YAZAN: ASTRO-KOÇ ECEM KIZILTOPRAK

Ağustos ayının özellikle ilk haftaları Aslan burcu enerjisinin devam ettiği ve enerjiyi yüksek hissedeceğimiz bir dönem olacak. Ancak ağustos ayının ilk haftaları enerji yüksek olduğu kadar bazen sıkışık, yoğun ve beklenmedik etkilere ya da gerilimlere de açık olacak. 12 Ağustos’ta Kova burcunda dolunay gerçekleşecek. Sıradışı ve özgürlükçü kararlar vereceğimiz bir dolunay bizleri bekliyor olacak. 20 Ağustos itibariyle Mars’ın 2023 Mart ortasına kadar devam edecek İkizler süreci başlayacak. Bu süreç iletişim, seyahat ve ticari konularla ilgili önemli ve hızlı bir döneme girdiğimizi de söyleyecek. 23 Ağustos itibariyle ise Güneş, Başak burcuna geçtiğinde Başak burçlarının dönemi başlayacak. Böylece yavaş yavaş hasat mevsimi gelecek ve topraklanma ihtiyacımız da artacak. Ağustos 2022 burç yorumları ile şimdiden güzel bir ay dilerim!


Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmını sosyal ilişkilerinizdeki gelişmelerle ve sosyal alanlarınızdaki hareketlenme ile geçireceksiniz. Aşk ve flörtler bu dönem daha hareketli olabilir. Ancak özellikle ağustos ayının ilk haftaları maddi konularda bazı mücadeleler yaşamanız mümkün. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile geleceğe dair umutlar ve gelecek planlarınızla ilgili tamamlanmalar yaşamanız mümkün. Kova eksantrik ve sıradışılık içeren bir burç olduğu için, sizlere gelecek planlarınızda farklı bir bakış açısı kazandırabilir. Aynı zamanda sosyal ortamlarınız, gruplarınız ve arkadaşlıklarınızla ilgili de bazı neticelenmeler ve kapanışlar görmeniz mümkün. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar iletişim ve ticari konularda uzun soluklu ve hızlı bir döneme giriş yapacaksınız. Bu dönemde ilişkilerde iletişimi doğru yönetmelisiniz. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı sizleri iş ortamınızla ilgili konularda güzel başlangıçlar yapmaya teşvik edecek. Ayrıca sağlığınızla ilgilenebilir ya da yeni bir diyet, egzersiz programına başlayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmını aile alanlarınızdaki gelişmeler dolduracak. Ev, aile ve taşınma gibi konularınız olabilir ya da ev içi harcamalarınız artabilir. Özellikle ağustos ayının ilk haftaları, hem bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz hem de ilişkilerdeki gerilimlerden kendinizi korumanız gerekebilir. Bazı beklenmedik gündemler dönem dönem sizleri zorlayabilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile iş hayatı ve kariyer konularında bazı sonuçlar alabilirsiniz. Çalışmayan bir Boğaysanız bu dönem, sizlere iş konularında bazı gelişmeler sunabilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar maddi konularınız ve kazançlarınıza dair daha fazla mücadele verdiğiniz, bazı kazançlarınızda değişiklikler yaşayabileceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile aşk hayatınız gündemde olacak. Eğer bekar bir Boğa burcuysanız ağustosun sonlarına doğru yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Çocukları olan Boğa burçları ise onlarla ilgilenmeleri gereken yeni bir döneme giriş yapabilirler.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar; ağustos ayının büyük bir kısmında iletişimsel faaliyetleriniz yoğun olacak. Seyahatler, yer değişiklikleri, medya işleriniz ve ticari faaliyetleriniz de bu dönemde gündeminizde olacak. Özellikle ağustos ayının ilk haftaları, ruhsal sağlığınıza dikkat etmeniz hem de hayatın beklenmedik planlarına daha esnek davranmanız gerekebilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile iletişim, yayıncılık, sosyal medya gibi alanlarınızla ilgili bir tamamlanma ve sonuç görme enerjisinde olabilirsiniz. Yurtdışı bağlantılarınız ya da yabancı kaynaklı işleriniz varsa bu dönem bunlarla ilgili neticeler gelebilir. Yine eğitim ve hukuksal bir konuda sonuç alabilirsiniz. 20 Ağustos itibariyle Mars, Mart 2023’e kadar sizin burcunuza geçecek. Ekim ayında yapacağı retro hareketine kadar son derece enerjik bir dönemde olacaksınız. Mart 2023’e kadar harekete geçmeniz gereken çok fazla durum meydana gelebilir. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayında ailenizle ilgili gelişmeler görebilirsiniz. Ev değişikliği, taşınma, evinizin dekorasyonunda değişiklik gibi planlarınız varsa bu yeni ay bu gibi yenilikleri yapmanız için de son derece uygun.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmında maddi konular ve harcamalarınıza dair gündemleriniz olacak. 11 Ağustos’tan sonra maddi anlamda konuların iyileşmeye başladığını da görebilirsiniz. Ancak özellikle ağustos ayının ilk haftaları, gelecek planlarınıza dair bazı beklenmedik gelişmeler huzursuzluğunuzu arttırabilir. Sosyal ortamlarınızda da mücadele halinde olabilirsiniz. