu yapılmamıştır. Bununla birlikte bu öneriler kişilerin spiritüel ve duygusal hayatını zenginleştirmeye, bireysel iyi olma yolculuğunu desteklemeye yardımcı olabilir.Burcu Erbaş

1997 yılında Antalya’da doğan Burcu, İstanbul Saint Joseph lisesinde eğitim gördü. 2020 yılında Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Erasmus programı ile bir sene boyunca eğitim aldığı Sciences Po Paris’te çevre politikaları, sürdürülebilirlik ve ekoloji üzerine dersler aldı. Öğrendiklerinden çok etkilenen Burcu yaşam tarzını çevreye duyarlı olacak şekilde...BLOOM SHOP