Astrolojide yükselen burç, hepimizin doğum haritasında birinci evine; ilk izlenimleri ve hayatı ele alış biçimimizi şekillendiren yerleşime oturuyor. Zodyak kimliğimizin dış dünya ile etkileşime geçen ilk halkası olan yükselen burcumuz, insanların bizi tanımadan hakkımızda düşünceler edinmelerini sağlıyor. Bu da aslında dış görünüşümüz; fiziksel özelliklerimiz ve kendimizi taşıyış biçimimizle gerçekleşiyor. Bir başka deyişle, 12 burçtan her biri kendine has karekteristik görünümler ve fiziksel özellikler taşıyor. Siz de dış görünüşünüzün yükselen burcunuza göre nasıl şekillendiğini merak ediyorsanız, okumaya devam edin!


Yükselen Koç

Ateş elementinin bir üyesi ve zodyağın ilk burcu olan Koç, bedenin de baş bölgesini yönetir. Bu da yükselen Koçların en dominant bölgelerini yüzleri yapar. Yerinde duramayan canlı enerjileri yüzlerine de yansıyan yükselen Koçların onları yaşça daha küçük gösteren çocuksu yüzleri, geçmiş yıllardan kalan yara izleri, güçlü burunları ve ışıltılı gülümsemeleri vardır. Bedenleri de düzenli spor yapmasa dahi atletik durmalarını sağlayan geniş omuzlara ve dar kalçalara sahiptir.

Yükselen Boğa

Güzellik ve aşkın gezegeni Venüs tarafından yönetilen Boğa burcunun yükselen yerleşimi de çoğunluk tarafından güzel kabul edilen simetrik ve ince hatlara sahip olur. Bedenin boyun kısmını yöneten Boğa burcunun bu etkisi yükselenine sahip kişilere uzun ve narin bir boyun ve dikkat çekici bir dekolte kazandırır. Bedenleri de karakter özellikleri gibi sağlam, dik ve konforuna düşkün olan yükselen Boğalar genellikle toprak tonlarında; koyuya kaçan saç, göz ve ten rengine sahip olurlar.

Yükselen İkizler

Bedende elleri yöneten İkizler burcunu yükseleninde ağırlayan kişilerin en dikkat çekici özellikleri mimikleri ve jestleri olur. Sürekli hareket eden bir ağza ve kıpır kıpır, çekici ve uzun ellere sahip yükselen İkizlerin yüzleri duygularını açıkça ele verir. Uzun ve esnek bedenlere sahip yükselen İkizlerin endişeye yatkın yapıları huzursuz bacak sendromunu beraberinde getirebilir!

Yükselen Yengeç

Ay tarafından yönetilen Yengeç, birinci evde kişiye aynı ay gibi yumuşak hatlar; yuvarlak bir yüz, gözler, belirgin elmacık kemikleri katar. Yükselen Yengeçler duygularını hemen belli eden yüzleri ile dışarıdan güvenilir, ağırbaşlı ve kibar olarak algılanır. Yengeç bedende göğüs bölgesini yönettiği için belirgin göğüslere veya geniş bir üst bedene sahip olabilirler. Ailevi bağları simgeleyen Yengeç burcunun yükselenine sahip kişiler de aile üyelerine, özellikle annelerine benzer.

Yükselen Aslan

Yükseleni Aslan olan kişilerin ilk fark edilen özellikleri aynı aslana benzer gür, kalın telli, gösterişli saçlarıdır. Güneşin yönettiği Aslan cilt tonlarının sıcak, neredeyse altın alt tonlu olmasını sağlar. Bedenleri de ormanın kralı aslanlara yakışır şekilde gösterişli; geniş omuzlu, güçlü ve uzun olur. Kendinden emin yürüyüşleri ve dik postürleri ile öne çıkarlar.

Yükselen Başak

Kendilerini yüksek standartlara tabi tutmaları ile bilinen Başak burçları yükselen yerleşiminde de kişiye “yargılayan” bir yüz ifadesi verebilir! Kibar, ince hatlara sahip aydınlık yüzleri ile zeki bir görünüme sahip yükselen Başakların fizikleri de minyondur. Buna rağmen sağlıklarına olan düşkünlükleri sayesinde oldukça güçlü kaslara ve iyi fiziksel dayanıklılığa sahiplerdir.

Yükselen Terazi

Aynı yükselen Boğa gibi Venüs burcu tarafından yönetilen Terazi herkesin çekici bulacağı yüz hatlarına; dolgun dudaklara, oval bir yüze, kalkık bir burna hatta gamzelere sahip olabilir. Fizikleri de yüzleri gibi simetrik, göz alıcı ve dolgun olan yükselen Teraziler seksepaliteleri ile insanları kendilerine çekerler.

Yükselen Akrep

Bir bakışta ruhunuzu görüyormuş hissi veren etkileyici ve derinlikli bakışlarıyla bilinen Yükselen Akrepler, gözlerinin yanı sıra keskin çene hattına ve elmacık kemiklerine sahip olurlar. Renkleri daha koyu tonlara kaçan yükselen Akreplerin bedenleri de kendilerini çok iyi koruyabilecekmiş gibi sağlam ama manyetik auralarına katkıda bulunacak kadar kıvrımlı ve çekici olur. Duygularını çok iyi gizleyebilmeleri ise yüzlerine “poker” ifadesi katabilir.

Yükselen Yay

Hayata karşı pozitif ve enerjik tutumları ile bilinen Yayların yükselen yerleşimi kişiye neşeli bir ifade verir. Gözleri etraftaki her yeniliği keşfetmek ister gibi parlak, ağızları ve alınları da geniş olur. Bedenleri içlerindeki bitmeyen enerjiyi taşımak üzere uzun, güçlü kollar ve bacaklar ile desteklenmiş yükselen Yayların konuşmalarına dikkat çeken, tutkulu jestler eşlik eder.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlakları diğer 11 burçtan ayıran en ilginç özellikleri yaş aldıkça güzelleşmeleridir! Küçüklüklerinden beri “büyümüş de küçülmüş” gibi sıfatlar duymaya alışkın olan yükselen Oğlaklar yaşlarından daha büyük gösteren, olgun yüzlere sahip olabilir. Düzgün dişleri, düze yakın saçları, tertipli ve temiz görünümleri ile çalışkan ve güvenilir ilk izlenimi verirler. Strese yatkın olmaları enflamatuar cilt hastalıklarına daha yatkın olmalarına neden olabilir.

Yükselen Kova

Zodyak’ın en eksantrik burcu Kova’yı birinci evinde ağırlayan kişiler, dış görüşlerinde onları herkesten ayıracak bir özelliği mutlaka barındırırlar! İlk bakışta soğuk ve ilgisiz olarak algılanabilecek yarım gülümsemeleri onlara has bir kaliteleri; renkli saçları, yaratıcı makyajları, dövmeleri ve sakarlığa yatkın kırılgan bedenleri ile kırılır. Arkadaş canlısı görünürler.

Yükselen Balık

Sürekli hayallerinde kayboldukları yüzlerinden okunan yükselen Balıkların yuvarlak ve yumuşak hatlı yüzlerine dalgın gözleri eşlik eder. İnce telli saçları, büyük gözleri ve dudakları ile bebeksi bir yüze sahip olan yükselen Balıkların verdikleri ilk izlenim tam aksine yaşlı bir ruhun enerjisidir. Bedende ayakları yöneten Balık, yükselen yerleşiminde de kişiye narin ve çekici bilekler ve müthiş bir ayakkabı zevki getirebilir!Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP