Bundan 9 sene önce başlattığı Çizen Bayan isimli bloğu ve şimdilerde aynı isimli sosyal medya hesabı ile uzun zamandır ilham verici hayatı ile radarımızda olan Elif Tanverdi Inner Bloom w/ serimizin yeni konuğu! İyi yaşam pratiğinin belki de en keyifli kısımlarını; yoga, seyahat ve müziği hayatının merkezine alan Elif’in bir gününe davetlisiniz.


Güne nasıl başlarsın?

Gün ve rutin kavramım pandemi süreciyle çok değişti. Şu sıralar sabah kalkıp su bile içmeden dilimi temizliyorum. Sonra bir bardak limonlu suyla probiyotiğimi alıyorum. Buğday çimi suyum erirken nefes/meditasyon yapıyorum. Şu an 10 haftalık Varoluş Süreci programının 2. haftasındayım, sabahları 15 dakika nefes üzerine minimum 10 dakika meditasyon yapıyorum. Bu sessiz zaman bitince buğday çimi suyumu ve taze kereviz sapı suyumu içiyorum. Cilt ve diş temizliği/bakımından sonra kolajenli ve hindistan cevizi yağlı kahvemi ve sabah vitaminlerimi; C, B12, B7 (Biotin), Çinko ve Adaptogen alıyorum. Sonrasında eğer vaktim varsa 3 sayfa günlük yazmaya çalışıyorum, günlük affirmation yani olumlama kartımı çektikten sonra da o günün işleri neyse onu yapmaya başlıyorum.

Duygusal olarak seni en iyi hissettiren rutinin/pratiğin nedir?

Yoga yapmak ve journal yazmak.

En çok kimden ve hangi şehirden ilham alıyorsun?

Bir şehirden ya da bir kişiden ilham almıyorum şu sıralar. Çok içime döndüğüm bir dönemdeyim.

Şu sıralar ne dinliyorsun, ne okuyorsun ve ne pişiriyorsun? 

Pandemi sebebiyle seyahat edip her hafta sonu farklı şehirlerde çalma rutinimin yerini evden yaptığım canlı yayınlar aldı. Her hafta online olarak 2 saat çalmak, her hafta başka bir şehirde, başka kulüplerde çalmaktan çok daha farklı. Her hafta aynı insanlar dinliyor beni, ben de bir kere çaldığım şarkıyı bir daha çalmamaya özen gösteriyorum. Bu da müzik arayıp bulma sürecimi epey uzatan bir durum. Dolayısıyla bolca yeni müzik ve promo dinliyorum. Bir de kendim müzik yapıyorum. Pazar brunch’larım içinse bir Spotify listem var.

Şu an ilk cevabımda da bahsettigim gibi The Presence Process yani Varoluş Süreci diye bir uygulamanın içindeyim. Onu okuyorum. 

Pandemi öncesi hiç yemek pişirmeyi bilmeyen biri olarak şu an mutfakta çok keyifli vakit geçiriyorum. Bir sürü yemek yapmayı öğrendim. Karnabahar, bamya, bezelye, nohut favori yemeklerim! Çok da güzel yapıyorum. Bir de sabahları süper besinli ve bol sebzeli omletler yapıyorum.

Gün senin için nasıl biter?

Yeterince çalıştıysam; yatağımda uyku getirici bir çay, tütsü ve elimde bir kitapla uyuyakalarak!  

İlginizi çekebilir:

BLOOM SHOP