YAZAN: MİRAY AKIN

Çalışırken besleyiciliği yüksek düşük kalorili bir şeyler atıştırmak istiyorsanız sizler için bir araya getirdiğimiz market seçkisine göz atmayı unutmayın. İşte enerjinizi ve üretkenliğinizi artıracak sağlık deposu ofis atıştırmalıkları!


Kuruyemiş ve kuru meyveler

Çiğ kuruyemişler ve kuru meyveler, taşınabilirliği kolay ve bir o kadar da lezzetli olmasıyla en sevilen atıştırmalıklar arasında yer alıyor. Kuru meyvelerden alınan karbonhidrat ve çiğ kuruyemişlerden alınan protein ve sağlıklı yağ ile üç makro besin maddesine de atıştırmalık saatlerinde doyun. Öğün arasında sizi tok tutacak kadar lif içeren kuruyemiş ve kuru meyveleri içeren bu besinleri tüketirken ise gün içerisinde önerilen miktarı geçmemeye çalışın.

LITTLE SISTER’S FARM
Mini Çiğ Badem İçi Paketi
KEŞFET
LITTLE SISTER’S FARM
Mini Dilimli İncir Paketi
KEŞFET
WEFOOD
Brezilya Cevizi
KEŞFET

Rafine şekersiz granolalar

Birer lezzet deposu granoları ofisteki çekmenize yerleştirmeden önce etiketlerini okumayı ihmal etmeyin. Vücudunuzda enflamasyona neden olacak rafine şekeri içermeyen granolalar, kompleks karbonhidratlar, lifler ve sağlıklı yağlar açısından zengin oldukları gibi son derece de doyurucular!

SAF NUTRITION
Kakaolu & Keçiboynuzlu Granola
KEŞFET
SAF NUTRITION
Fıstık Ezmeli & Fındıklı Granola
KEŞFET
MUNCHEY FOOD
Bademli Granola Bites
KEŞFET

Katkısız barlar ve krakerler

Rafine şeker ve katkı maddesi içermeyen barlar ve krakerler, öğün arasında artan açlığınızı bastırmakla kalmayacak, damaklarınıza da leziz anlar yaşatacak. Tohumlar, kuruyemişler, fındık ezmeleri, Hindistan cevizi ve kuru meyve gibi sağlıklı besinlerle yapılan krakerler ve barları isterseniz yoğurtla birlikte de tüketebilirsiniz.

MUNCHEY FOOD
Zeytinli Tohum Kraker
KEŞFET
GOODNESS CO.
Time To Focus 10:00
KEŞFET
GOODNESS CO.
Sweet Break 14:00
KEŞFET

Süper besinler & tam tahıllı lezzetler

Smoothie ve bowl’larda veya ılık bir su ile bile birlikte tüketebileceğiniz süper besinlerden sadece bir kaşık bile günlük mineral ve vitamin ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. İki öğün arasında doyuruculuğu ve besleyiciliği ile öne çıkan baobab tozu gibi süper besinlerin yanı sıra yulaf ezmesi ve badem unu gibi sağlıklı un ve tahıllardan yapılan lezzetleri de masa üzerinize davet edin. Taze meyveler veya süte çok yakışacak olan bu tatlı lezzetler, damaklarınızla buluştuğunda ofisteki yorgunluk belirtileri de azalacak.

NATURIGA
Organik Baobab Tozu
KEŞFET
WEFOOD
Glütensiz Yulaf Ezmesi
KEŞFET
SAF NUTRITION
Çörekotlu Badem Unlu Kraker
KEŞFET

Doyurucu ve besleyici içecekler

Ara öğünlerde bir şeyler yemek yerine içmek isterseniz şeker ilaveli kahveler ve çaylar yerine Digestea gibi sindirim sisteminizi rahatlacak ve vücudunuzda enflamasyona neden olmayacak lezzetlere yönelmeyi deneyin. Kombucha ile bağışıklığınızı güçlendirip enerjinizi yükseltirken sıcak çikolatayı anımsatan bitkisel toz karışımı kakao & maca latte mix ile en sevdiğiniz lezzetleri sağlıkla buluşturmayı deneyin.

KOMBU CULTURE
Armutlu Kombucha
KEŞFET
CHADO
Digestea
KEŞFET
SAF NUTRITION
Kakao & Maca Latte Mix
KEŞFETMiray Akın

1994 yılında Ankara'da doğan Miray, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. Ardından Hacettepe Üniversitesinde Pazarlama üzerine yüksek lisans eğitimi aldı. İnsan ve hayvan haklarına olan ilgisi, onun birçok sivil toplum örgütünde aktif bir şekilde rol almasını sağladı. Kendisini yazı yazarak ifade eden biri olarak sözlerini kaleme dökmeye tutkun...BLOOM SHOP