Bebeğin esas doğum gününün annesinin doğuma karar verdiği gün olduğunu söyleyen Numeroloji ve İnsan Şifresi Uzmanı İrem Çukran ile “insanın şifresi” üzerine konuştuk. Çukran’a göre bir matematik üzerine kurulu olan bu şifre insanın doğduğu gün oluşarak tüm hayat tercihlerini, zevklerini ve bakış açılarını etkilemekte.

İnsanın şifresi nedir?

İnsanın şifresi; kişinin kendisinin farkına varmasını, sevdiklerini, sosyal çevresindekilerin farklılıklarını algılamasını ve öğrenmesini sağlayan bir yöntemdir. Kişilik özelliklerimizi belirlemesinin yanı sıra hayata bakış açımızı da belirler. Davranışlarımız, zevklerimiz, tepkilerimiz rakamlara ve onların taşıdığı enerjiye göre şekillenir.

Doğumdan itibaren başlayan “insanın şifresi” neyi kastetmektedir?

Hamilelik sürecinde dış dünyadan aldığımız etkiler; anne karnındaki bebeğin karakterini, kişiliğini, olaylar karşısındaki duruşunu, zayıf ve güçlü yanlarını oluşturur.

Bebeğin doğum günü annenin doğuma karar verdiği gündür. Anne, kendisinde olmayan ve sahip olmak istediği özellikleri hamilelik sürecinde bebeğine aktarır. Anne adayının, kendisinde eksik olan rakamları doğacak bebeğinde olacak şekilde bebeğin doğum günü belirlenir ve süreç başlatılır. Yani, bir bebeğin doğum günü annesinin seçtiği gündür. Anne karnına düşen her bebek, o yılın ve geçmiş 7 yıllık periyodun etkisini de alarak dünyaya gelir.

Bununla birlikte, annenin hamilelik sürecinde neler yaşadığı, mesleği, alışkanlıkları da önem kazanır. Sosyal ve aktif bir işte çalışan annenin bebeği de, yine sosyal rakamların etkisini alarak dünyaya gelir. Finans sektöründe çalışan annenin bebeği, rakamlara aşinadır. Öğretmenlik yapan, hayatını konuşmacı olarak kazanan annenin bebeği iletişime oldukça açık ve sosyal bir bebektir. Hamilelik sürecinde çiftlerin ilişkisi, dünyaya gelecek olan bebeğin gelecekteki ilişkilerine bakış açısını da belirler.

Başka bir önemli konu; çocuklarımız bizim hayat sınavlarımızdır. Doğum tarihimizde eksik olan her rakam çocuğumuzda var olan rakamdır ve bizler kendimizde eksik olan rakama göre test ediliriz.

Örneğin sabırsız bir kişiliğe sahipsek oldukça talepkar ya da yaramaz bir çocuğa sahip oluruz. Kadınlar ile ilişkimiz sorunluysa ya da geçmişte anne ile problemler yaşamışsak kız çocuk sahibi oluruz ya da bir kız çocuğun bakımından sorumlu oluruz.

İlişkilerde “insanın şifresi” ne anlama gelmektedir?

Çiftlerin birbirleri ile ne kadar uyumlu olduklarını, ilişkinin olumlu ya da olumsuz taraflarının neler olduğunu yine insanın şifresi ile anlayabiliriz. Kadın ve erkeğin birbirine yaklaşımı ve etkileşimi rakamların pozitif ve negatif yönleri ile ilgilidir. Her birey, kendisinde eksik olan rakamları tamamlayacağı şekilde partnerini seçer. Bu ilişki kısa ya da uzun süreli olabilir. Burada önemli olan konu; kendisinde eksik olan rakamları karşı taraftan tamamlaması ve kendisini dengelemesidir.

Örnek vermek gerekirse; eğer bir erkek disipline olmakta zorlanıyorsa kendisini disipline edecek bir kadını seçer. Ya da uçuk kaçık, sürekli havai bir hali varsa ayaklarını yere bastıracak, daha mantıklı fikirler ürettirecek bir partneri tercih eder. İlişki sürecinde, partnerlerden biri diğerinden daha fazla olarak rakamların enerjisinden besleniyorsa enerjisi tükenen kişi için ilişki zor bir hale gelir ve günden güne zayıflar. Çiftlerin ilişkilerini sürdürememelerinin diğer bir nedeni, rakamların pozitif etkilerini kullanamamalarıdır.

Rakamlarımız bize zayıf ya da güçlü yanlarımızı ve hayattan aldığımız zevkleri anlatır.

  • Neleri seviyoruz?
  • Nelerden hoşlanıyoruz?
  • Beklenmedik ani gelişen olaylar karşısında nasıl tepkiler veriyoruz?
  • Zor süreçlerin üstesinden nasıl geliyoruz ve bu süreçte neler yapıyoruz?
  • Partnerimizi hangi kriterlere göre seçiyoruz?
  • Hoşlandığımız, ilgilendiğimiz kişinin zevkleri nelerdir?
  • Ne tarz yemeklerden hoşlanır?
  • Olaylara bakış açısı nasıldır?
  • İlişki başlayacak ise ya da başlamış ise nasıl devam eder, evliliğe gider mi?
  • Ebeveynlerimiz ile çocuklarımız hatta patronumuz ile ilişkilerimiz nasıl? Bu ilişkileri nasıl yönetebiliriz?

Tüm bu soruların cevaplarını sadece “insanın şifresi” veriyor!

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP