Vizyoner kişi, marka ve toplulukların dünyayı bulduklarından daha iyi bir halde bırakmak için attıkları inovatif adımları, Wellness alanında yaşanan en yeni gelişmeler ve trendleri Aralık News & Trends: Gözü Yenilikte serisinde derledik. Yeni yıla girerken gözü 20 sene ötede olanlara ilham oluşturması dileğiyle keyifli okumalar!


Koton milli sporcu, Dünya Serbest Dalış rekortmeni Şahika Ercümen ile hazırladığı Suya Saygı Sonbahar/Kış koleksiyonunda 49 milyon litre su tasarruf etti.

Koton, yürüttüğü yaşama saygı sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında ikinci birlikteliğini gerçekleştirdiği milli sporcu, Dünya Serbest Dalış rekortmeni, UNDP Türkiye Sudaki Yaşam Savunucusu Şahika Ercümen ile Suya Saygı koleksiyonunu hazırladı. Yapım aşamasında 623 bin kilogram daha az karbon emisyonu yayan, 49 milyon litre suyu tasarruf eden Koton ve Şahika Ercümen bu başarılarını 825 kilogram daha az pestisit kullanmalarını sağlayan doğa dostu materyal seçimi ve üretim tekniklerine borçlu olduklarını belirttiler. Çoğunluğu Lenzing Ecovero Viscose kumaşından yapılmış sonbahar/kış koleksiyonun tasarımları suyun önemini hatırlatan buzullardan esinleniyor. Minimal çizgiler ve soğuk alt tonlu renkleri ile Suya Saygı geniş bir kıyafet skalası sunan, zamansız bir koleksiyona dönüşüyor.

Kaynak: Koton

Bakım ve güzellik sektörü katı formüllere geçiş yapıyor.

1988’de kurulan ikonik bakım markası Lush‘ın öncülük ettiği katı formda bakım ürünleri her geçen gün daha fazla güzellik markası tarafından, yenilikçi formüllerle benimseniyor. Üretimi ve kullanımı sıvı alternatiflerine göre daha çevre dostu; sıfır atık, yüksek verim ve doğal içerik listesi ile katı bakım ürünleri küçük ve orta ölçekli, çevresel farkındalığı yüksek birçok yerel marka tarafından uzun zamandır üretiliyordu. Tüketici eğiliminin doğal, bitkisel bazlı ve sürdürülebilir ürünlere kaydığı son dönemde ise güzellik sektörünün dev oyuncuları; L’oreal ve Garnier katı bakım ürünleri üreteceklerini açıkladı. Üretiminde daha az su, sentetik, karbon salınımı çıkacak bu yeni ürünler katı bakım ürünlerinin çok daha popülerleşmesine ve büyük kitleler tarafından benimsenmesine yol açacak.

Kaynak: Vogue Business

Selena Gomez zihinsel sağlığı destekleyen Wondermind isimli bir platform kurdu.

Selena Gomez ve iki yakın arkadaşı zihinsel sağlığa dair birçok konunun ele alındığı, her yaştan ve geçmişten kişinin ihtiyaç duyduğu sosyal desteği bulabilmesine yardımcı olmak için Wondermind isimli bir dijital platform kurdu. Sadece sosyal destek yönü ile öne çıkmayan Wondermind aynı zamanda zihinler için yaratılmış bir dijital “fitness” merkezi. Zihinsel aktiviteyi geliştirecek, ruh sağlığını iyileştirecek günlük egzersizlerin bulunduğu platformun ana amacı, Gomez’in kendi yaşam hikayesi ile şekillenen, kimsenin yaşadığı zorluklarda yalnız olduğunu hatırlatmak.

Kaynak: Elle

BLOOM SHOP