YAZAN: ALEYNA TEPE

Aynı rakamlara sık sık denk geldiğiniz oldu mu? Saate baktığınızda 11:11 gördüğünüz, aldığınız kahveye 11 lira ödediğiniz ya da izlediğiniz filmin 111 dakikalık olduğunu fark ettiğiniz oldu mu? Tekrar eden şekilde aynı rakama ya da dizilime denk geliyor oluşunuz bir tesadüften daha fazlası olabilir. Numerolojiye göre karşınıza çıkan bu rakamlar bir mesaj içeriyor ve onlara angel numbers yani melek sayıları deniyor. Melek sayıları size evrenden gelen, doğru yolda olduğunuz ya da yön değişikliği yapmanız gerektiği gibi mesajları taşıyor. Angel number nedir, nasıl fark edilir ve hangi sayı hangi mesajı taşır sizin için araştırdık.


Angel numbers nedir?

Melek sayıları genelde aynı rakamın üç veya dört tekrar şeklinde yan yana gelmesi olarak kendisini gösterir. Örneğin, fiyat etiketinde 3.33 ya da saatte 22:22 şeklinde görülebilirler. Angel numbers, meleklerin ve evrenin size iletmek istediği bir mesaj olduğu anlamına geldiğinden anlamlı bir tesadüf olarak adlandırılabilir. Numerolojide her rakamın bir enerji titreşimi olduğuna inanılır. Angel numbers olarak isimlendirilen bu tekrarlı sayıların anlamı ise bu enerjiden yola çıkarak tanımlanmaktadır.

Angel number hayatınıza nasıl yön vereceğinize yardımcı olmaya yarar, bir nevi tabela görevi görür ve size özel bir mesaj iletir. Tekrar eden sayılara denk gelmek evrenin size görüldüğünüzü, duyulduğunuzu ve desteklendiğinizi göstermesinin bir yoludur.

Angel numbers ve anlamları

Her birimizin yolu ve hızı birbirinden farklıdır. Evrenin bize iletmek istediği mesaj da kişiseldir ve zaman zaman değişiklik gösterebilir. Bu farklı mesajlar ise farklı rakamların üçlü ya da dörtlü tekrarları ile kendilerini gösterirler.

111 veya 1111

1 rakamı yüksek ve güçlü bir enerjinin göstergesidir. Manifestation yapmak, dilek dilemek, adım atmak ya da hayal etmek için doğru bir zaman olduğunun haberini verir. 1 rakamının tekrarını görmek evrenin size yeşil ışık yaktığının ve yaptığınız şey her ne ise bu yolda sizi desteklediğinin göstergesidir.

222 veya 2222

Her yerde iki rakamı gördüğünüzde, evrenin size tam şu anda doğru yerde ve zamanda olduğunuzu söylediğini düşünebilirsiniz. 222 melek sayısı, anın tadını çıkartmak, içinde bulunduğunuz durumu korumak ve genişlemesine izin vermek için doğru bir zamanda olduğunuzu anlatır. Dengede, hizada ve tam olarak olmanız gereken konumda olduğunuzu gösterir.  Aynı zamanda uyumlu ortaklıklar ve birliktelikler anlamına da gelen 2 rakamını devamlı görmek, ilişkilerinizde ya da ortaklıklarınızda da doğru konumda olduğunuzu gösterir.

333 veya 3333

Tekrar eden 3 rakamı harekete geçmeniz gerektiğinin bir işaretidir. Evren dileklerinizi duyduğunu ve size destek olduğunu fakat sizin de çabalamanız gerektiğini söylemek istiyordur. 333 angel number, hayatınızda değiştirmek istediğiniz alanlara, planlarınıza ve hedeflerinize daha çok yönelmeniz ve yatırım yapmanız için sizi yönlendirir. Spiritüelliğinizin gücünün de arttığını söyleyen 3 rakamını sık sık görmek, meditasyon gibi aracılarla içinize dönmek için de bir hatırlatıcıdır.

