Koronavirüs salgını henüz ülkemizde kontrol altına alınamamışken bu sürece destek olmak için hepimizin üstüne düşen sorumluluklar var. Bunlardan en önemlisi de virüsün kontrol altına alınmasını hızlandırmak için mümkün oldukça evimizde kalmak ve kalabalık ortamlara girmemek. Toplumumuz için oldukça büyük bir iyilik yaparak evimizde oturduğumuz bu süreçte yeni şeyler denemeye ve ufkunuzu genişletmeye ne dersiniz? Kendinizle baş başa veya ev halkıyla birlikte, farklı dünyaların kapısını aralayacağınız, yepyeni bakış açıları edineceğiniz ve keyifli zaman geçirirken sizi heyecanlandıracak şeyler öğreneceğiniz podcast önerilerimiz var. İşte konusu ne olursa olsun zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve kendinizi bambaşka bir dünyanın içinde bulacağınız podcast listesi!

Kanepedeyiz

Leyla ve Melda bir kanepede oturup ilişkiler kavramını enine boyuna tartışırken bu keyifli ve günce sohbetlerini dinlemek isteyen herkesle paylaşıyorlar. Zaman zaman konusunda uzman olan kişileri de konuk ettikleri keyifli podcastleriyle herkese ilişki konusunda yepyeni farkındalıklar kazandırıyorlar. Güncel ilişkilerin tüm çıplaklığıyla konuşulduğu bu podcast herkesin hayatında en az 1 kere yaşadığı senaryolara gırgır bir dille farklı açılardan yaklaşıyor. Eski sevgili, ilk buluşma, flört dönemi, evlilik ve cinsellik gibi pek çok konunun masaya yatırıldığı bu podcast sizin de yaşadığınız olaylara değinip bambaşka noktaları farketmenizi sağlayabilir!

60 Second Science

Scientific America’nın çok beğenilen podcasti 60 Second Science’ı bilim dünyasında olup biten gelişmeleri takip etmek isteyenlere mutlaka öneriyoruz! Dünyanın farklı yerlerindeki bilimsel araştırmaları paylaşan ve her konuya sadece 1 dakika ayıran bu podcast alıştığımız hızlı hayat tarzına da çok uygun. Bilim gündemini, yapılan çalışmaları ve ilgi çeken sonuçları takip etmeyi kolaylaştıran ve herkesin anlayabileceği basit bir dille aktaran bu podcast dünya listelerinde de üst sıralarda. Yeni bilgiler edinmek ve ilgi çekici gerçekleri fark etmek için bir göz atın deriz!

The Receipts

3 tane kendinden emin, akıllı, komik ve eğlenceli siyahi kadının sunduğu ve dünya listelerinde oldukça yüksek sıralarda konumlanan bu podcast, günlük hayatın içinden kesitlere yer veriyor. Zihin sağlığından, cinsel hayata ve yemek tariflerine kadar her şeyin konuşulduğu podcastte zaman zaman eğlenceli konuklara da yer veriyor. Her programında belirlediği spesifik başlıklarla gününüze keyif ve eğlence katmaya hazır olan bu podcastte kendinizden ve hayatınızdan çok fazla şey bulacaksınız!

Arka Fon Hikayeleri

Eski bir dergi editörünün konuşmanın yazmaktan daha çabuk iletişim sağladığını fark etmesiyle kaydetmeye başladığı bu podcastin de konusu hayata dair her şey. Konularını günlük hayattan seçen, alanında uzman konuklarla doğru bilgi veren ve konu ne olursa olsun her zaman güldüren Arka Fon Hikayeleri gününüze arka fondan renk katacak! Çakralar, aldatmak, sosyal medya ve daha onlarca konuyu masaya yatıran bu podcast konu ne olursa olsun iyi zaman geçirmenizi sağlayacak.

You’re Dead to Me

Tarih konusunda aydınlatıcı bilgiler veren bu podcastin sunucusu kayıtlara başlarken “tarih sevmeyenler için tarih” sloganıyla yola çıkmış. Tarih ve genel kültür konusunda ilgi çeken bilgilerle dolu olan ve her bölümde bambaşka bir konuya odaklanan bu podcast zaman zaman tarih alanında uzman ve hatta ünlü kişileri ağırlayarak pek çok sır perdesini aralıyor. Tarihe ilgi duymayanların merakla dinleyeceği ve ilgi duyanların yepyeni bilgiler edineceği bu podcast dünyada da en çok sevilen tarih podcastleri arasında!

Hayatlar Hikayeler

Sıla Yücesoy’un sunduğu bu podcastle yabancı hayatlara konuk olmaya hazır mısınız? Dünyanın farklı köşelerinde veya hemen yanı başınızda, bambaşka insanların yaşadığı hayatların en ilgi çekici, ilham verici ve keyifli taraflarının konuşulduğu bu podcast sizi kendi gerçekliğinizden kopartıp, farklı hayatların ye yaşanmışlıkların içine sokmaya hazır! Keyfili sohbetlerle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız ve kendinizden birşeyler bulacağınız bu podcastle tanımadığınız insanların anılarına, tecrübelerine ve hikayelerine davetlisiniz.

İlginizi çekebilir:

BLOOM SHOP