YAZAN: ASTROLOG MERAL ERDURAN

Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Yeni gelen ayda sizleri nelerin beklediğini öğrenmek için, Mayıs 2021 astroloji yorumlarına mutlaka göz atın!


4 Mayıs saat 5:49’da

İletişim gezegeni Merkür İkizler burcuna giriyor

Merkür İkizler burcunda yönetici durumdadır; yani burada güçlenir. Dolayısıyla iletişimdeki bütün kanallar dönem boyunca açık olacaktır. Bizler de Merkür’ün İkizlerde olduğu sürece daha rasyonel olabileceğiz. Hareket, hız, bilgi akışı, eğitim, sosyal yaşam ve iletişim gibi konular ajandamızda ilk sıralarda olabilir.

Günlük işlerimizi her zamankinden daha hızlı ve rahat halledebiliriz. Ay sonuna kadar işlerimizi ve projelerimizi yürütmek için gerekli bilgiye ulaşmak da kolay olacaktır. İnsanlarla iletişimimiz rahat ve akıcı olabilir. Fakat ilgimizi çekecek çok fazla konu olduğu için tek bir noktaya odaklanmakta zorlanabiliriz.

Merkür 30 Mayıs’ta İkizler burcunda ters hareketine başlayacak. Bu sebeple ay sonunda iletişim, eğitim ve seyahatle ilgili konularda yeni düzenlemeler söz konusu olabilir.

Düzenlemeler açıklandıktan sonra tekrar değişebilir. Dolayısıyla özellikle seyahatle ilgili plan yaparken değişken şartlara adapte olma konusunda enerjiler bizi sınayabilir. Esneklik bu dönemde oldukça işimize yarayacaktır. Merkür 23 Haziran’da düz hareketine dönecek ve Retro hareketinden dolayı İkizler burcundan çıkması 11 Temmuz’u bulacak.

Merkür’ün İkizler burcunda olduğu süreden öncelikli olarak İkizler ve yükselen burcu İkizler olan kişiler etkilenecektir. İkizler kendilerini daha rahat ifade ettiklerini fark edebilirler. Hareketli, aktif ve zihinsel olarak net olabilecekler. Merkür’ün ters hareketine döndüğü dönem ise İkizler için kendi düşüncelerini ve fikirlerini analiz ve gözden geçirmek için güzel bir fırsat olabilir. Hayata bakışlarını yeniden değerlendirip bazı fikirlerinde derinleşme sağlayabilirler.

Bu dönemde ikincil olarak diğer hava elementi burçları – Terazi ve Kova – etkileniyor. Terazi ve Kovalar, İkizlere benzer olarak kendilerini çok daha rahat ifade edebildiklerini görecekler. Sosyal ilişkilerini düzenleyebilir ve sosyal bağlantılarını arttırabilirler. Merkür’ün ters hareketi döneminde Terazi ve Kovalar geçmiş dönemde ilişkilerini kestikleri arkadaşları ya da sosyal çevrelerindeki kişilerle tekrar bir araya gelebilirler.

9 Mayıs saat 5:02’de

Venüs İkizler burcuna giriyor

Aşkı, sevgiyi, ilişkileri ve yaratıcılığı temsil eden Venüs’ün İkizler burcuna girmesi bu konularla ilgili zihinsel enerjilerin daha fazla ortaya çıkacağını göstermekte. İlişkilerde önceki dönemden farklı olarak iletişim daha fazla ön plana çıkaracaktır. Bir ilişki içinde bağlılık ve fiziksel ihtiyaçlardansa, zihinsel uyum ve bütünlük  daha çok önem kazanacak. İkili ilişkilerde arkadaşlık kavramı öne çıkıyor. Fikir alış verişi ve entelektüel uyum isteği artıyor.

Venüs’ün İkizler burcunda kalacağı 2 Haziran’a kadar devam edecek bu süreçte, sosyalleşme isteği ve ihtiyacı iyice tırmanabilir.

İletişim ve eğitim gibi alanlarda yeni fikirler ortaya çıkacaktır. İnternet ortamında yeni platformlar kurmak ya da burada aktif olmak oldukça beklenen bir durum olacaktır. Çünkü bu dönemde fikirlerimizi paylaşabildiğimiz sürece tatmin olabileceğiz.

