Sağlıklı bir beden ve genç, güzel bir görünüm için olmazsa olmazların başında kaliteli uyku geliyor. Uyku esnasında hücre yenilenmesi ve yapılanması hızlandığı için, gece uykusuna daha fazla önem vermemiz şart. Bu nedenle kesintisiz ve sağlıklı bir güzellik uykusu için yapılması gerekenleri listeledim!

1. Rahatlatıcı çay için

Gün içinde tüketilen fazla kafein, alkol ve zararlı yiyecekler gece uykunuzu bölebilir. Bu nedenle mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye özen gösterin ve uykudan en az 4 saat önce yemek yemeyi bırakın. Aynı zamanda, uyumadan yarım saat önce içeceğiniz sakinleştirici bir bitki çayı, daha kolay uykuya dalmanıza yardımcı olur. Papatya, melisa, nane çayları veya özel uyku öncesi çay karışımlarını tüketebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İçtikleriniz Şifanız Olsun: Birçok Soruna İyi Gelecek 9 Bitki Çayı Tarifi

2. Uyku maskesi kullanın

Işık, gece uykusunun bölünmesine en çok neden olan faktörlerden biri. Eğer odanızı tam anlamıyla karartmıyorsanız sokak lambaları, ay ışığı, yeni doğan güneş ışığı veya evin diğer odalarından gelen ışık uykunuzun bölünmesine neden olur. Aynı zamanda vücudunuzun salgılayacağı melatonin hormonu da azalır. Daha az melatonin daha kolay hastalanmanıza neden olur.

Bu nedenle düzenli ve kesintisiz gece uykusu için uyku maskesi kullanmanızı öneririm. Sentetik ürünler göz sağlığınızı olumsuz yönde etkileyip alerji ve göz hastalıklarına neden olabileceği için mümkün olduğunca ipek kumaştan yapılmış uyku maskesi kullanmaya özen gösterin.

3. Uyku kristallerinden destek alın

The Sim Co. Sleep Crystals

Günün stresi, yorgunluk, yapılan planlar derken uykuya dalmak ve sürdürmek oldukça zorlaşabiliyor. Bu nedenle zihni rahatlatmaya, negatif enerjiden arınmaya ve uyku halini sürdürmeye destek kristalleri kullanabilirsiniz.

Ametist, labradorit ve kristal kuvars daha kaliteli gece uykusu çekmenize destek olacak kristallerdir. Kristalleri komodininizin üzerine koyabilir veya bir kese içinde yastığınızın altında tutabilirsiniz. Dilerseniz, uyku kristallerini bilezik olarak da kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sağlık ve Güzellik Sırlarında Pembe Kuvars Taşı Kullanımı

4. İpek yastık kılıfı kullanın

Kaliteli ve kesintisiz uyku beraberinde sağlık ve güzelliği getirir. Bu nedenle, uyku esnasında güzelliğinizi destekleyecek ve arttıracak cilt bakım ürünleri ve uyku tekstil ürünleri kullanmakta fayda var.

Yapılan araştırmalar, koton yastık kılıflarının en az hava kirliliği kadar cildi yaşlandırdığını gösteriyor. Gece boyu sürtünmeden kaynaklanan cilt kırışıklığını ve saç dökülmesini azaltmak, hücrelerin daha fazla oksijen almasını sağlamak ve yüzde oluşan ödemin azalmasını desteklemek için ipek yastık kılıfı kullanılması gerekiyor. Daha rahat oksijen alışverişi sağladığı için uyku deneyiminiz kesintisiz ve konforlu bir hale geliyor.

Beslenme düzeni, günlük egzersiz, takviye gıda ve diğer bütün sağlık uygulamalarınız yeterince kaliteli uyumuyorsanız etki göstermez. Bu nedenle, günde 8 saat kadar uyumaya özen göstermelisiniz. Daha iyi uyumak ve daha sağlıklı olmak için mutlaka çaba harcayın. Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

İlginizi çekebilir: Uyku Kalitesini Artırmanın 6 Etkili YoluSimge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP