Yaz aylarının kavurucu sıcakları yerini ılık esintilere bırakırken şehre dönüş başladı. Yeni başlangıçların heyecanını taşıyan eylül ayında şehrin tadını çıkarabileceğiniz etkinlikleri ajandanıza not etmeyi unutmayın! Yeni mekanlar, yeni tatlar, sergiler ve Ege’ye uzanan kısa ama doyurucu kaçamaklarla Eylül ayında neler yapabiliriz yayında!


Gezin

8 Eylül’de başlayacak ve 19 Eylül’e kadar devam edecek Artweeks@Akaretler sanat buluşmalarını kaçırmayın. Çağdaş sanatın çeşitliliğini bir arada buluşturan organizasyon, farklı disiplinlerden birçok sanatçıyı da konuk olarak ağırlıyor. Sanat koleksiyonlarının ve galerilerin bir araya geldiği etkinlik, ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşuyor.

Giyin

Geri dönüştürülmüş materyalleri zamansız ve şık bir şekilde yorumlayan A Hidden Bee’nin Summer koleksiyonunu sonbahara taşıyın. Frill Dress’in optimist bir tavrı benimseyen çiçek desenleri ile hem konfor dozunuzu hem de özgürlük hissinizi artırın.

Tadın

Galata’da Cenevizlilerden kalma tarihi bir binanın avlusunda yer alan Il Cortile, herkesin yurt dışına çıkma hayallerini bir nebze olsun dindirecek nitelikte. Adeta İtalya’da bir sokak arasında, gerçek İtalyan yemekleri; incecik pizzalar, taze makarnaları yiyormuş deneyimi yaşatan Il Cortile’ye mutlaka uğrayın!

Katılın

İstanbul Cocktail Festival, 5 Eylül Pazar günü Küçükçiftlik Park’ta, kokteyl tutkunları ile yeniden buluşuyor. Birbirinden lezzetli kokteylerin yapımına aşina olduğumuz barların yetenekli barmenlerinden öğrenmek ve Büyük Ev Abluka’nın müzikleri eşliğinde içkinizi yudumlamak istiyorsanız, bu festival tam size göre!

İzleyin

Lübnanlı kadınların günlük hayatlarına odaklanan Caramel filmi ile büyük bir beğeni toplayan Nadine Labaki’nin 2018 yılında izleyici ile buluşan ve Cannes Film Festivali’nde Jüri Ödülünü kazanan Kefernahum filmini izleme listenize alın. 1 Eylül’de Netflix’in kütüphanesinde kendisine yer bulacak olan dramatik film, insan hikayelerini gerçekçi bir dille aktaran yönetmenin en başarılı eserlerinden biri olarak yorumlanıyor. Film, Beyrut’ta yaşayan küçük bir çocuğun ihmalkâr ebeveynlerine dava açması ile konu buluyor.

Mola verin

Farklı lezzet kombinasyonlarına ve sağlıklı beslenmeye ilgi duyuyorsanız, Etiler’in vegan restoranı Bi Nevi Deli‘de bir öğle molası verin. Vegan ve vejetaryen seçeneklerin yanı sıra glütensiz, paleo ve raw food seçeneklerinin de olduğu menü hem damağınıza hem gözünüze tam doyum sağlayacak.

Katılın

Yoga eğitmeni Zeynep Uras, Akyaka’da bulunan organik tarım ve sürdürülebilir yaşam köyü YeniceVadi’de Yaşam Yogam Meditasyon Yoga Kampını gerçekleştiriyor. Siz de doğanın kucağında bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu şifalandırmak istiyorsanız 23-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek bu inzivayı kaçırmayın! Rezervasyonlarınız için Akyaka Retreats‘le iletişime geçebilirsiniz.

Atmosferi yaşayın

Beykoz Kundura ve Sahne’nin beraber hazırladığı açık hava sinema etkinlikler Bir Yaz Gecesi Festivali eylül ayı boyunca devam ediyor. Kadını merkezine alan konular, Hollywood’a eleştirel bakış atan senaryolar ve nice kült film Beykoz Kundura’nın yıldızların altında, boğazın tam yanındaki bahçesinde sevenleri ile buluşuyor. Sinemayı çok özleyen ama kendini hala kapalı alanlara girmeye hazır hissetmeyenlere duyurulur!BLOOM SHOP