Özlediğiniz kar manzaralarını ve kış ruhunu en güzel şekilde yansıtan, izlerken çok keyif alacağınız kış filmlerini sizler için sıraladık. İşte soğuk havalara en çok yakıştığına inandığımız 8 film önerisi!

Tesadüf – Serendipity (2001)

Sara ve Jonathan’ın, son kalan bir çift eldiveni aynı anda satın almak isteyerek tanışmasıyla başlayan bir kış aşkı… Bu komik tanışma anı, eldivenin kimde kalacağını karar verme amacıyla Serendipity isimli bir kafede perçinlenir ve ikili, yıllar sonra bile unutamayacakları çok hoş bir geceye tanıklık ederler. Aralarındaki büyüyü bozmamayı tercih ederek bir kez daha karşılaşıncaya kadar aşklarını kaderin gidişatına bırakırlar.

Komediyi ve aşkı birleştiren filmde Central Park’ta paten kayan, karlı New York sokaklarında dolanan Sara ve Jonathan’ı izlerken kendinizi hayatın tesadüfi yönlerine gülümserken bulabilirsiniz.

Şahane Hayat – It’s A Wonderful Life (1946)

Frank Capra’nın çok sevilen kült yapıtı “Şahane Hayat”, umutsuzluğa kapılan bir iş adamının eğer hiç doğmamış olsaydı çevresindeki insanların nasıl bir hayat sürdüreceğini gözlemleme şansı elde ettiği fantastik, dram türü bir filmdir.

George Bailey’in kendi hayatına yaptığı bu enteresan yolculuğu izlerken yaşamın değerini hatırlayıp umut dolacak, aslında etrafınızdakiler tarafından ne kadar sevildiğinizi ve önemsendiğinizi bir kez daha hatırlayabilme şansı yakalayacaksınız.

Aile Bağları – The Family Stone (2005)

Oldukça eğlenceli bir aile komedisi olan “Aile Bağları”, Stone ailesinin en büyük oğlu Everett’in New Yorklu kız arkadaşı Meredith’i ailesiyle tanıştırma macerasını konu alır. Açık fikirli, geleneksel aile tiplemesinden tamamen uzak olan bu aileyle tanışan Meredith, alışkın olduğu rutin hayattan çok uzakta, panik halinde, herhangi bir hata yapmadığına emin olarak kendini bu aileye sevdirme çabasındadır.

Başrollerini Sarah Jessica Parker, Dermot Mulroney, Luke Wilson gibi başarılı oyuncuların paylaştığı film, bol kahkaha ve sıcacık samimiyet duygusu vadediyor.

İlginizi çekebilir: Yeni Yıl Ruhunu En İyi Şekilde Hissettirecek 10 Film

Fargo (1996)

Yaşanmış bir olaydan esinlenilerek kurgulanan “Fargo”, kesinlikle sıcak battaniyenizin altında izlemeniz gereken bir film çünkü sadece ekrana bakarken bile sizi üşütmeyi başarıyor! Jerry Lundegaard isimli bir dolandırıcının, zengin kayınpederinden para koparabilmek için adam tutarak kendi karısını kaçırtma planları yaptığı film, birbirinden farklı olaylara doğru sürüklenir.

Dram, suç, aksiyon öğelerinin ön planda olduğu “Fargo”, Orijinal Senaryo ve En İyi Kadın Oyuncu dallarında da Oscar ödülüne sahiptir.

Diriliş – The Revenant (2015)

Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy’nin başrolü paylaştığı “Diriliş” son yıllarda çok konuşulan filmler arasında. Sahip olduğu doğa manzaralarıyla çetin şartlarda geçen kış ruhunu çok başarılı bir şekilde yansıtan film, vahşi doğada hayatta kalma mücadelesi veren Glass’ın, oğlunu öldüren Fitzgerald’dan intikam alma içgüdüsünü ve yaşama tutunma direncini konu alır.

2016’da üç Oscar kazanan film, adım adım tırmanan gerilimi ve ödüllü sinematografisiyle kendinizi Glass’ın yaşadıklarını bizzat deneyimliyormuşsunuz gibi hissettirecek! 

Neşeli Ayaklar – Happy Feet (2006)

Özellikle animasyon sevenlerin kış aylarında izlemekten büyük keyif aldığı “Neşeli Ayaklar” bizleri penguenlerin dünyasına konuk ediyor. Antartika’da bir kabile halinde yaşayan tüm penguenler, vakti geldiğinde eşlerini bulabilmek için şarkı söylerler ancak aralarından bir tanesi şarkı söyleyebilme yeteneğiyle doğmamıştır.

Bu şanssız penguenin sesi gerçekten çok kötüdür ve onun asla gerçek aşkı bulamayacağı düşünülür. Ama onda da diğer hiçbir penguende olmayan farklı bir özellik vardır. 2007’de En İyi Animasyon dalında Oscar alan “Neşeli Ayaklar” çocukların yanı sıra yetişkinler tarafından da çok seviliyor.

Kış Masalı – Winter’s Tale (2014) 

Fantastik aşk filmlerinden hoşlananların ilgiyle izleyebileceği “Kış Masalı”, hayatını hırsızlık yaparak sürdüren Peter’ın evini soymaya çalıştığı bir kadına aşık olmasını ve sonrasında gelişen fantastik olayları konu alır.

Peter’la karşılaşmasındna sonra hayatını kaybeden Beverly Penn, Peter sayesinde dirilerek hayata dönecektir. Ama döndüğü hayat, hiç de eski hayatı gibi olmayacak ve değişik sürprizleri de beraberinde getirecektir.  

İki Hınzır Adam – Grumpy Old Men (1993) 

Çocukluk yıllarından beri arkadaş olan John (Jack Lemmon) ve Max’in (Walter Matthau) hikayesini konu alan “Grumpy Old Men”, 50 küsür yıllık bir dostluğu izleyiciyle buluşturuyor.

Aynı mahallede oturan iki huysuz adamın sohbetlerine ve maceralarına tanık olurken çok eğlenecek, mahalleye yeni taşınan güzel komşuları Ariel Truax için zıtlaşmalarına çok güleceksiniz.

İlginizi çekebilir: Battaniyelik Filmler: İyi Niyet ve Mutluluk Aşılayan 8 Film Önerisi

BLOOM SHOP