Kariyer hedefli Oğlak sezonu bitti. Tüm rasyonelliğiyle bizlere daha ciddi bir ruh hali aşılayan Oğlak sezonunun ardından yepyeni bir sezona giriş yaptık. Kova sezonu, daha duygusal bir enerjiyle üzerimizde biriken gerginliği sakinliğe bırakıyor. Barışçıl, insancıl ve entelektüel yönleriyle bilinen Kova burcunun etkisi altında olan bu sezon, diğer burçları nasıl etkileyecek sizin için listeledik!

İlginizi çekebilir: Şubat 2020 Astroloji Yorumları

Kova sezonunun 2020 etkileri

Hava elementi burçlarından Kova; iletişim, arkadaşlık, birlik ve beraberlik duygusu, içgüdüsellik, duygusallık gibi kavramlarla bağdaşır. Bu burcun özellikleri arasında dünyevi durum ve duyguları farklı bir şekilde ele alabilme yetisi, ileri görüşlülük ve yenilikçi bir vizyona sahip olma gibi pozitif yönelimler yer alır. 

Bu nedenle 18 Şubat’a kadar devam edecek olan Kova sezonunda; arkadaş çevrenizi genişletebilir, farklı fikirlere daha açık hale gelebilir, radikal değişimlere yönelebilir, risk almayı tercih edebilir, sosyal ve politik anlamda daha aktif bir birey haline gelebilirsiniz. 

Aynı zamanda değişken duygu durumuyla da öne çıkan Kova burcu birtakım ruhsal değişikliklere, duygusal iniş çıkışlara ve kafa karışıklıklarına da neden olabilir. Özellikle 9 Şubat’ta gerçekleşecek Dolunay; kendinizi son derece duygusal, dramatik ve hatta teatral hissetmenize olanak sağlayabilir. Bu dönemde ilişki arayışlarının, sevgi ve şefkat ihtiyacının artış göstermesi de mümkün.

İlginizi çekebilir: Sevgililer Günü Burçları: 14 Şubat’ın En Romantik Üçlüsü

Koç burcu

Kova sezonunda enerjisi tavan yapacak burçlardan biri olan Koç, adeta kalabalık içinde parlıyor olacak. İletişim gücü artan ve kendine özgüveniyle öne çıkan Koç burcu, yeni iş anlaşmalarına ve karşılıklı faydaya dayalı sosyal ilişkilere ağırlık verebilir. Aynı zamanda artan konsantrasyon yetisiyle geri planda kalan duygu ve düşüncelere de vakit ayırmayı tercih edebilir.

Boğa burcu

Kova sezonu tüm burçları özel hayatta risk almaya yönlendiren, son derece cesaret verici bir sezon! Boğa burçları da özel hayatlarında değişime gitmek, yeniliklere mesafesiz yaklaşmak ve ilişkilerinde derinleşmek isteyebilir. Aynı şekilde kariyerlerinde de yeniliklere ve yaratıcı fikirlere yönelecek olan Boğaları, dönüşüm ve değişim dolu bir ay bekliyor.

İkizler burcu

İkizler burcunun taze bir başlangıca ihtiyacı var. Karşısına çıkan fırsatları değerlendirme konusunda gecikmek istemeyen İkizler, kendisi için neyin önemli olduğunu araştırmaya başlayabilir. Yaklaşan Merkür retrosuyla kariyerine dair yeni planlara yönelecek olan İkizler, farklı rotalar izlemekten ve risk almaktan çekinmeyecek gibi görünüyor.

Yengeç burcu

Kalp kırıklıklarından korkan ve güvenli alanlarından uzaklaşmaktan çekinen Yengeç burcu, kalbini yeni çevrelere, ilişkilere ve arkadaşlıklara açmaya hazır. Bu süreçte hayatına yeni birilerini alabilecek olan Yengeç burcunu, geleneksel kurallarının dışına çıkan, tamamen cesaretli ve istekli bir motivasyon bekliyor.

Aslan burcu

Kova sezonu Aslan burcuna popülerlik katmak için geliyor! Tüm ay boyunca sosyal bir kelebek gibi arkadaş çevresinde dikkat çekecek olan Aslan burcu kendini yaratıcı, enerjik, mutlu ve özgüvenli hissedebilir. İlişkisi olan Aslan burçları, partnerlerinden daha fazla derinlik ve bağlılık talebinde bulunabilirler.

Başak burcu

Ocak ayını çok çalışarak geçiren Başak burcu, şubat ayında biraz daha sağlığına öncelik vermeye başlamalı. Fiziksel, mental ve spiritüel anlamda kendiyle daha fazla ilgilenmesi gereken Başak burçlarını ay boyunca huzurlu, içe dönük, araştırmacı bir ruh hali bekliyor olabilir. 8 Şubat’ta Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay, Başak’ın aşk hayatını alevlendirebilir.

Terazi burcu

Kova sezonunda dengeyi bulacak olan Terazi burçları, çalışması gereken zamanda çalışıp dinlenmesi gereken zamanda dinlenerek psikolojisini maksimum verime ulaştırabilir. Yoğun iş temposunun arasında kendine eğlenecek vakit bulma arayışındaki Terazi burçlarını, yeni hobiler, sosyal ortamlar ve eğlenceli aktiviteler bekliyor.

Akrep burcu

Aile, ev hayatı, arkadaşlık ve sevgi gibi konuları merkezine alan Akrep burçları, Kova sezonunun duygusallığından bir hayli etkileniyor. Sevdikleriyle birlikte planlar yapmaktan hoşlanan Akrepleri bu ay daha fazla evde vakit geçirmek, ev dekorasyonunda değişiklikler yapmak gibi evcimen yönelimler bekliyor. 

Yay burcu

Yay burcu Kova sezonunda dürüstlüğü elden bırakmayacak! Kendini karışık olaylar içerisinde bulacak olan Yay burcu, bazı açıklamalar yapmak durumunda kalabilir. Ama bu durumların altından dürüstlüğüyle kalkması da çok mümkün. 8 Şubat’taki Dolunay, Yay burçlarının uzun süreli başarıların meyvelerini toplamasına yardımcı olacak. 

Oğlak burcu

Yıl Oğlak burçları için son derece yoğun başladı. Hem kişisel hem de finansal hayatında çetrefilli bir süreçten geçen Oğlaklar, Kova sezonunda biraz daha rahatlayarak değişikliklere gidebilir ve yeniliğe ihtiyaç duyabilir. Kariyerine odaklanmaya devam edecek olan Oğlak burcu, değer yargılarını daha belirgin çerçevelere oturtmak isteyebilir. 

Kova burcu 

Mutlu yaşlar sevgili Kova burcu! Bu ay Kovaların ışıldama ayı. Oğlak sezonunda acısıyla tatlısıyla öğrendiği her şeyi bu ay uygulamaya koyacak olan Kova burçları, günlük hayatında değiştirdiği ufak çaplı alışkanlıklarla büyük değişimlere imza atabilir. Çok daha cesaretli ve iyimser bir tutuma sahip olacak olan Kovaları, yeni başlangıçlar bekliyor.

Balık burcu

Arınma dönemine girmiş olan Balık burçları, Kova sezonunda geçmişten gelen birtakım bağımlılıkları ve sınırlamaları geride bırakmayı öğrenmeye başlayabilir. Kendiyle ilgili yeni şeyler keşfedecek olan Balıkları, ferahlama, pozitif bir enerji ve spiritüel yönden çok yönlü bir gelişim hali bekliyor. Live to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP