A Star Is Born filminde başrolleri paylaşan Lady Gaga ve Bradley Cooper ile ilgili olarak yaklaşık bir yıldır aşk dedikoduları dolaşıyordu. Ancak bu dedikodulara damgasını vuran olay, geçtiğimiz pazar gecesi gerçekleşen Oscar töreninde yaşandı. Birlikte sahneye çıkarak filmin popüler şarkılarından “Shallow”u seslendiren Gaga ve Cooper’ın yakınlaşması, Oscar’a dair en çok konuşulan detaylardan biri oldu.

Sahne performansları sırasında ikilinin arasındaki elektrik ve özellikle Lady Gaga’nın Cooper’a yönelttiği romantik bakışlar akıllarda soru işareti yarattı. Birkaç yıldır Rus model Irina Shayk ile mutlu bir birlikteliği olan Cooper, daha önce de birlikte aynı filmde yer aldığı rol arkadaşı Jennifer Lawrence ile gündeme gelmiş ve bu aşk dedikodularını yalanlamıştı.

Lady Gaga “kadın yasası”nı çiğnedi mi?

Bazı kaynaklara ve Oscar gecesindeki tutumuna göre Irina Shayk, Gaga’nın ilişkisine tehdit oluşturduğunu düşünmüyor. Gece boyunca Lady Gaga ile olan samimiyeti ve yüzündeki gerçekçi tebessümü pek çok insanın dikkatini çekti. Shayk, Lady Gaga’nın “Yılın En İyi Orijinal Şarkısı” ödülünü almasının ardından ona sıkıca sarıldı. Aynı zamanda Cooper ve Gaga’nın sahne performansının ardından ayağa kalkarak onları ilk alkışlayanlar arasındaydı.

Birçoğumuz aynı kanaatte olup sahnedeki yakınlaşmanın filmin ruhuna uygun olarak gösterinin bir parçası olduğunu düşünmekteyiz.

Ancak Oscar gecesinin hemen ardından Los Angeles’ta trafikte objektiflere yakalanan Cooper ve Shayk çiftinin keyifsiz yüz ifadeleri sosyal medyayı çalkalayan kıskançlık ihtimallerini tekrar gündeme getirdi. Pek çok kişi, bu yakınlık iddiasının ve sahne performansının Shayk’a karşı haksızlık olduğunu savunurken Gaga ve Cooper arasındaki aşk iddiasını ciddi derecede destekleyenler de oldukça fazla.

Konuyla ilgili yorum getirenler arasında Spice Girls kadrosundan Mel B. de var. Mel, Lady Gaga’nın Oscar’daki tutumundan huzursuz olduğunu ve bu durumun sadece bir şovdan ibaret olduğuna inanmak istediğini söyledi.

“Bradley’ın kız arkadaşı için kendimi çok kötü hissettim.” 

Cooper’la Gaga’nın birbirlerine olan bakışlarının aşk dolu bakışmalar şeklinde algılandığını destekleyen Mel B., bu durum karşısında “kadın yasası”na da değindi. Bu performansın sadece profesyonel anlamda bir gösteriden ibaret olmasını diledi. Shayk’ın onları izlediği bir ortamda bu şekilde bir tutumun art niyetli olmadığına inanmak istediğini belirtti.

Yıllardır tartışılan ve tartışılmaya da devam edecek olan aldatma ve aldatılma konuları hem kadınlar hem de erkekler arasında özel bir hassasiyet alanı oluşturuyor. Hatta kadınlar arasında aldatılma durumlarına karşı “sessiz” bir kadın yasasının gelişmiş olduğunu bile söyleyebiliriz.

Binlerce insanın izlediği bir Oscar performansında gerçekten de Gaga ve Cooper arasında bir aşk ilanı söz konusu olabilir mi? Eğer öyleyse bu durum, kadın yasasına göre Shayk’a karşı manevi anlamda önemli bir haksızlığı ve hasarı kapsıyor olabilir.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP