Ela Başak Atakan’ın gerçek hayat hikayesini anlattığı “Bir Şifa Bağımlısının İtirafları” kitabı, piyasaya çıktığı ilk günden beri oldukça fazla ilgi gördü. Kitapta, kızının bir bağışıklık hastalığı ile doğmasının ardından çözümü modern tıp yöntemlerinde bulamadığı için alternatif tedavilere doğru çıktığı şifa yolculuğunu, denediği farklı tedavileri ve alternatif uygulamaları anlatan Ela Başak Atakan bir itirafta bulunuyor: Ben bir şifa bağımlısıyım! Alternatif tedaviler ve kişisel gelişim konularında benim de öğreneceklerim var diyorsanız ilk bölümüyle Gain TV’de yayınlanmaya başlayan “Bir Şifa Bağımlısının İtirafları” isimli belgeseli izlemenizi öneriyoruz!

Bir şifa arayışı

Amaç şifayı bulmak ve bu amaca yönelik olan her yol denemeye değer!

“Bir Şifa Bağımlısının İtirafları” kitabının adını mutlaka duymuşsunuzdur. 2019 senesinde piyasaya çıktığı günden beri, içinde barındırdığı ilgi çekici bilgiler ve gırgır anlatımı ile oldukça ses getiren bu kitap, günümüzün trendlerine uygun bir şekilde, belgesel halini aldı ve Gain TV’de yayınlanmaya başladı.

Yönetmen koltuğuna, eğlenceli filmleriyle tanıdığımız Caner Özyurtlu’nun oturduğu bu ilgi çekici belgesel, yayınlanan ilk bölümü ile oldukça fazla ses getirdi. İlk bölümünde şamanizm, kurşun döktürme, astroloji ve tarot konularına yer veren belgesel serisinde; konusunda uzman kişiler, klinik psikologlar ve tarihçiler de Atakan’a eşlik ediyor ve bu şifa yolculuğunu kendi perspektiflerinden yorumluyor.  

Zaman içinde bağımlısı haline dönüştüğü alternatif tıp ve kişisel gelişim uygulamalarını etkileriyle beraber anlatan Atakan, yoga, şaman ayinleri, aile dizilimi, ayurveda, astroloji, hipnoz, vücut okuma, dans terapisi, enerji ve daha pek çok farklı uygulamaya değiniyor.

Kendinizden bir şeyler bulacaksınız

Ela Başak Atakan, ipin ucunu bir noktada kaçırdığını, fakat bu uygulamaların her birinin ruh estetiği olduğunu söylüyor. Bu konuda hala soracak çok fazla sorusu olan ve cevapların peşinden gitmeye devam eden Atakan, binbir çeşit şifacının insan ruhuna neler yapabileceğini gözler önüne seriyor. Kişisel gelişim ve alternatif tığ uygulamalarına merak duyan herkesin izlemesi gereken bir belgesel olan “Bir Şifa Bağımlısının İtirafları”, pek çoğu antik çağlara dayanan bu uygulamaların sır perdesini aralıyor!

İlginizi çekebilir: Sera’dan Süreyya’ya Kitabı ile Kendini Yeniden Hatırla

BLOOM SHOP