Aylarca süren karantina uygulamaları ve sokağa çıkma yasaklarının ardından başlayan normalleştirme sürecinde pek çoğumuz yeni normale uyum sağlamaya başladık. Sağlık konusunda gereken önlemleri alarak sosyal ortamlara yeniden bulunmaya başladığımız bu günlerde sosyal, tinsel, kültürel ve sanatsal pek çok aktivite de meraklılarına kapılarını yeniden açmaya başladı. Yeni normale uygun olarak baştan yapılandırılan bu aktiviteler oldukça fazla ilgi görüyor. İşte kültür, sanat ve eğlence dolu bir ağustos ayı geçirmeniz için seçtiğimiz aktiviteleri!

Dinleyin: Sessizlikte Diyalog

Daha önce deneyimlemediğiniz bir 60 dakikaya hazır mısınız? Sergi kategorisindeki bu aktivite farkındalığınızı ve empati yeteneğinizi arttırmayı hedefliyor. Nasıl mı?

Gayrettepe Metro İstasyonundaki bu sergide, işitme engelli bir rehber eşliğinde ve tamamen sessiz bir ortamda iletişim kurma deneyimi yaşayacaksınız. Yüz ifadelerini ve vücut dilini etkin olarak kullanmayı, ayrıca sözsüz iletişimin temellerini öğretmeyi hedefleyen bu sergide işitme duyunuza gerek olmadan neler başarabileceğinizi göreceksiniz. Önyargılardan arınmaya, empati yeteneğinizi geliştirmeye ve yepyeni bir dünyanın kapısını aralamaya hazırsanız ağustos ayında bu sergiyi mutlaka ziyaret edin!

İzleyin: Açık Havada Popcorn Kokusu Var!

Swiss Otel’in korusunda, açık havada sinema keyfine ne dersiniz? Binlerce dev ağacın ortasında, doğanın göbeğinde yerli ve yabancı pek çok filmi izleyebileceğiniz bu aktivite ağustos ayı boyunca devam ediyor.

Rahat şezlonglar ve lezzetli atıştırmalıkların eşlik edeceği açık havadaki film keyfi, aylardır sinema hasreti çekenlerin radarına takıldı bile. Covid-19 regülasyonlarına uygun olarak sürdürülen bu aktivitede yüksek hijyen standartları sağlanıyor ve hem hijyen hem de sosyal mesafeye oldukça dikkat ediliyor. Akşam 20:00’de keyifli bir yemeğin ardından seçtiğiniz filmi izlemek, doğanın ve açık havanın tadını çıkarmak isterseniz biletlerinizi almak için acele edin!

İlginizi çekebilir: Spiritüel Yönünüzü Geliştirecek 6 Film Önerisi

Okuyun: Clarissa P. Estés, Kurtlarla Koşan Kadınlar

İçinizde doğal olarak var olan fakat dinlemeyi unuttuğunuz sesle yeniden tanışmaya ve sınırsız gücünüzü keşfetmeye hazır mısınız?

Kadının var oluşunu ve toplumdaki yerini ele alan bu kitap, okurlarına doğadan kopuşumuzun ve kapitalist sistemin unutturduklarını hatırlatmayı hedefliyor. Kadınların içindeki yaratma gücünü keşfetmelerinin anahtarının kurtların doğal yabanlığında gizlendiğini ortaya atan bu kitap, kadınlara dayatılan yetersizlik ve eziklik duygularına ve bastırılmış cinselliğe değiniyor. Çocukluk yıllarının vazgeçilmezi ve pek çok kavramı farkında bile olmadan içselleştirmemizin neden olan mitleri ve masalları tüm açıklığıyla görmeye hazırsanız bu kitabı mutlaka edinin!

İlginizi çekebilir: Live To Bloom Yazarlarından Sosyal İzolasyon Günlerinde Okuyabileceğiniz 15 Kitap Önerisi

Tadın: Melez Iced Tea

Yaz sıcaklarında sağlıklı alternatiflerle serinlemeye hazır mısınız? Melez Tea’nin yeni çıkardığı soğuk çaylar hem çeşitli aromalarıyla hem de birbirinden lezzetli tatlarıyla yaz aylarında sağlıklı bir serinlik vadediyor.

Son dönemde sağlığa faydalarıyla oldukça popüler olmaya başlayan kombuchayı lezzetli meyvelerle harmanlayarak sunan Melez Tea, sevilen lezzetlerini evde demlemek isteyenler için poşet çay alternatifi de sunuyor. Sağlıklı ve lezzetli içerikleriyle çok sevilen ve rengarenk tasarımlarıyla göz dolduran bu çayları yaz bitmeden mutlaka deneyin!

İlginizi çekebilir: Bu Yazın Favorisi 7 Serinletici Çay Tarifi

Katılın: Yoga & Organic Farming Retreat Yoga Kampı

Ağustos ayının son günlerinde Muğla’nın eşsiz doğasının içinde Yenice Vadi’de ruhunuzu ve bedeninizi beslemeye ne dersiniz?

Yoga ve Pilates Eğitmeni Nihan Altuğ’nun düzenlediği bu kampta doğanın içinde kaybolmaya hazır olun. Organik yemekler, yoga seansları, deniz, kum, güneş ve ruhunuzu besleyecek pek çok aktiviteyle yenileneceğiniz bu kampta çok şey öğreneceksiniz. Doğayla bağ kurmaya, birbirinden lezzetli yemek tariflerini denemeye, yogaya doymaya ve organik tarımın inceliklerini öğrenmeye hazırsanız bu kampta yerinizi mutlaka ayırtın!

Buradan inceleyebilirsiniz.

BLOOM SHOP