Yeni yıla sayılı günler kala dileklerini iyi niyet, mutluluk ve umut üzerine tutanlar için duygularını pekiştirecek ve sıcacık battaniyenin altında keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak 8 filmi listeledik!

The Bucket List 

Jack Nicholson ve Morgan Freeman ile harika bir yolculuğa hazır mısınız? Kanserle mücadele etmekte olan Edward ve Carter, hastalıklarının ciddiyetinin farkındadırlar. Ancak hayatta daha yapmadıkları ve yapmayı istedikleri çok şey vardır. İkisi de, bambaşka hayatlardan gelip ortak bir kaderi paylaşmaktadır. Edward ve Carter, birlikte hastaneyi terk ederek macera dolu bir yolculuğa atılır ve “yapılacaklar listesinde” olmazsa olmazlarını gerçekleştirmeye başlarlar.

Bu yolculuk onlara çok şey öğretecek ve hepsinden önemlisi, hayatlarının hiç beklemedikleri bir döneminde yepyeni bir arkadaşlık kazanmalarını sağlayacaktır.

Taare Zameen Par

Etkileyici bir Aamir Khan filmi olan Taare Zameen Par, 8 yaşındaki Ishaan Awasthi’nin harfleri ve sayıları algılamada sorunlar yaşaması ve bu yüzden çevresi tarafından dışlanmasını konu almaktadır. Çevresi tarafında dışlanma ve aşağılanmalar onu hırçınlaştırarak arkadaşlarıyla sürekli kavga etmesine neden olur. Ishaan, ailesi tarafından disipline sokulmak üzere yatılı bir okula gönderilir. Okulda tanıştığı resim öğretmeni Ram Shankar ise Ishaan’ın durumunu tamamen değiştirir. Ishaan’ın aslında ne kadar özel bir çocuk olduğunu anlayan Ram, sabrı ve özeni sayesinde Ishan’ın kendisini bulmasına yardımcı olur.

Where Hope Grows

Başrollerini Kristoffer Polaha ve David DeSanctis’in paylaştığı Where Hope Grows, ailesel sorunları ve alkol problemi yaşayan Calvin Campbell’in bırakmak zorunda kaldığı beyzbol kariyeri ve depresyona sürüklenmesini konu alır. Market alışverişi sırasında down sendromlu Produce ile tanışmasıyla ise her şey tamamen değişir. Çünkü Produce, ona inancın ve sevginin iyileştirici gücünü tekrar hatırlatacaktır.

Good Will Hunting

Ortalama zeka seviyesinin üstünde olan Will, temizlik yaptığı sınıfın tahtasında bulunan karışık bir matematik problemini çözmesinin ardından bir profesör tarafından keşfedilir. Will, başına gelen belalardan bu profesörün desteği sayesinde kurtulur. Son derece etkileyici bir başarı öyküsüne odaklanan film, Akademi Ödülleri’nden Oscar heykeline de layık görülmüştür.

October Sky

Gerçek bir öyküden yola çıkılarak anlatılan film, erkek çocukların babaları gibi madenci olmalarının beklendiği bir kasabada, kendisi için kodlanan geleceğin dışına çıkmaya çalışan, büyük hayalleri olan bir gencin hikayesini anlatıyor. Coalwood kasabasında maden kontrolörü olarak çalışan John Hickam’ın en büyük isteği, oğulları Jim ve Hower’ın da kendi gibi kontrolör olmalarıdır. Fakat Jim bir futbol bursu kazanmıştır, Hower’ın ise çok başka hayalleri vardır.

Intouchables

Geçirdiği paraşüt kazasının ardından felç kalan Philippe, boynundan aşağısını kullanamaz hale gelir. Maddi durumu oldukça iyidir ve kendisine 7 gün 24 saat bakacak birine ihtiyaç duymaktadır. Hapisten yeni çıkan ve paraya ihtiyacı olan Driss’in, Philippe’nin bakımını üstlenmesiyle ikisinin de hayatı komple değişir. Yepyeni bir arkadaşlığa ve yoldaşlığa adım atan bu ikiliyi François Cluzet ve Omar Sy oyunculuğuyla keyifle izleyebilirsiniz.

The Pursuit of Happyness

Başınıza gelebilecek her türlü felakete rağmen size “umudunuzu kaybetmemeyi” öğütleyen bu film, bir baba-oğul ilişkisi üzerinden sevgi temasını ele alıyor. İşinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan Chris, karısının terk etmesi ve ev sahibinin onu evden atmasıyla oğlu ile birlikte sokakta kalır. Tuvaletlerde ve düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya ve yaşam savaşı vermeye çalışır. Onu ayakta tutan ise şüphesiz oğlunun sevgisidir.

Forrest Gump 

Son filmimiz tabii ki herkesin gönlüne taht kuran Forrest Gump. Her denk geldiğinizde kendinizi izlemekten alıkoyamayacağınız bu film, Tom Hanks’in muhteşem oyunculuğuyla 6 dalda Oscar ödülü almaya layık görülmüştür. Zeka seviyesi normalin altında olan Forrest Gump, şans eseri aralarında Elvis Presley, Kennedy ve Nixon’ın da olduğu kişilerle tanışır. Tesadüfen Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik ederek bu önemli olaylarda önemli roller üstlenir. Forrest Gump’ın tatlı öyküsünü ve Jenny’e olan masum aşkını izlerken içinizin soğuk kış aylarında şefkatle dolacağından şüpheniz olmasın.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP