YAZAN: EBRAR SENA EFE

Astroloji söz konusu olduğunda retrodaki bir gezegen bize olumsuzluklar çağrıştırsa da her retro olumsuz etkilerle gelmek zorunda değil. 2022 Jüpiter retrosu sırasında bu, akılda bulundurulması gereken bir durum çünkü aslında bu seferki retro güzel şeylere yol açabilir! Jüpiter retrosu nedir ve bizi neler bekliyor araştırdık.


Birçok astrolojik olayın damgasını vurduğu bu yılda, Jüpiter retrosu büyük bir değişiklik ve son bir adım atmak için burada. 28 Temmuz’da Koç burcundaki geri hareketine başlayan Jüpiter, Balık burcuna tekrar bir dönüş yapacak.

Jüpiter retrosu nedir?

Astrolojide Jüpiter, zihinlerimizi, kalplerimizi ve dünya görüşümüzü genişletme yeteneği ile bilinir. Doğum haritamızdaki konumu ise, entelektüel genişleme, bilgi edinme ve hayata felsefi bakış açısıyla doğrudan bağlantılıdır.

Jüpiter’in özü talihli, bol ve refahtır; büyüme, ruhsal bilgelik ve kutsama fırsatlarını temsil ettiği için, kişinin yaşamın kendisinden daha büyük hissetmesini sağlayabilir.

Jüpiter’in bir burçtan geçmesi yaklaşık 12 veya 13 ay ve Güneş etrafındaki bir tam dönüşü tamamlaması 12 yıl sürer. Her yıl yaklaşık 4 ayını retroda geçirir ve bu dönem, çoğu zaman, kaybedilen fırsatları telafi etme, geçmiş projeleri gözden geçirme ve hatta umutlarınız ve hayalleriniz söz konusu olduğunda daha fazla netlik kazanma fırsatlarıyla doludur.

Kendinizi keşfetme yolculuğunuz Jüpiter retrosu ile başlıyor.

Jüpiter, inatçı ve son derece rekabetçi bir ateş işareti olan 8 derece Koç’ta geri hareket yapacak. Bu, zaferden hoşlanan bir burç olan Koç’un etkisiyle hedefleri yeniden değerlendirmeye teşvik edebilir. İşlerin koşuşturmacasına kendinizi çok kaptırdıysanız, şu ana kadar kendinizi tükenmiş, hatta biraz yoldan çıkmış hissediyor olabilirsiniz. Jüpiter retrodayken; kişisel vakit yaratmanıza, bulunduğunuz konumu düşünmenize ve sonraki adımlarınızı yeniden gözden geçirmenize çağırır ve her zaman hedeflerin, planlanan geleceğin uyumunu kontrol etmeye teşvik eder.

Jüpiter retroda; sizi biraz zaman ayırmaya, şu anda nerede olduğunuzu düşünmeye ve sonraki adımlarınızı yeniden gözden geçirmeye çağırır.


Gerileme en çok kardinal burçlar için faydalı olacak: Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak. Dünyanız büyüyor ve gelişiyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Değişken burçlar için de harika bir zaman olacak: İkizler, Başak, Yay ve Balık. Hayatınız duygusal bir zenginlik evresine girebilir.

Sabit burçlar ise bunu en az hissedecek: Boğa, Aslan, Akrep ve Kova. Bu geçişin sizin üzerinde çok küçük etkileri var, günlük rutininizi en az şekilde değiştirebilir.


Jüpiter retrosu her burcu nasıl etkileyecek?

Koç burcu

Bu retroda, hedeflerinizden fiziksel kimliğinize kadar her şeye odaklanma şansınız var. Jüpiter retrosu sizi, hedeflerinizi ve niyetlerinizi düşünmeye teşvik ediyor. Tüm enerjiniz “gerçekten” nereye gidiyor?

Boğa burcu

Şans ve genişleme gezegeni Jüpiter; teslimiyet, şifa ve ruhla ilgili olan 12. evinizden geçerken, içe dönme dürtüsü hissedeceksiniz. Her ne kadar Jüpiter artık geri harekette konumlanıyor olsa da, kişisel sorunları aşma fırsatı var. Kendinize biraz zaman verin.

İkizler burcu

Hem kişisel hem de profesyonel ağlarınızın desteğinin yanı sıra bir dizi heyecan verici fırsatla karşılaşıyorsunuz. Bununla birlikte, Jüpiter’in geriye doğru konumlanmasıyla, evren, dünyaya ait olma duygunuzla ilgili ideallerinizi yansıtmanız için sizi teşvik ediyor.

Yengeç burcu

Kariyerinizde ilerlemiş veya ilgi odağı olmuş olabilirsiniz ama şimdi retrodaki Jüpiter sizden bir adım geri atmanızı ve sonraki adımları yeniden değerlendirmenizi istiyor. Tüm potansiyelinizi en iyi şekilde kullanıyor musunuz?

Aslan burcu

Arayışta olan herkes kaybolmuş değildir; bu fikir, Jüpiter Koç burcunda yolculuğa başladığından beri sizin için özellikle öne çıkıyor. Ancak retroda, evren sizi daha büyük resme bakmanız ve konfor alanınızın dışındaki seçenekleri keşfetmeniz için zorluyor.

Başak burcu

Evren sizi bolluk ve finansal başarı ile kutsuyor. Jüpiter retrosu ise güven sorunlarınız dahil gölge taraflarınıza ışık tutmak için burada. Bu, arzu ettiğiniz başarıya ulaşmanızı engelliyor mu?

Terazi burcu

Muhtemelen potansiyel beklentilerinizle bir bağlantı içerisindesiniz. Bazılarınız için ise yolunuzun kesişmesi gereken karmik bağlantılar var. Bununla birlikte Jüpiter retrosu, mevcut yükümlülüklerinizi yeniden gözden geçirebilmeniz için tüm bu enerjinizi ve coşkunuzu, içinize odaklamanızı istiyor.

Akrep burcu

Belki de kendinizi fazla çalıştırıyor, zihinsel ve fiziksel sağlığınızı ihmal ediyordunuz. Ama artık durum böyle değil; çünkü Jüpiter’in geri hareketinin odak noktası, ritüellerinizin ve farkındalığınızın temelini yeniden incelemek olacak.

Yay burcu

İçinizdeki çocukla iletişim kuruyor musunuz? Jüpiter’in Koç burcundaki etkisi, size özgün olma yolunda cesaret ve ilham getiriyor. Ayrıca, Jüpiter gerilemesi de artık sizi tatmin etmeyen insanlara, yerlere ve koşullara ışık tutuyor. Kendiniz için hangi kararları vereceksiniz?

Oğlak burcu

Jüpiter’in Koç geçişi, duygusal temellerle ilgili 4. evinize refah ve genişleme getirse de, geriye dönük hareketi, atalarınıza ve köklerinize odaklanacaktır. Hangi gelenekleri sürdürmeye devam edecek ve hangilerinin yerine öncülük etmeye karar vereceksiniz?

Kova burcu

Şanslı Jüpiter Koç burcunda parıldarken yeni bağlantılar kurmuş ve sesinizi, merakınızı artırmak için kullanmış olabilirsiniz. Çevrenizin temeli ise retrodaki Jüpiter tarafından aydınlatılabilir. İmkanlarınızı tam potansiyeliyle kullanabiliyor musunuz?

Balık burcu

İyimserliğiniz ve inancınız, sizi harika ve heyecan verici insanlarla deneyimlere doğru yönlendirebilir. Kendinize ve yolunuza çıkan her şeye karşı olumlu ve iyimser hissetmenize izin verdiğinizde artan güveninizle kendinizi ortaya koyup yeni deneyimlere açılabilirsiniz.

BLOOM SHOP