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile ortaklı paralarınızla ilgili bazı meseleler gündeme gelebilir. Borçlar, ödemeler, banka işleriniz, vergi, kredi konularınızda gündemleriniz yoğunlaşabilir. Yapılandırmak zorunda kaldığınız mali meseleler özellikle bu dolunay ve civarı sizleri daha çok meşgul edebilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar enerjinizi daha idareli kullanmanız gereken bir döneme giriş yapacaksınız. Bu uzun dönemde geçmişinize dair halletmeniz gereken konular zaman zaman gündeme gelebilir. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile bazı imzalar, anlaşmalar gündeminize gelebilir. Eğitim konularında da daha hareketli bir döneme gireceksiniz. Ayrıca bazı ufak seyahatleriniz veya yer değişiklikleriniz varsa bunların plan ve organizasyonları için de yeni ayı değerlendirebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslan burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmında sizin mevsiminizin devam etmesi ile enerji ve motivasyonuz yüksek olacak. 11 Ağustos itibariyle ikili ilişkilerinizde de önemli bir döneme giriyor olacaksınız. Ağustos ayının ilk haftaları, iş ve kariyer hayatınıza dair uğraşmanız gereken durumlar zaman zaman stresinizi artırabilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile ilişkilerinizde önemli bir süreç yaşayacaksınız. Hem aşk hem  iş ilişkilerinizde bazı kararlar bu dolunayda gündeminize gelebilir. Ya da bir ortaklık mevzusu netleşebilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar sosyal ilişkiler ve grup faaliyetlerine dair hızlı ve önemli bir döneme gireceksiniz. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile maddi konularınız hareketlenecek. Maddi anlamda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yeni bir finansal destek bulabilir ya da kendiniz bunu geliştirebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmında rüyalarınız ve ruhsal konularınız hareketli olacak. Zaman zaman geçmiş meselelerin ve ilişkilerin de gündeme geldiğine şahit olabilirsiniz. Özellikle ağustos ayının ilk haftaları eğitim, iletişim, seyahatler, medya konularında daha yoğun etkilerde olacaksınız. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile sağlıkla ilgili konular gündeme gelebilir. Bırakmak istediğiniz kötü bir alışkanlığı bırakabilirsiniz. Aynı zamanda bu dolunay, çalışma hayatı ya da hizmet aldığınız konularda da bazı gündemler meydana getirebilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar iş ve kariyer hayatınızda hızlı gelişmeler yaşayacağınız ve mücadelenin artacağı uzun bir döneme gireceksiniz. 23 Ağustos itibariyle sizin döneminiz başlayacak. Ayın sonunda ise sizin burcunuzda yaşanacak yeni ay ile hayatınızda yeni başlangıçlar, kendinizle ve ilişkilerinizle ilgili yeni kararlar almanız söz konusu olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmında sosyal gruplar içindeki rolünüz önemli olacak. Bir yandan aşk ve ilişkilerde de umut verici dönemdesiniz. Ancak özellikle ağustos ayının ilk haftaları kriz çıkaran konular hayatınızda belirebilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile ilişkilerinizde önemli kararlar verilebilirsiniz. Bir yandan da yaratıcılığınızı nasıl kullanabileceğinize, yeteneklerinizi nasıl geliştirebileceğinize dair bazı kararlar verebilirsiniz. Çocuğunuzun hayatına dair kararlar da bu dolunayla birlikte belirebilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar, kendinizi ve vizyonunuzu geliştirebileceğiniz eğitimlere daha çok enerji vereceğiniz uzun bir döneme giriş yapacaksınız. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı, sizleri ruhsal anlamda daha dinginleşmek istediğiniz ve biraz kendinizle kalmak istediğiniz bir döneme hazırlayacak. Terapi almak, spiritüel çalışmalara başlamak, kendinizi keşfetmek ve yeni bir düzen kurmak için çalışmalar yapmak bu yeni ayla mümkün.

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar; ağustos ayının büyük bir kısmını iş ve kariyer hayatınızdaki gelişmeler dolduracak. 11 Ağustos itibariyle iş hayatınızda iyileşmeler yaşanabilir. Ağustos ayının ilk haftaları, ilişkilerinizde önemli ve dikkat edilmesi gereken bir zaman olacak, bazı beklenmedik kararlar almanız gerekebilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile ev ve aile meseleleriyle ilgileneceksiniz. Bir yandan arsa alımı satımı, ev alma gibi durumlarınızda da neticeler görebilirsiniz. Ayrıca, aile kurmak konusunda bir adım attıysanız bu konuyla ilgili de bir neticelenme yaşayabilirsiniz. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar yönetici gezegeniniz Mars, İkizler burcunda olacak. Bu dönemde kriz yaratan konularda mücadele gücünüz yükselirken maddi konularda hızlı değişimler yaşayabilirsiniz. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile geleceğinize yön vermek istediğiniz alanlarla ilgileneceksiniz. Özellikle sosyal medyayı kullanarak bir girişim yapmak ya da bu alanda yeni bir şeye başlamak istiyorsanız bu yeni ayı değerlendirebilirsiniz. Yeni insanlar, gruplar ve arkadaşlar da bu yeni ayla birlikte hayatınıza girebilir.

