Zen meditasyon hocası ve Astrolog Meral Erduran, şubat ayında kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuları yıldızlara bakarak burçlarınızı nasıl etkileyeceğini yorumluyor. Şubat ayı astroloji ajandası yayında!

4 Şubat Saat 1:30’da

Venüs, Oğlak burcuna giriyor

Aşk ve yaratıcılık gezegeni Venüs, Oğlak burcunda ciddileşir. Bu dönemde, ilişkilere temkinli yaklaşmak ve özellikle iş odaklı ilişkiler kurmak gündemde olacaktır. Aynı zamanda ilişkilerde maddi güvence ve saygınlık arayışı da artacaktır. Bu dönemde başlayan ilişkiler yavaş fakat sağlam adımlarla ilerler. Oğlak burcunun yöneticisinin Satürn’de kendi burcunda oluşu ikili ilişkilerdeki sağlamlığı çifte vurgularken -meli -malılar fazlasıyla ön plana çıkabilir.

Bu süreçte ilişkilerimizde sosyal onay isteği (ihtiyacı) artacaktır.

Bu dönemde, parasal konulara da ciddiyetle eğilebiliriz. Para biriktirmek ve elimizdeki parayı değerlendirecek kaynakları analiz etmek için iyi bir dönemdeyiz. 1 Mart’a kadar sürecek olan bu dönemde Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olan kişiler başkalarıyla olan paylaşımlarının arttığını ve ilişkilerinde denge ve uyumun sağlandığını fark edebilirler.

Oğlakların yanı sıra Boğa ve Başak burçları da bu dönemden olumlu olacak burçlar arasında. Toprak elementi burçlar (Boğa, Başak, Oğlak) hem ilişkilerinde olumlu bir süreç yaşayacak, sağlam ilişkiler kurma konusunda daha destekli olacak, hem de maddi olarak daha rahat ve destekli hissedebilecekler.

5 Şubat Saat 00:04’te

150 Kova burcunda; Yeniay fazı gerçekleşiyor

Her Yeniay’da yarı bilinçli yarı bilinçsiz pek çok başlangıç yaparız. Kova burcundaki Yeniay; geleceğe yönelik hayalleri, gelecek için ümit etmeyi, sosyal ve toplumsal konuları, yeni düşünceleri ve şimdiye kadar düşünülmemiş projelere başlayabilmeyi mümkün kılıyor.

Şimdi, idealist ve özgün yaklaşımların tohumlarını atabiliriz. Güneş egoyu ve “ben”i sembolize ederken Kova burcunda daha evrensel bir “ben”lik kazanıyor. Kişisellik Kova burçları için önemliyken kişisel istekleri daha büyük bir amaç için kullanma ihtiyacı ön plana çıkıyor.

Bu ay geleceğe yönelik hayallerimizi ne şekilde gerçekleştirebileceğimize odaklanabiliriz. Aynı zamanda ortak idealleri benimsediğimiz arkadaşlarımızla daha sık bir araya gelebilir ve projelerimizi tartışabiliriz. 

10 Şubat Saat 13:51’de

Merkür Balık burcuna geçiyor

İletişim gezegeni Merkür, su elementi olan Balık burcuna girdiği zaman günlük konuşmalarımız daha çok duygular, sezgiler, yaratıcılık ve evrensel konular üzerine odaklanacaktır. Böylece iletişim zihinsel süreçten çıkıp sezgisel sürece giriyor. Telepati ve empati güçleniyor.

Merkür 5 Mart’ta Balık burcunun 29⁰’sinde ters hareketine başlayacağı için 17 Nisan’a kadar bu burçta hareketine devam edecek. Böylece bu dönemde bilinçaltıyla bağlantımız oldukça güçlü kalacaktır.

Çoğu zaman bizi yönlendiren hislerin nereden geldiğini anlamakta zorlanabiliriz. Bu süreçte rüyalara odaklanmak, rüyalarımızı yazmak ve bunların günlük hayatımızla olan bağlantıları üzerinde düşünmek derinleşmemize yardımcı olacaktır.

14 Şubat Saat 13:52’de

Mars, Boğa burcuna giriyor

Savaş ve mücadele gezegeni Mars’ın coşkulu ve gözü pek enerjisi Boğa burcuna girince duraksayacaktır. Pek çok savaşa girmiş olan Mars artık dinlenmek, edindiği ganimetlerin keyfini çıkarmak ve kırlarda dolaşmak ister.

Fazla kıpırdamaya veya herhangi bir şey için mücadele etmeye gücü kalmamıştır. Artık risk almayacak ve güvenli adımlarla yoluna devam etmek isteyecektir. Eldeki mevcut konularla ilgilenmek herkes için yerinde olacaktır. Zaten bizler de temkinli davranmak ve işleri ağırdan almak isteyeceğiz. Kafamızdaki projeleri yavaş yavaş geliştirmek isteyebiliriz.

31 Mart’a kadar devam edecek olan dönemde, Boğa burçları ve yükselen burçları Boğa olanlar kendilerini daha rahat ifade edebilecekler. Bu kişiler, fiziksel enerjilerinin ve cinsel cazibelerinin arttığını fark edebilirler.

Aynı zamanda Başak ve Oğlak burçları da diğer burçlara nazaran daha rahat hareket edebilir ve yavaş fakat emin adımlarla ilerleyebilirler. Aslan, Akrep ve Kova burçları bu dönemi biraz daha zorlayıcı bulabilirler. İlerlemek isterken karşılarına çıkan engeller onları biraz daha fazla çalıştırabilir; fakat öğretici ve güçlendirici olacaktır.

18 Şubat Saat 12:08’de

Kiron Koç burcuna giriyor

Şifacı Kiron ilk defa 17 Nisan 2018’de Koç burcuna girmişti. Daha sonra ters hareket ederek 26 Eylül 2018’de Balık burcuna geri dönmüştü. Kiron şimdi tekrar Koç burcuna giriyor ve artık 2027’ye kadar burada hareketine devam edecek.

Kiron yani – Yaralı Şifacı – astrolojik haritamızda hem en çok yara aldığımız, hem de nasıl şifa bulduğumuzu gösterir. Kiron, Balık’ın birlik ve beraberlik duygusuna duyulan özlem ve dünyevi konuların ağır basması, özellikle 1960 – 1968 doğumlu kişilerin hayatında vurgulu bir şekilde hissedilmiş olabilir. Bu kişiler 2011 senesinden bu yana Kiron döngüsünü yaşayara hayatlarını derin bir alanda gözden geçirerek bir sonraki evreye kendilerini hazırlamış olabilirler.

Şimdi ise Kiron Koç burcuna geçerken, genel şifa teması olarak “varoluş” konusunu vurgulamakta. Birey olmak, var olmak ve benlik duygusu ile ilgili konular önümüzdeki dönemin şifa ve yaralanma alanları olacaktır. 1968 – 1977 doğumlu kişiler önümüzdeki dönemde Kiron dönüşlerini yaşayarak hayatlarında onları en çok zorlayan ve belki de en yaralı alanlarını iyileştirme fırsatı bulabilecekler.

19 Şubat Saat 2:04’te

Güneş, Balık burcuna giriyor

Egoyu temsil eden Güneş, Balık burcuna girdiğinde adeta sudan çıkmış balık gibi olur. Güneş parlamak, kendini göstermek ve ilgi toplamak isterken Balık burcu bizi ruhsal bağlantıdan uzak tutan tüm sınır ve kimliklerden özgürleştirmeyi ister. Sosyal hayatın içinde oluşturduğumuz ve kendimizle bütünleştirdiğimiz etiketlerimizi sorgulayabiliriz.

Bu etiketler bizi gerçekte ne kadar yansıtıyor? Anne, baba, eş, müdür, patron, sanatçı, yazar, aşçı, yönetici, gezgin veya kurtarıcı gibi sahip olduğumuz daha nice etiket bizi ne kadar tanımlıyor, ne kadar bizim içimizde? Tüm bunları sorgulamak için güzel bir dönemdeyiz.

Balık sırf kendi çıkarı için olanı değil, bütünün hayrı için olandan zevk alır. Dolayısıyla Güneş’in Balık burcunda ilerleyeceği bir ay boyunca bizler de fedakarlık, teslimiyet ve bütünlük konularıyla daha fazla ilgilenebiliriz.

Yardım ve dayanışma ay boyunca ön planda olacaktır. Güzel olan her şey ilgimizi çekerken her şeyin içindeki güzelliği daha net bir şekilde fark edebiliriz. Bu, yaratıcılığın artmasına yardımcı olacaktır. Sanatsal aktivitelere ilgi artabilir. Ruhsal konularla her zamankinden daha fazla ilgilenebilir, bütünün içindeki yerimizi daha çok sorgulayabiliriz.

Bu dönem boyunca Balık burçları enerjilerinin ve yaratıcılıklarının arttığını fark edebilir, duygularını her zamankinden daha yoğun bir şekilde ifade edebilirler. Aynı şekilde Yengeç ve Akrep burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecek burçlar arasında.

19 Şubat Saat 18:53’te

Ay 00 Başak burcunda, Güneş 00 Balık burcunda; Dolunay fazı gerçekleşiyor

Şimdi Yeniay’daki girişimlerimizin meyvelerini toplamaya hazırlandığımız ve her şeyi mükemmelleştirmek istediğimiz bir ara duraktayız.

Burada, bütünü görmek ve detaylarla ilgilenmek arasında kalabiliriz, çünkü Balık bize büyük resme bakmamızı söylerken Başak önce önümüzde ilgilenmemiz ve halletmemiz gereken pek çok iş olduğunu söyleyecektir. Diğer taraftan, içimizde yükselen yaratıcı ve manevi duyguları somut olarak ifade etmek ve pratikte kullanılır hale sokmak isteyeceğiz.

Kısacası sevgi ve şefkatli bir şekilde günlük hayatımızı devam ettirebilir miyiz? Kendi içimizde sağladığımız huzur ve dinginlik günlük karmaşanın içine girince nereye gidiyor? Bu akışı sağlayabilirsek Dolunay’ın gerginliğinden rahatlıkla kurtulmamız mümkün olacaktır.

İlginizi çekebilir!Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP