YAZAN: ASTROLOG ECEM KIZILTOPRAK

Herkese mart ayından merhaba! Mart ayı bizler açısından bir nevi şifalanma ayı olacak. Gökyüzünde Balık yeniayı ve Başak dolunayı ile sağlık ve şifa vurgusunun yoğun olduğunu hissedeceğiz. Mart ayının ilk kısımları kısmetli gelişmeler getirecek, maneviyatı, yaratıcılığı ve ruhsal farkındalığı arttıracak, sonlarına doğru ise daha cesur geçecek. 21 Mart’ta Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle başlayacak ilkbahar ekinoksu ile artık resmen bahara da giriş yapacağız.


Koç ve Yükselen Koç

Mart ayının ilk kısımları ruhsal ve manevi şifalanma ile geçebilir. Ayın başında Jüpiter’in desteklediği Balık yeniayı sizlere bir nevi arınma sağlayacak. Uzun zamandır kendiniz ve ruhunuzu dinlemeye vakit bulamadıysanız bu yeniay ve hemen sonrasında yaşanacak gökyüzü etkileri sizlere yeni farkındalıklar sağlayabilir. Bu yeni ayın sonuçlarını alacağımız 18 Mart’taki Başak dolunayında ise sağlık ve günlük rutinlerinizle ilgili önemli neticeler görebilirsiniz. Ayrıca bazı bağımlılıklardan da kurtulabilir hem bedensel hem ruhsal anlamda sizi geri tutan alışkanlıklarınızdan kurtulmaya da niyet edebilirsiniz. 20 Mart’ta Güneş’in ve 27 Mart’ta Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle martın sonu itibariyle sizin döneminiz başlayacak. Hem enerjinizde hem de iletişim becerinizde farkedeceğiniz hareketli ve cesur bir döneme giriş yapacaksınız. Ayın sonlarına doğru toplantılar yapmak, bağlantılar kurmak ve ilişkilerinizle ilgilenmek için önemli bir döneme gireceksiniz.  

Boğa ve Yükselen Boğa

Mart ayının ilk kısımlarında sosyal çevreniz ve geleceğinize dair umutlarınızı şifalandıracaksınız. Mart ayının başında Jüpiter ve sizin burcunuzda ilerleyen Uranüs’ün etkisinde Balık yeniayı yaşanacak. Bu yeniay ile yeni kişilerle tanışabilir ya da sosyal çevrenizi yenileyebilirsiniz. Ayrıca hayata dair umutlarınız da bu yeniayla yenilenecektir.  Beklenmedik kişilerden gelecek yardımlar ve ilişkilerinizde beklenmedik gelişmelere de hazır olun. Bu yeniayın sonuçlarını ise 18 Mart ve civarında gerçekleşecek Başak dolunayı ile alacağız. Yine ilişkiler, aşk hayatı ve yaratıcılığınızın gündemde olacağı bir dönem olacak. Bu dolunay ile birlikte bir ilişkinizde veya yaratıcılığınızı kullandığınız bir konuda sonuca ulaşmak isteyebilirsiniz. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte enerjinizi toplamakta ve karar vermede güçlükler yaşayabilirsiniz. Ayın sonlarına doğru buna dikkat etmeniz daha doğru olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler

Mart ayının ilk kısımları iş, kariyer ve başarı alanlarında uzun zamandır beklediğiniz şifalanma periyodunu getiriyor olacak. Martın ilk günleri Jüpiter destekli Balık Yeni ayı, sizlere kariyer anlamında yenilikler getirecek. Toplum önünde yeni görevler edinebilirsiniz. Yeni kariyer fırsatlarının karşınıza çıktığına şahit olabilirsiniz. Ayrıca evlilik ve statüsel anlamda bir yenilik de yaşamanız mümkün. Bu yeni ayın neticelerini alacağınız 18 Mart ve civarında ise başarı, ün ve aile alanlarınızla ilgileniyor olacaksınız. 18 Mart ve civarında aile hayatınıza ve yaşam alanlarınıza ilişkin de beklediğiniz bir konu neticelenebilir. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise sosyalliğiniz artacak ve Merkür’ün de desteğiyle ilişkilerinizde yoğun bir iletişim trafiği başlayacak. Arkadaşlarla bir araya gelmek, fikir paylaşımları yapmak mart sonu itibariyle hızlanacak.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Mart ayına Jüpiter desteğiyle gerçekleşecek Balık yeniayı ile başlayacağız. Bu yeniay, özellikle sizin gibi su grubunda olan burçlara olumlu etkiler getirecek. Bu yeniay ve takip eden günlerde eğitim hayatı devam eden ya da medya sektöründe çalışan, yurtdışıyla ilişkisi olan bir yükselen Yengeçseniz bu konularla ilgili yenilenme yaşayabilirsiniz. Jüpiter’in desteği sizlere bu alanlarda şifa ve kısmetler de getirecektir. Yine ay geneli ve 18 Mart dolunay civarında eğitim alanlarınızda bir konuyla ilgili beklediğiniz bir sonuç gündeme gelebilir. Eğitim/öğretim ile ilgilenen veya yüksek öğretim yapan bir Yengeçseniz bu konular ay genelinde gündeminizde olacak. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte iş ve kariyer hayatınıza daha çok yönleneceksiniz. Kariyer anlamında yeni kararlar gündeme gelecek, iş hayatınızda Merkür’ün de desteğiyle yoğun bir iletişim trafiği başlayacak.

Aslan ve Yükselen Aslan

Mart ayının büyük kısmı sizler açısından para ve finansal anlamda şifalanma sağlayacak. Mart ayına Balık yeniayıyla başlayacağız. Bu yeniayı Jüpiter destekliyor olacak. Yeniay ve takibi günler sizlere finansal anlamda destekleyici etkiler sağlayacak. Ortak kazanımlar ve hayatınızda yer alan kişiler veya sizinle iş birliği halinde olan partnerlerinizin finansal durumları bu yeniayda sizlerin hayatında da önemli etkiler doğuracak. 18 Mart’ta gerçekleşecek dolunay ile de bu yeniayın neticelerini görmeye başlayacak ve kazançlarınıza daha çok odaklanacaksınız. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise, yabancılarla ya da yurtdışı ile bağlantılı işlerde çalışıyorsanız bu alanlarda hareketlenme başlayacak. Yine mart sonu itibariyle uzak seyahatler gündeminize gelebilir.

Başak ve Yükselen Başak

Mart ayı sizler açısından hem kendinize hem de ilişkilerinize dair uzun zamandır beklediğiniz şifalanmayı sonunda sağlıyor olacak. Mart’a Jüpiter destekli Balık yeniayı ile başlayacağız. Yeniay sizlere partnerler ve ortaklıklar alanınızda iyileşmeler sağlayacak. Ayrıca yeni ilişki ve ortaklıklar kurmak anlamında destekleyici etkiler altında olacaksınız. 18 Mart’ta sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunayda ise yeniay ve takip eden günlerde gündeme gelen konulardan ve kendinize dair niyet ettiğiniz girişimlerden sonuçlar almaya başlayacaksınız. Bu ay geneli kuracağınız ortaklıklar hem iş hem aşk hayatınıza ait olabilecek. Bazı bekar Başak ve yükselen Başak burçlarının da bu ay geneli evliliğe dair kalıcı girişimlerde bulunması mümkün. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise finansal konularınız öne çıkacak. Yeni yatırım planları yapmak ya da taahhüt altına girmek için mart sonundan itibaren etkiler sizin açınızdan daha uygun olacak.

Terazi ve Yükselen Terazi

Mart ayının büyük bir kısmı sizler açısından hem bedensel hem de ruhsal şifalanma imkanları sağlayacak bir ay olacak. Mart başında yaşanacak Jüpiter destekli yeniay sizlere yeni bir çalışma ortamı, yeni çalışma arkadaşları ya da çalışma hayatınızda yeni bir düzeni getirebilir. Sağlık anlamında da yeni bir rutin hayatınıza dahil edebilir ve bazı iyileşmeler yaşama şansı da sağlayabilirsiniz. 18 Mart’ta gerçekleşecek dolunayda ise yine gündeminiz bedensel ve ruhsal sağlığınız olacak. Size iyi gelmeyen kişi ve olaylardan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Ve sizden saklanan konuları fark edip bu konuları şifalandırma şansı elde edebilirsiniz. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise gündeminiz ilişkilere yönelecek. İkili ilişkilerinizin hareketlenmeye başladığını fark edebilirsiniz. Merkür’ün de desteğiyle ay sonundan itibaren ortaklı işlerde fikirsel paylaşımlar ve ikili ilişkilerde iletişim artacak.

Akrep ve Yükselen Akrep

Mart ayının büyük çoğunluğu sizler açısından ilişkilerde şifalanma ve kendinizi ilişkilerle şifalandırmakla ilgili olacak. Mart başında yaşanacak Jüpiter destekli yeniay sizin gibi su gruplarına çok keyifli etkiler getirecek. Yeniay sizlere aşk hayatınız, sosyal çevreniz ve çocuklarınızla ilgili konularda yeni bir düzen sağlamaya yardım edecek. Bekar olan Akrep burçları bu dönemde yeni bir aşka yelken açabilir. Ayrıca yeni hobiler edinmek de bu ay boyunca son derece uygun olacaktır. 18 Mart’ta gerçekleşecek dolunay ile yeni ayda başlanan konularda ve ilişkilerinizde önemli sonuçlar doğuracak. Bu dönemde sosyal çevrenizde size iyi gelmeyen kişileri hayatınızdan çıkarmanız da mümkün. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise gündeminiz iş ortamınız ve günlük hayatınıza kayacak. Ay sonuna doğru Merkür’ün de desteğiyle, çalışma hayatınızda fikirsel paylaşımlar, proje ve anlaşmalar gibi konularda cesaretiniz ve hareketliliğiniz artacak.  

Yay ve Yükselen Yay

Mart ayı sizlere ev, aile, yuva alanlarınızda ve kariyer konularında şifalı gelişmeler getiriyor olacak. Mart ayına Jüpiter destekli Balık yeniayı ile başlayacağız. Yeniay sizlere ev ve aile konularında bazı yeni düzenlemeler yapmanızda ve iyileşmeler yaşamanızda yardımcı olacak. Gayrimenkuller, alım-satım işleriyle ilgili de yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir şehir ya da ev değişikliği de bu ay geneli gündeminize gelebilir. 18 Mart’ta yaşanacak dolunay ile yeni ayda aldığınız kararların neticelerini göreceksiniz. Kariyer ve iş anlamında da bazı konularda neticeler gündeminize gelecek. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte aşk ve ilişkilere ilginiz artacak. Yaratıcılığınızın arttığını ve kendinizi ifade ederken daha cesur ve tutkulu olduğunuzu hissedebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Mart ayı sizlere yakın çevre ilişkileri ve iletişim konularında uzun zamandır beklediğiniz iyileşmeleri sunacak. Mart ayına Jüpiter destekli Balık yeniayı ile başlayacağız. Yeniay yakın çevrenizde yapmak istediğiniz bazı değişiklikler konusunda size yardımcı olacak. Ayrıca kardeşlerinizle ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ufak seyahatler gündeme gelebilir ve bu seyahatlerde tanışacağınız yeni kişiler veya yeni iletişim kaynakları hayatınıza girebilir. İletişim konusunda anlaşmazlıklar yaşadığınız kişilerle iletişiminizde beklenmedik şekilde iyileşmeler görebilirsiniz. 18 Mart tarihinde yaşanacak dolunay ile mart başında başladığınız konularda neticeler görebilirsiniz. Yine seyahat planlarınıza ilişkin ve uzaklardan beklediğiniz haberlere ilişkin sonuçlar bu dolunayla gündeminizde olabilir. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ev ve aile hayatınıza daha çok ilgi göstereceksiniz. Mart sonuna doğru Merkür’ün de bu alana geçmesiyle, aile içinde fikirsel paylaşımlar ve önemli görüşmeler gündeme gelmeye başlayacaktır.  

Kova ve Yükselen Kova

Mart ayının büyük çoğunluğu sizler açısından maddi konularda şifalanma ve rahatlama ile geçecek. Mart’ın ilk günleri yaşanacak olan Jüpiter destekli yeniay sizlere maddi konularla ilgili yeni girişimler için yardımcı olacak. Bazı ödemelerinizde ya da beklediğiniz finansal yardımlarda yeni durumlar meydana gelebilir. Ayrıca kendinize yeni kaynaklar bulmanız da bu yeniayla mümkün olabilir. 18 Mart ve civarında ise Başak dolunayı ile birlikte ortaklı işlerden gelmesini beklediğiniz maddi destekler gelebilir. Bu dolunay sizlere bazı konularda derinleşme ve kriz çözme için de imkan sağlayacaktır. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte iletişimde yoğun bir döneme gireceksiniz. Merkür’ün de desteğiyle mart sonu itibariyle projeler ve anlaşmalar hareketlenirken, birden çok seyahat planına da hazır olun.

Balık ve Yükselen Balık

Mart ayı sizler açısından son derece önemli olacak ve uzun zamandır beklediğiniz şifalanmayı getirecek. 3 Mart tarihinde sizin burcunuzda bir yeniay yaşanacak. Bu yeni ay 12 yıl sonra yeniden Jüpiter’in desteğini aldığınız ve hayatınızın birçok alanında yenilenme için size yardım edecek bir yeniay olacak. Hem ikili ilişkilerinizin hem de iş hayatınızın öne çıkacağı, her alanda kısmetlerin yoğun olacağı bu yeniayda karşınıza çıkan tekliflere ve size sunulan imkanlara dikkat edin. Bu fırsatlar hayatınızı değiştirebilir. 18 Mart ve civarında yaşanacak dolunay ile birlikte ise ay genelinde yaşadığınız yeniliklerin sonuçlarını görmeye başlayacaksınız.

Bu ay Güneş, Jüpiter ve Neptün sizlere ilahi destekler verecek. Hem korunduğunuzu hem de ruhunuzun beslendiğini fark edeceksiniz. 20 Mart’tan itibaren gökyüzünde Koç etkilerinin hakim olmaya başlamasıyla birlikte ise maddi anlamda yoğun bir döneme gireceksiniz. Merkür’ün de desteğiyle mart sonu itibariyle finansal projeler ve anlaşmalar hareketlenecek.  Astrolog Ecem Kızıltoprak

1988 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ecem Kızıltoprak, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans, 2013 yılında Torino Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nden yüksek lisans derecesinde mezun oldu. Kariyer hayatına Fikri Mülkiyet hukuku avukatı ve bu alanda yarı zamanlı öğretim üyesi olarak başladı. Ders verdiği dönemde ilgi duyduğu Astroloji üzerine eğitim...BLOOM SHOP