Haftaya sendromsuz bir başlangıç yapmak isteyenlere mutluluk aşılayacak 8 film önerisi hazırladık. İyi seyirler!

Little Miss Sunshine – Küçük Gün Işığım (2006)

Ailenin küçük kızının güzellik yarışmalarına katılma merakı, 5 kişilik bu aileyi yollara döker. Bu yolculuk sırasında herkesin birbirlerine dair keşfedecekleri çok şey olduğu ortaya çıkar. Asıl güzelliğin ne olduğu, çocukluğun masumiyeti ve ailenin zorluklar karşısında birbirine kenetlenmesinin önemi film boyunca mizahi unsurlarla karşınıza çıkacak. Hem gülmek hem de güzellik kavramını yeniden gözden geçirmek için bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. 

The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme (2006)

Anne evi terk ettikten hemen sonra bir baba ile oğlunun evsiz kaldıklarında sokaktaki hayat mücadelesini anlatan bu film aynı zamanda içinizi ısıtacak gerçek bir sevginin hikayesi. Zorluklara birbirlerine tutunarak göğüs geren Chris ve oğlu Christopher’ın mücadelesini izlerken duygulanma ihtimaliniz olsa da filmin sonunda içiniz sevgiyle dolmuş olacak ve ailenize sarılmak isteyeceksiniz. 

The Intouchables – Can Dostum (2011)

Bir yamaç paraşütü kazasından sonra boyundan aşağısı felç olan zengin iş adamı Phlippe’ye bakıcılık yapması için hapishaneden yeni tahliye olmuş Driss görevlendirilir. Phillepe ile birlikte yaşamaya başlayan Driss, başka koşullarda yolları kesişmeyecek olan bu adamla sıkı bir dostluk kurar. Birlikte geçirdikleri sürede her ikisinin de hayatı değişir ve yaşama yeni açılardan bakabilmeye başlarlar. Bazen dram ama çoğunlukla da mizah içeren bu dostluk hikayesi sizi mutlu hissettirme garantili.

Coco (2017)

Eğer hala animasyon filmlerin çocuklar için olduğunu düşünüyorsanız bu film fikrinizi değiştirebilir. Bu muhteşem görsel şöleni 3 boyutlu izlemenizi önersek de Coco iki boyutlu haliyle bile sizi uzak diyarlara götürecek bir büyüye sahip.  Müzik yapmanın nesillerdir yasak olduğu bir aileye sahip olan Miguel bu yasağı gizlice yıkmaya karar verir ancak bu kararıyla kendini Ölüler Diyarı’nda buluverir. Ailesine geri dönebilmesi için yıllardır gizli kalmış bir sırrı açığa çıkarması ve daha önce yapmadığı fedakarlıklarda bulunması gerekecektir.

Shaun of the Dead – Zombilerin Şafağı (2004)

İngiliz yapımı bu zombi komedisi, klasik zombi filmlerinden sıkılanlara ya da zombileri başka bir yönden görmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Edgar Wright’ın dahiyane yaklaşımıyla bu filmde zombilerle gelen kıyamet günü anlayışının parodisini göreceksiniz. Romantik komedilerden sıkıldıysanız ve farklı bir eğlence arıyorsanız bu filmi es geçmeyin.

Carnage – Acımasız Tanrı (2011)

Durum komedileri yerine kara mizahı tercih ediyorsanız, bu film tam size göre. Çocuklarının arasındaki kavgayı tatlıya bağlamak isteyen iki aile bir araya gelir. Başlangıçta anlayışlı ve seviyeli bir şekilde ilerleyen diyaloglar ilerleyen dakikalarda yerini absürt suçlamalara bırakır. Herkesin kendine sakladığı sırlar bir bir ortaya dökülürken başta çocukları barıştırmak için bir araya gelen aileler birbirlerine girecek duruma gelir.

The Bucket List – Şimdi ya da Asla (2007)

Kanser hastası olan iki adam ölmeden önce yapılacaklar listelerini tamamlamak için beraber bir yolculuğa çıkarlar. Hayatları boyunca fırsat veya zaman bulamadıklarından dolayı hep hayal olarak kalan şeyleri gerçekleştirmeye karar veren iki adam, hastanedeki zorlu tedavilerinde birbirleriyle yolları kesişmiş ve sıkı dost olmuşlardır. Herkesin hayata dair kendinden bir parça bulabileceği bu film hafta sonu iyi vakit geçirmek istiyorsanız tavsiyelerimiz arasında.

City Lights – Şehir Işıkları (1931)

Charlie Chaplin efsanesini neden izlemeniz gerektiğini anlatmamıza gerek yok sanıyoruz. Chaplin’in başyapıtı olarak anılan bu film de kesinlikle izlemeniz gerekenler arasında baş sırada. Gözleri görmeyen çiçekçi kıza aşık olan işsiz bir adam, kendini komik tesadüfler sonucu zengin biri olarak kıza tanıtır. Hiçbir şeyin farkında olmayan kızın haline çok üzülen adam, gözlerini ameliyat ettirebilmek için tüm fedakarlıklara hazırdır. Ama çiçekçi kız, bu adamın gerçek kimliğini öğrendiğinde onu gerçekten sevecek mi? yıllara meydan okuyarak hala izleyenleri güldürmeye ve duygulandırmaya devam eden bu filmi hala izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz.  

İlginizi çekebilir!


BLOOM SHOP