Öz sevgi kendimize verebileceğimiz en temel ihtiyaç ve en güzel hediye. Hayatın iniş ve çıkışlarına karşı zihinsel ve bedensel sağlığımızı koruyan en güçlü kalkan. Öz sevgi pratiği ise bazen sadece zihnimizden geçen pozitif bir düşünce veya her gün tekrar ettiğimiz bir olumlama. Bazen kendimize uyguladığımız bir masaj, kristallerle yapılan meditasyon ya da yüz yogası bedenimizle olan bağımızı kuvvetlendirmeye yardımcıdır. İşte böylesi güçlü pratikleri yıldızların gücü ile pekiştirebilir, burcumuzun karakter özelliklerine uygun öz sevgi ritüelleri ile kendimizi şımartabiliriz. The Body Shop öncülüğünde başlayan kendini sevebilme yolculuğumuza ışık tutan burcunuza uygun öz sevgi ritüelleri ve ritüellerinize eşlik edecek ürün önerilerimizle içinizdeki gücü uyandırın!


Koç burcu

Korkusuzca aksiyona geçebilen, özgüvenli ve girişimci Koç burçları, en az diğer burçlar kadar cesaretlendirilmeye ihtiyacınız var. Her sabah kendinize 5 dakika ayırarak ayna karşısında olumlama cümlelerini söyleyerek güne daha motive başlayabilirsiniz. Hayal kurduğu hedefleri tüm detayları ile gözünün önünde canlandırırken kendi gerçekliğini oluşturabilir, öz güveninizi en az sizin kadar güçlü bir koku; The Body Shop’un Black Musk Eau de Parfum ile destekleyebilirsiniz. 

Boğa burcu

Burçlar içerisinde kendini şımartmayı en iyi bilen siz Boğaların yaşamları halihazırda birçok bakım rutini ile dolu! Ancak hala size kendinizi iyi hissettiren tüm pratiklerinizi küçük desteklerle; cilt bakım aletleri, yüz masajları hatta göz yogası ile bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. The Body Shop’un Sıkılaştırma Etkili Cilt Bakım Roller’ı cilt bakım rutininizi zenginleştirecek. 

İkizler burcu

Sosyalleşmeyi oldukça seven dışadönük İkizler burçları, kendinize verebileceğiniz en güzel öz sevgi ritüeli biraz yalnız kalarak iç dünyanızı beslemek olacaktır. İyi kurgulanmış bir polisiye roman, tutkulu bir aşk veya entrikalarla dolu bir dram kitabı tek başına iken bile en az arkadaş ortamında gibi eğlenebilmenizi sağlar. Aynı zamanda en değer verdiğiniz özelliklerinizi; hayal gücünüzü, iyi konuşabilme ve yazabilme yetinizi güçlendirir. Kitap okuma seansınızda en tatlı ev kokusu The Body Shop Salted Caramel & Vanilla Çubuklu Ev Kokusu’nu yanınızdan ayırmayın. 

Yengeç burcu

Çevresine karşı oldukça hassas, empati yeteneği yüksek, duygusal Yengeç burçları hayatın kaosunu içinize çekmeye, başkalarının dertlerini özümsemeye oldukça meyillisiniz. Sürekli olarak üzerinde topladığın kötü enerjileri sakinleştirici bir banyo sonrası The Body Shop’un Hawaiian Kukui Vücut Kremi ile masaj yaparak kendinden uzaklaştırmayı deneyebilirsin. Ay tarafından yönetilen bir burç olduğunuz için öz sevgi ritüellerinizi ay döngüsüne paralel yürütebilir, böylelikle dolunayın enerjisi ile sezgisel yönünü besleyebilirsiniz.  

Aslan burcu

En dışavurumcu ve dramatik burçlardan olan Aslanlar, kendi iç dünyanızla en iyi yaratıcılığınızı kullandığınız zaman temasa geçiyorsunuz. Kendinize ayıracağınız zamanı video veya fotoğraf çizerek, resim yaparak, şiirler yazarak veya The Body Shop’un Paint in Color Far Paleti ile cesur makyajlar deneyerek geçirebilirsiniz. Ayrıca, sanatınızı evinizde veya yüzünüzde (!) sergilemek, kendinizi en iyi biçimde ifade etmenize yardımcı olur. 

Başak burcu

Fazla düşünme sorunu yaşayan mükemmeliyetçi Başaklar, bastırdığınız endişeleri uzaklaştırmaya yarayan, “mükemmel” olmanızı gerektirmeyecek yaratıcı ve rahatlatıcı bir aktivite yapmalısınız. İç dünyanızda fırtınalar koparken rahatlıkla ifade edemediğiniz düşünceleri çizerek, şarkı söyleyerek, sesinizi kullanacağınız nefes çalışmaları yaparak veya boğaz açıcı yoga akışları ile ifade edebilirsiniz. The Body Shop’un Naneli Yüz Misti ihtiyacınız olan keskinliği ve canlılığı size verecek.

Terazi burcu

Rafine zevkleri sayesinde yaşamlarını ne yaparlarsa yapsınlar güzelleştirebilen Terazi burçları çevrenize verdiğiniz bu özeni kendiniz ile olan ilişkinize de göstermeye ne dersiniz? Gün içinde sizi mutlu eden küçük büyük her olayı yazacağınız bir şükran günlüğü tutmak titreşiminizi arttırarak kendinize karşı daha pozitif bir bakış açısı geliştirmenizi ve hayallerinizi hayatınıza çekmenizi sağlayabilir. Kendinizi yazarak, çizerek veya konuşarak ifade ederken en çok başvurduğunuz ellerinizi The Body Shop’un Kenevir Koruyucu Kremi ile nemlendirmeyi unutmayın.

Akrep burcu

Sezgisel ve derin duygulara sahip olan Akrep burçları, diğer burçlara oranla negatif duyguları içlerinde biriktirmeye, kin tutmaya daha yatkın oluyorsunuz. Düşündüklerinizi zedeleyebilen birikmiş kötü enerjilerden kurtularak kendinizle kaliteli vakit geçirmek yapabileceğiniz en iyi öz sevgi pratiği olacaktır. Sıklıkla Palo Santo veya adaçayı yakmak, cilt bakımınıza arındırıcı The Body Shop Kil Maskesi gibi bakım ürünleri eklemek enerjinizi dengeleyecek ve durumları başkalarının gözünden de görebilme yetinizi ortaya çıkaracak. 

Yay burcu

Özgür ve dinamik Yaylar, hayatın sizi kısıtladığı, keşfetme isteğinizin köreliği anlarda yaşadıklarınızı içinizde biriktirecek ağır hüsranlar yaşayabiliyorsunuz. Öz güveninizi arttırmak, yaratıcılığınızı serbest bırakmak için açık havada fiziksel aktivitelere katılmayı deneyebilirsiniz. Hiçbir sınır, kural, engel olmadan dilediğiniz gibi hareket etmek; dans etmek, koşmak size çok iyi hissettirecek. Tüm enerjiniz ve canlılığınızla parlamanızda The Body Shop’un Drops of Light serisi size eşlik etsin. 

Oğlak burcu

Emek verdiğiniz işe oldukça önem veren azimli Oğlak burçları her ne yapıyorsanız; işiniz, eğitim hayatınız, ilişkileriniz en iyi versiyonunuza ulaşana dek çalışabilirsiniz. Profesyonel hayatınıza verdiğiniz bu özeni kişisel bakım rutinlerinize de göstererek iş yaşam dengesini kurabilirsiniz. The Body Shop Kaktüs Vücut Fırçası ile yapacağınız bir kuru fırçalama pratiği günlük hayatınızı zenginleştirecek. 

Kova burcu

Sosyal ve yenilikçi Kova burçları, yalnız başına kaldığınız zaman kendinizi en iyi modunuzda hissetmeyebilirsiniz. Bu nedenle kendi başınıza kalınca da iyi vakit geçirmenin yolunu bulmanız gerek! Ruhunuzu, zihninizi ve bedeninizi besleyecek, bedeninizde biriken gerginliği atacak her tür tempoya göre ayarlayabilen yoga akışları iç dünyanızla temasa geçmenizde yardımcı olabilir. Akışınıza eşlik etmesi için uyarıcı, canlandırıcı The Body Shop Polnesian Manoi Saç ve Vücut Yağı’nı şakaklarınıza, bileklerinize sürebilirsiniz. 

Balık burcu

Geniş hayal güçleri, kuvvetli içgüdüleri ve duygusal derinlikleri ile yaşadığınız olaylardan kendinizden başka kimsenin fark edemeyeceği ipuçları toplayan siz Balıklar, aynı özellikleriniz yüzünden yaşadıklarınıza gerçek olmayan negatif anlamlar da yükleyebilirsiniz. Tam da bu nedenle günün duygusal yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacak meditatif pratikler, kaliteli bir gece uykusu, gevşemenize yardımcı olacak The Body Shop Lavantalı Yastık Sprey en etkili öz sevgi ritüeliniz olacak. 

BLOOM SHOP