444 veya 4444

4 rakamı sabitliği ve köklenmeyi ifade eder, ayrıca meleklerinizin yakınlarınızda olduğunun ve sizi desteklediklerinin de göstergesidir. 4 rakamının tekrarını kendinizi çok iyi ya da çok kötü hissettiğiniz zamanlarda görebilirsiniz. İki durumda da bu melek sayısı, enerjinin, evrenin ve meleklerinizin yaşadığınız bu deneyimde size eşlik ettikleri anlamına gelir. Dolayısıyla bu dönemde almaya açık olmakta ve yardım istemekten çekinmemekte fayda vardır.

555 veya 5555

Sürekli olarak 5 rakamı ile karşılaştığınız dönemlerde hayatınızda büyük bir değişim deneyimliyor olabilirsiniz. Bu iyi ya da kötü görünen, sizi üzen ya da heyecanlandıran bir değişim olabilir. Her nasıl olursa olsun 555 angel number, değişimin gerekli ve yapıcı bir tarafı olduğunu hatırlatır. Evren değişim içinde olduğunuzu ya da değişimin yaklaştığın, sancılı bir süreç bile olsa değişimin pozitif bir şey olduğunu 5 rakamı ile gösteriyor. 

666 veya 6666

Melek sayılarından 6 tekrarını görmek hayatınızın sorumluluğunu elinize almanız gerektiğinin bir hatırlatıcısı olarak değerlendirilebilir. 666 melek sayısı hayatınızda nelerin yolunda gittiğini, nelerin değişmesi gerektiğini ve bu yolda nelerin sorumluluğunu üstleneceğinizi değerlendirmeniz gerektiğini anımsatan ve sizi bu amaçta destekleyen bir mesajdır. Sabitlenmek, olduğunuz yeri fark etmek ve dengelenmekle ilişkilidir. Bu mesajı aldığınızda dengeyi sağlamaya odaklanabilirsiniz. Ancak dengenin yalnızca iş ve kariyer değil, ruh sağlığı, kişisel bakım ve öz sevgiyi de içerdiğini unutmayın.

777 veya 7777

7 rakamının tekrarı iki mesaj taşır. 7 rakamı özellikle para konularında şansı temsil ettiğinden ilerlemekte olduğunuz iş veya okul yolunun doğru olduğunun mesajını verir.  Geleceğiniz için endişelenmenize gerek olmadığının, güzel şeylerin gelmekte olduğunun temsilidir. 777 angel number ile alabileceğiniz bir diğer mesaj ise spiritüelliğiniz ile ilişkilidir. Evren özünüzden ve ruhsallığınızdan koptuğunuzu işaret edip sizi daha spiritüel uğraşlara yönlendiriyor olabilir.

888 veya 8888

Devamlı olarak 8 rakamına rastlamak bolluk ve bereketin temsili olarak yorumlanabilir. Melek sayılarından 8 rakamının tekrarının hayatınızın birçok alanında gerçekleşecek bolluğun temsili olduğu söylenmektedir. Bu bolluk sevgi, para ya da huzur olabilir. Aynı zamanda doğru bir akışta olduğunuz anlamına da gelir. 888 angel number, ilerlediğiniz yolu evrenin ve meleklerin desteği ile bolluk ve bereket içinde ilerlediğinizin ve bunun için şükretmeniz gerektiğinin göstergesidir.

999 veya 9999

9 sayısı bir döngünün kapanmakta olduğunu temsil eder. Bu uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir iş ya da ruhsal bir durum olabilir. Tekrar eden 9 rakamına rastlamak bu döngünün ve emeklerinizin artık son bulacağına işaret eder. Sonuna yaklaştığınız bir süreçte zaman zaman motivasyon düşüklüğü yaşayabilirsiniz, 9 rakamına rastlamak motivasyonunuzu destekleyerek son adımları atmak için çabalamaya devam etmeniz gerektiği mesajını verir.

Angel numbers, evrenin ve spiritüel rehberliğin yaygın bir şeklidir, bu yüzden onlara dikkat edebilirsiniz. Ancak rehberlik almanın yalnızca bir yolunu temsil ettiğinden bu sayıları takıntı haline getirmenin size fayda sağlamayacağını unutmamak gerekir.Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP