6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından oluşan kolektif travmayı ikincil olarak yaşayan bizlerin yapabileceği en iyi şey organize olup sosyal destek sağlamak, dayanışmak ve en önemlisi unutmamak, yorulmamak, birlikte devam etmek. Bu uzun süreçte yaralarımızı sarabilmek ve depremden doğrudan etkilenenlere maddi ve manevi yardımlarımızı sürdürebilmek için kendi gündelik rutinlerimize devam etmeli, duygusal öz bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Bu yolda hem kendimize hem de sizlere yardımcı olabilmek için Zoom üzerinden konunun uzmanlarıyla bir araya gelerek odağına bireysel ve kolektif düzeyde iyileşmeyi alan çalışmalar gerçekleştireceğiz. Bununla birlikte depremden birincil olarak etkilenenlere yönelik, uzman psikologlar ile uzun soluklu devam edebilecek terapiler için planlamalar yapıyoruz. Yaralarımızı birlikte sarabilmeyi, kayıplarımızı onurlandırarak yas tutmayı, yaşadığımız felaketi unutmadan bugünlerden ders alarak, büyüyerek çıkmayı umut ediyoruz. 

Herkese açık, ücretsiz ve online bireysel & kolektif iyileşme çalışmalarına katılmak için link üzerindeki formu doldurabilirsiniz. Katılım linklerini belirttiğiniz e-mail adreslerine ileteceğiz.


Etkinlik tamamlanmıştır: Meditasyon, Mindfulness ve nefes koçu Raquel Habib ile Tonglen Meditasyonu

İlk buluşmamızı 15 Şubat saat 21:00’de Zoom üzerinden gerçekleştireceğiz.

Meditasyon, mindfulness eğitmeni ve nefes koçu Raquel Habib ile acıya yaklaşımımızı değiştirmek, kalbimizi açarken acının dönüşmesine katkıda bulunmak ve insanın içindeki şefkat tohumlarını canlandırmak niyetiyle Tonglen meditasyonunda buluşacağız. Meditasyon ve akabindeki paylaşım alanı ile beraber yaklaşık 1 saat kadar birlikte olacağız. Bu çalışma için meditasyon bilgisine sahip olmanıza gerek yok.

Utanç, suçluluk, öfke, kaygı, acı, korku, yas gibi birçok farklı duygunun içinden geçerken, kimimiz donmuş, kimimiz aşırı aktif veya sağa sola dağılmış bir halde iken hem kendimize hem de deprem bölgesinde olan insanlara biraz fayda sağlama niyeti ile bu çalışmaya davetlisiniz.


Etkinlik tamamlanmıştır: Klinik Psikolog Nazlı Kocabaşa ile Kolektif Yasta Ortak Acımızı Paylaşmanın Şifası

İkinci buluşmamızı 22 Şubat saat 21:00’da Zoom üzerinden gerçekleştireceğiz.

Tempora Psikoloji’nin kurucusu Klinik Psikolog Nazlı Kocabaşa ile odağına bireysel ve kolektif düzeyde iyileşmeyi alan bir sohbet gerçekleştireceğiz. 


Etkinlik tamamlanmıştır: Yoga, Nefes ve Meditasyon Eğitmeni Meltem Fakabasmaz ile Nefes & Meditasyon Çalışması ve Yoga

Üçüncü buluşmamızı 23 Şubat saat 20:00’da Zoom üzerinden gerçekleştireceğiz.

Yoga, nefes ve meditasyon eğitmeni Meltem Fakabasmaz ile Psoas odaklı yoga akışı, nefes ve meditasyon çalışması yapacağız. 


Etkinlik tamamlanmıştır: 27 Şubat, 21:00: Nefes, Kundalini Yoga & Meditasyon Eğitmeni Dilara Moran ile Dengelenme ve Güçlenme Pratikleri

Dilara Moran‘ın rehberliğinde, ilk önce hepimizin çok rahat bir şekilde yapabileceği sakinleştirici, rahatlatıcı, sinir sistemimizi dengeleyecek ve özellikle bugünlerde daha da çoğalmış olan uyku sorunlarımıza çok iyi gelen bir nefes pratiği uygulayacağız. Daha sonra çok kısa fakat çok kuvvetli olan “öfkeden arınma” meditasyonu öğreneceğiz. Son olarak da bizleri rahatlatacak, dengeleyecek herkesin rahatlıkla uygulayabileceği “gelecek korkularından arınma” meditasyonunu deneyimleyeceğiz.

Bu çalışmalar için meditasyon ve nefes pratikleri bilgisine sahip olmanız gerekmiyor.


1 Mart, 21:00: Meditasyon, Nefes ve Yoga Nidra Eğitmeni Müge Seyhan Öztürk ile Nefes Yoluyla Duygusal Regülasyon Çalışması

Kendimizi iyileştirmenin ve daha iyi hissetmenin en iyi yollarından biri nefesimize odaklanmaktan ve nefes alma biçimimizi düzenlemekten geçer. Nefesimizi nasıl kontrol edeceğimizi öğrendiğimizde bedensel ve zihinsel sağlığımızın kontrolünü de geri kazanır, duygularımızı daha kolay yönetmeye başlarız. Bu çalışmada, nefes egzersizleri ve beden farkındalığı yoluyla duygu dünyamızı sakinleştirirken bir yandan da zihinsel çalkantılarımızı da azaltıyor olacağız.

Bu çalışmalar için meditasyon ve nefes pratikleri bilgisine sahip olmanız gerekmiyor. Katılmak için link üzerindeki formu doldurabilirsiniz. Katılım linkini belirttiğiniz e-mail adreslerine ileteceğiz.


Grup terapisi başvurularını yakında buradan paylaşacağız. Depremden etkilenenlere destek olmaya devam etmek için güvenilir kaynakları ve bağış kampanyalarını derlediğimiz yazıya linkten ulaşabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.

BLOOM SHOP