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar; ağustos ayının büyük bir kısmında hayata bakış açınızda olumu bir dönemde olacaksınız. Eğitim, seyahatler ve yabancılarla ilgili yeni gelişmeler yaşanabilir. Ağustos ayının ilk haftaları bedensel sağlığınıza dikkat etmeniz ve iş hayatınızda yaşanabilecek bazı huzursuzluklarda daha esnek davranmanız gerekebilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile sözleşme, anlaşma ve imzalar gündeme gelebilir. Bazı teknolojik projeler ya da teknolojik ticari konular da bu dolunayda belirebilir. Yakın çevre ve kardeşlerinizle ilgili sorumluluklarınızın da artması mümkün. 20 Ağustos itibariyle Mars; Mart 2023’e kadar karşıt burcunuza geçecek. Mart 2023’e kadar ilişkiler anlamında hem enerjisi yüksek hem de fevriliklere ve kopuşlara dikkat edilmesi gereken bir dönemde olacaksınız. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile iş hayatında ve kariyerde yeni fırsatlarla karşılaşabilir, daha düzenli ve prensipli kararlar alabilirsiniz.  

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar; Ağustos ayının büyük bir kısmında maddi konular ve ödemeleriniz gündeminizde olacak olacak. 11 Ağustos’tan sonra beklediğiniz bazı maddi rahatlamaları görmeye başlayabilirsiniz. Ağustos ayının ilk haftaları aşk ve ilişki anlamında bazı huzursuzluklar ya da geleceğinizi etkileyecek durumlar yaşanabilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile maddi konular, harcamalar ve gelirler gündeminizde olacak. Bir yandan da kazancınızı nasıl artırabileceğinize dair önemli kararlar verebilir, maddi konularda sorumluluklarınızı hatırlayabilirsiniz. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar, iş hayatınızda hızlı ve mücadeleci bir döneme giriş yapacaksınız. Bu uzun dönemde bedensel sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile akademik konular gündeme gelebilir. Hayatınıza dair yeni fikirler ve inançlar bu yeni ayda gündeminizi daha çok meşgul edebilir. Uzaklardan beklediğiniz haberler varsa bunları da bu dönemde alabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar; ağustos ayının büyük bir kısmında ilişkilerinize dair önemli gündemleriniz olacak. 11 Ağustos itibariyle ikili ilişkilerinizde iyileşmeler de meydana gelebilir. Ancak özellikle ağustos ayının ilk haftaları, ev ve aile hayatınıza dair uğraşmanız gereken durumlar zaman zaman stresinizi artırabilir. 12 Ağustos’ta sizin burcunda gerçekleşecek dolunay ile hem kendinize hem ilişkilerinize dair önemli bir süreç yaşayacaksınız. Niyetleriniz arzularınız ve motivasyonunuzu etkileyen birçok konuda gelişmeler yaşanabilir. Bir yandan da sağlığınıza ve canlılığınıza dikkat etmenizi hatırlatacak sorumluluklar belirebilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar aşk ve sosyal ilişkilerde hızlı ve mücadeleci bir döneme giriş yapacak, aynı zamanda bu dönemde yaratıcılığınızın yükseldiğine de şahit olacaksınız. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile yeni bir finansal destek bulabilir ya da kendiniz bunu geliştirebilirsiniz. Ayrıca hayatınızı paylaştığınız kişiler veya ailenizi ilgilendiren maddi koşullarda da yeni gelişmeler yaşanabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar; ağustos ayının büyük bir kısmında çalışma hayatınız ve çalışma ortamlarınızdaki motivasyonunuzla ilgilenebilirsiniz. 11 Ağustos itibariyle çalışma koşullarınızın da iyileşmesi mümkün. Ağustos ayının ilk haftaları ilişkilerde iletişim yoğun olurken, bazı ticari proje ve anlaşmalarda beklenmedik değişiklikler olabilir. 12 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek dolunay ile ruhsal anlamda gerilimli hissetmeniz çok olası, dinlenmek isteyebilirsiniz. Bu dönemde meditasyon faaliyetleri, ruhsal konular öne çıkabilir. Ancak bu dönem, kontrolünüz dışında gelişen ya da sizin farketmediğiniz konular yoğunlaşabilir. 20 Ağustos itibariyle Mart 2023’e kadar aile hayatınıza dair mücadele ve girişkenliğin arttığı bir döneme giriş yapacaksınız. Bu dönemde enerji yükseldiği için aile içi anlaşmazlıklar yoğunlaşabilir. 23 Ağustos itibariyle Başak burcu döneminin başlaması ve ay sonunda gerçekleşecek Başak yeni ayı ile ilişkilere dair önemli bir döneme giriş yapacaksınız. Yeni partnerlik ve ortaklıkların kurulabileceği, ilişkiler açısından da yeni başlangıçların yaşanabileceği bir yeni ay olacak.Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP