Yoga yapmak sadece bedeninize değil, ruhunuza da iyi gelir. İçe dönmenizi, sakinleşmenizi, kendinize daha derinden bakmanızı sağlar. Daha rahat odaklanmanıza, an’da kalmanıza, özgüveninizi artırmanıza yardımcı olur. Bunun için yoga yapmayı, fitness gibi sadece forma girmek amaçlı değil, günlük hayatınızın bir parçası gibi görmelisiniz.

Yogayla yeni tanıştıysanız her gün yapmak zorunda değilsiniz. Zamanla tekrarlarınızı artırın ve yogayı hayatınıza daha fazla yerleştirin. Bırakın yaptığınız yolculuk derinleşsin…

Matın üstünde kendinizi daha özgür hissetmeye başladıysanız, evinizde her gün yoga yapmanız için 18 neden…

 1. Yoga yapmak için özel bir ekipmana ihtiyacınız yok. Matınız yoksa yumuşak zeminler, hatta çimler sizin!
 2. Özel kıyafetlere ihtiyacınız yok. Eşofmanlarınızla da yoga yapabilirsiniz.
 3. Enerjinizi yükseltir, daha enerjik ve işlerinize odaklanmış hissedersiniz.
 4. Metabolizmanızı hızlandırır.
 5. Yoga sizi daha üretken yapar. Bu gerçek! Eğer yoğunluktan yoga programınızı aksatıyorsanız, güne yarım saat erken başlayın ve yoga yapın. Böylece gün içinde pek çok şeye daha rahat yetişebileceksiniz.
 6. Düzenli yoga yaptığınızda uyku kaliteniz artar. Daha kolay uykuya dalar ve daha rahat uyursunuz.
 7. Yoga eklemleri güçlendirir, osteoporoz riskini azaltır, yaşlanmayı geciktirir. Yoga yaparak küçük yaralanmaların büyük kazalara dönüşmesine engel olursunuz!
 8. Yoga, çevre ve besinlerden gelen toksinlere karşı iç organlarınıza detoks yapar.
 9. Başınızı aşağı kalbinize doğru döndürmek, uyarıcı ve enerji verici olduğu gibi kalbinizdeki yükü de alır.
 10. Mat üstünde bilinçli nefesler, gün içinde de nefesinizi kontrol etme imkanı sağlar. Böylece akciğerlerinizin kapasitesinin yanı sıra enerjiniz de artar.
 11. Yoga yaparak bütün gün ayakkabı içinde sıkışan, kapalı kalan ayaklarınızı özgürleştirir, eklemlerinizi ve kaslarınızı güçlendirerek olası sakatlanmaların önüne geçersiniz.
 12. Yoga yapmak stres hormonunu azaltarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
 13. Yoga esnasında yapılan nefes egzersizleri ve nazik hareketler, vücuttaki gizli bazı semptomları yok ederek kimi rahatsızlıkların önüne geçer.
 14. Yoga yapmak omurganızı uzatır ve güçlendirir. Böylece duruşunuz değişir ve düzelir.
 15. Yoga, endişelerinizden kurtularak kendinize zaman ayırmanızı sağlar. Onca koşturmaca arasında yavaşlar, durur ve kendi içinize dönersiniz.
 16. Yoga minnet duygunuzu artırır. Konvansiyonel bilimde de minnet ve şükür duygularının sağlığa iyi geldiğini, depresyon ve endişeyi azalttığı ifade edilir.
 17. Yoga kalbinizi açmanızı sağlar. Yoga ile yaptığınız içsel yolculukla kalbinizi evrene açmaya başlarsınız.
 18. Vücuttaki iltihabı azaltır. Araştırmalar gösteriyor ki artrit ve fibromialji gibi rahatsızlıklara iyi gelen yoga, kanserin büyümesini de engelliyor.
BLOOM SHOP