Bu enerji, başta İkizler burcu mensupları olmak üzere, Terazi ve Kova burcundaki kişilerin ilişkilerinde başarı, iyimserlik, neşe ve hoşgörü getirecektir. Bu kişiler kendilerini daha rahat ifade edebilir, yaratıcılıklarının arttığını hissedebilirler. Özellikle İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olan kişiler çekiciliklerinin arttığını fark edebilirler. İkizlerin, ilişki kurma isteği her zamankinden katbekat fazla olabilir. Sosyal çevreleri yenilenebilir ve mevcut ilişkilerinde sorunlar yaşıyorlarsa bunlara kolaylıkla çözüm bulabilirler. Terazi ve Kova burçları bu dönemde daha aktif ve sosyal olmak isteyebilirler.

11 Mayıs saat 21:59’da

21⁰ Boğa burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor

Yeniay yeni tohumlar atmak ve başlangıçlar demektir. Boğa burcundaki Yeniay ise, hayattan daha fazla keyif almamıza, ılımlı ve uyumlu olmamıza ve aynı zamanda kişisel zevklerimize daha fazla yönelmemize olanak sağlar.

Boğa Yeniay’ı bize baharı, aşkı, beş duyuyu ve tensel zevkleri hatırlatırken, bu dönemde kendi ihtiyaçlarımızı belirleyerek bu konularla ilgili yeni tohumlar ekebiliriz.

Bu dönemde güvenlik ve süreklilik ön plana çıkarken, üretken ve yaratıcı olmamız kolay olacak. Kendimizi güvence altına almak en büyük önceliğimiz olacaktır. Fiziksel ihtiyaçlar ön plana çıkarken duygusal ve ruhsal olarak da güvence altında olmak ve huzurlu hissetmek istemekteyiz.

Yeniay derecesinin Neptün’le destekleyici açı içinde oluşu, kendi ihtiyaçlarımızı belirlerken sezgilerimizi de kullanmamız gerektiğini hatırlatıyor. Bu etki aynı zamanda yaratıcılığı oldukça destekleyici olacaktır. Yaratan, üreten ve ilham bekleyen herkes bu yeniay enerjisini somut adımlar atmak için kullanabilir. Değişim dönüşüm gezegeni Plüton’un destekleyici açısı tembellik etmemize kesinlikle izin vermeyecek. Böylece en derin istek ve ihtiyaçlarımızı bulup bunları yüzeye çıkartabiliriz.

14 Mayıs saat 1:36’da

Jüpiter Balık burcuna giriyor

Jüpiter 20 Haziran’da 1⁰ Balık burcunda ters hareketine dönüyor ve 28 Temmuz’da ters hareketinde Kova burcuna geri dönüyor. Jüpiter daha sonra tekrar 29 Aralık’ta Balık burcuna giriyor.

Jüpiter’in 2021’de Balık burcunda kalacağı 2,5 ay süresince ruhsal konular, maneviyat, hayatın soyut, elle tutulamayan ve gözle görülemeyen tarafı, kadersel olarak nitelendirdiğimiz olaylar ön planda olabilir. Sevgi, şefkat, sempati, empati, minnettarlık gibi duygular hayatımızın içine daha fazla giriyor. Kendimizden büyük bir varoluşun parçası olduğumuz ve daima korunacağımız gerçeğiyle daha derin bir boyutta yüzleşebiliriz.

Büyük planda – bizim kısıtlı zihnimiz ve egomuz nedeniyle yarattığımız isteklerin ötesine geçerek – bizim için “en iyi olana” niyet etmek önem kazanıyor. Tek bir hedefe odaklı isteklerdense, hayatın bize getirdiklerine mütevazı bir şekilde kabul vermek tüm enerjimizi yükseltecektir.

Bu dönemden en çok Balık burçları ve yükselen burcu Balık olan kişiler etkileniyor. Balıklar geliştiklerini ve hayatın olumlu tarafının kendilerine aktığını fark edebilirler. Kabul ve şükran duygusunun yükselmesi, hayatın içinde yaşadıkları her olayın onlar için nasıl bir mucize olduğunu fark etmelerine yardımcı olacaktır. İkili ilişkilerinde, eğitim, kariyer ve manevi alanda da Jüpiter Balıkları destekliyor olacak.

Bu geçişten ikincil olarak Yengeç ve Akrep burçları etkileniyor. Yengeç ve Akrepler hayatın olumlu tarafını kendilerine çekebilecekler ve ilişkilerini her düzeyde geliştirebilecekler.

20 Mayıs saat 22:37’de

Güneş İkizler burcuna giriyor

Merkür ve Venüs’ün ardından Güneş’in değişken nitelikteki bir hava burcu olan İkizlere girmesiyle her şey şimdi biraz daha hareketlenmeye ve hızlanmaya başlıyor. Zihinsellik, kavrayış, hareket, hız gibi konular gündeme geliyor. Şimdi öğrenmeye daha açık ve hevesli olabiliriz. Sadece zihinsel olarak değil fiziksel olarak da daha canlı ve hareketli olabileceğiz. Bilgi toplamak, bir şeyler öğrenmek ve yeni olanı denemek hoşumuza gidebilir.

Bu dönemde hayatımıza yenilik katmak önceliğimiz olacaktır. Aynı zamanda hayata karşı daha esnek olabiliriz; böylece adaptasyon gerektiren konularda zorlanmayacağız. Kısacası hayatın akışıyla birlikte hareket etmek daha kolay olacaktır. 21 Haziran’a kadar devam edecek dönemde duygulardan çok zihinsellik hakim olacaktır.

Bundan en çok İkizler burcu ve yükselen burcu İkizler olan kişiler etkilenecektir. İkizler yaşam enerjilerinin arttığını, zihinlerinin berraklaştığını ve yapmak istedikleri konusunda daha hevesli ve motive olduklarını fark edebilirler. Yeni fikirler ve yeni projeler için heyecanları yükselebilir.

İkincil olarak Terazi ve Kova burçları da bu dönemden olumlu olarak etkileniyor. Yaşam enerjileri artarken sosyal ilişkileri de düzene girebilir. Hem arkadaşlık hem de ikili ilişkiler konusunda parladıkları bir dönem olacaktır.

26 Mayıs saat 14:13’te

Ay 5⁰ Yay burcunda Dolunay Fazında, Ay Tutulması gerçekleşiyor

Dolunay dönemleri enerjinin doruk noktasına çıktığı, her şeyin apaçık ortaya döküldüğü zamanlardır. Bu dönemlerde mevcut enerji yükselir. Bazen günlük hayatın içinde somut bir durum oluşmaksızın, iç dünyamızda ve duygu durumumuzda inanılmaz dalgalanmalar olabilir. Tutulma dönemleri ise, bu etkinin biraz daha güçlendiği ve çoğu zaman içsel bazı konuları bitirip tamamladığımız zamanlardır.

Tutulmanın Güney Düğümünde oluşu, bizi geri çeken, tanıdık alışık olduğumuz ama ilerleme kaydedemediğimiz konuları göstermekte…

Bu tutulma etkisiyle kendi bildiklerimizde ısrar ederek, inançlarımız konusunda dediğim dedik davranabiliriz. Halbuki esnek olmak, yeni bilgiler edinmek ve verileri toplama sayesinde çok daha başarılı bir dönem geçirebiliriz.

Bu Dolunay’ın sorusu: “Kendi bildiğimden şaşmama konusunda neden ısrarlıyım? Yeni bilgilere ve yeniliklere kendimi açmaktan korkmama sebep olan şeyler nedir?” Bilgelik her zaman deneyimden değil, yeni olana kabul vermekten geçer.

Diğer taraftan tutulmanın Balık burcundaki Jüpiter’le yaptığı zorlayıcı açı inançlarımız konusunda kafamızın fazlaca karışacağına işaret ediyor. Danıştığımız kişiler bu dönemde ne kadar güvenilir sorgulayabiliriz. Mars ile yaptığı diğer bir zorlayıcı açı ise, kendi konfor alanımızı korumak ve güvende hissetmek uğrana mücadele etmeyi gerekli kılıyor. Fazlaca güdüsel davranmamaya ve kafamızın etrafına kalın bir kabuk örmemeye dikkat etmeliyiz.

Tutulma Yay burcunun 5⁰sinde olacağı için değişken burçların bu derecesinde kişisel gezegenleri olanlar etkilenecektir. Aynı zamanda, 25 – 27 Mayıs doğumlu İkiziler, 27 – 29 Ağustos doğumlu Başaklar, 26 – 28 Kasım doğumlu Yaylar ve 22 – 24 Şubat doğumlu Balıklar bu tutulmadan etkileniyor.Astrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP