Doğum tarihimiz, kişiliğimiz ve hayattaki seçimlerimiz hakkında tahmin ettiğimizden çok daha fazlasını söylüyor olabilir. Numeroloji ile yaklaşık 20 yıldır bu sorunun cevabını araştıran Numerolojist Josh Siegel’in numeroloji sistemini mercek altına aldık! İşte numeroloji 2020 rehberiniz! Josh Siegel’e göre, yaşadığınız hiçbir şey tesadüf değil. Siegel, doğum tarihiniz üzerinden hesapladığınız kişisel rakamınızın yeteneklerinize, ilişkilerinize, kariyerinize ve mutluluğunuza etki ettiğini söylüyor ve bu rakamı içinde bulunduğunuz yılın rakamıyla birleştirdiğinizde o yıla dair bazı ipuçları keşfedebileceğinizi belirtiyor. Biz de Siegel’in görüşlerinden yola çıkarak, yaşam yolculuğu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenleri rakamların keyifli dünyasıyla buluşturacak bir “Numeroloji 2020 Rehberi” hazırladık.

Kişisel rakamınızı nasıl hesaplamalısınız?

Kişisel rakamınızı öğrenmeniz için aslında yapmanız gereken çok basit. Sadece doğum tarihinizdeki ay ve gün rakamlarınızı toplamanız yeterli. İki haneli bir rakam elde ediyorsanız daha sonrasında bu iki haneyi de toplayarak tek bir haneye ulaşmanız gerekiyor.

Örnek: 

Doğum tarihi; 12 Mayıs

12+5=17

Daha sonra bu iki rakamı da toplayalım;

1+7=8

12 Mayıs doğum tarihli birinin kişisel rakamı; 8!

2020 yılına ait kişisel rakamınızı nasıl hesaplamalısınız?

Yine yukarıdaki örnekte olduğu gibi, bu yıla ait rakamları da kendi içerisinde toplamanız gerekiyor.

2+0+2+0=4

Yani bu yılın rakamı; 4!

Kişisel rakamınızı hesaplamak için de elde ettiğiniz iki rakamı toplamalısınız.

12 Mayıs doğum tarihini örnek almaya devam edersek, kişisel rakamı 8 olan bir kişinin 2020 yılındaki rakamının şu şekilde hesaplanması gerekiyor: 

Kişisel rakam 8 + yıl rakamı 4 = 12 

1+2=3!

Eğer siz de kendi kişisel rakamınızı bularak 2020 yılına ait özel rakamınızı belirlediyseniz sırada bu rakamların açıklamaları var. Numeroloji 2020 Rehberi’ne göre sizleri neler bekliyor, birlikte inceleyelim!

1. Planlar gerçeğe dönüyor

Yeniliği ve değişimi simgeleyen bu kişisel rakam, bu zamana kadar yapmış olduğunuz planların ve gerçekleştirmeyi umduğunuz hayallerin aktifleşmesi için bir fırsat. Artık eski yöntemleri ve geçmişe dair hataları geride bırakıp taze başlangıçlara yönelebilir ve bunu içinizdeki pozitif duygularla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikleri doğru belirlediğiniz ve sağlam adımlarla ilerlediğiniz müddetçe 2020 sizin için fark yaratan bir sene olma potansiyeli taşıyor.

2. İçgüdülerinizden verim alacağınız bir dönemi başlıyor

İş birlikleriniz, ilişkileriniz ve verdiğiniz yeni kararlar kişisel anlamda gelişmenize yardımcı olarak sizi geçmiş yılın mantıklı başlangıçlarından duygusal başlangıçlara yönlendirebilir. Bu süreçte biraz daha sakinleşerek tamamen kendinize odaklanabilir, hayattan ne beklediğinizi keşfedebilir, dengeyi ve uyumu yakalayabilir, yaşadığınız iyi-kötü her türlü deneyimi kucaklamayı öğrenebilirsiniz. İçinizden gelen sese güvenin ve kendinizi 2020’nin barışçıl akışına bırakmaktan çekinmeyin!

3. Sosyal çevreniz genişliyor

2020 sizin için sosyallik, eğlence, keyifli anlar ve tüm bunlara bağlı olarak birçok anı biriktirme şansıyla geliyor. Bu yıl belli ki sizin için çok renkli geçecek! Enteresan aktivitelere yönelebilir, uzun zamandır ertelediğiniz işlere başlayabilir, girdiğiniz yeni sosyal ortamlarda kişiliğinizin farklı özelliklerini keşfedebilirsiniz. Yaratıcılığınızı arttıracak olan bu süreç aynı zamanda duygularınızı açıkça ifade edebilme yeteneğinizi ve iletişim gücünüzü de kuvvetlendirebilir. Sanatsal yönünüzü geliştirmek için birçok fırsatla karşı karşıyasınız!

4. Disiplin ve mantık ön plana çıkıyor

Konsantrasyon, sıkı çalışma, hedef belirleme gibi konular önümüzdeki on iki ay boyunca gündeminizi önemli ölçüde meşgul edecek. Önceki senelere oranla kendinizi daha azimli, hedef odaklı, disiplinli hissedebilir ve bu özgüvenli duruşunuzdan dolayı aradığınız kişisel tatmine ulaşabilirsiniz. Güçlü duruşunuzun ve hayatınıza yaptığınız yatırımların, uzun vadede size tahmin ettiğinizden çok daha fazla meyve vereceğinin farkındasınız. Ancak sıkı bir rutine girerken bedensel ve ruhsal sağlığınıza da ihmal etmemeye mutlaka özen göstermelisiniz.

5. Maceracı yönünüz harekete geçiyor

Yeni bir yıl, yeni bir macera! 2020 ile her bakımdan kendinizi özgür hissederek yeniliklere tamamen açık bir ruh haline bürünebilirsiniz. Çevrenize yaydığınız bu olumlu ve uyumlu enerji, karşınıza birçok fırsat getirebilir ve bunları iyi değerlendirdiğiniz takdirde maceracı ruhunuzun hayatınıza kattıklarına siz bile şaşırabilirsiniz. Yeni yılla birlikte gizli kapasitenizi ortaya çıkararak riskler alabilir, rutini kırabilir ve hayallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz. 

6. Aile, sevgi ve duygusal bağlar önem kazanıyor

Geçtiğimiz yıllarda aidiyetsizlik, ailesel problemler, ilişki sorunları gibi sıkıntılarla karşı karşıya kaldıysanız 2020 yaşadığınız bütün üzüntüleri silip süpürmek için hazırlanıyor. Evinize, sevdiklerinize, partnerinize veya partneriniz yoksa potansiyel yeni bir ilişkiye kendinizi tamamen bırakacağınız, duygusal anlamda geliştiğinizi ve derinleştiğinizi hissedeceğiniz dolu dolu bir yıl kapınızda. Kendinizi hiç olmadığınız kadar hassas ve sevgi dolu hissedeceğiniz bu dönemde, etrafınızda birçok değerli insan biriktireceksiniz.

7. Uyanış ve kendine dönüş çanları sizin için çalıyor

Bu yılın cesaret veren ve yeniliğe hazırlayan enerjisi sizi epey etkiliyor! Fikirleriniz, 2020’nin ihtişamıyla daha da büyüyebilir ve kendinizi spiritüel anlamda yeni bir boyutta bulabilirsiniz. Bu zamana kadar düşünmediğiniz konular ve edinmediğiniz bilgiler, bir şekilde karşınıza çıkarak size sanki uzun bir kış uykusundan uyanıyormuş hissi yaşatabilir. İçgüdülerinize kulak vermekten çekinmeyip duygusal sallantılarla çok vakit kaybetmeden aradığınız esas anlamı keşfetmenin yollarını takip etmelisiniz.

8. Başarı ve maddi güç yükselişe geçiyor

Ödüller ve övgüler topladığınız bir sene olarak karşınıza çıkacak olan 2020, mental anlamda kendinizi son derece stabil hissettiğiniz, adımlarınızı kararlılıkla attığınız, objektif bakış açınızla birçok alanda başarıya ulaştığınız bir dönem olacak. Liderlik yeteneğinizin uyandığı bu sene içerisinde kendinizi insanları organize edip yönlendirirken, bir işin tüm sorumluluğunu ele alıp kolaylıkla başarıya ulaşırken, maddi anlamda önemli kazançlar elde ederken bulabilirsiniz. Kariyerinizde yaşayacağınız bu sıçramayla hayatınız yepyeni bir evreye geçiş yapabilir.

9. Tutku ve aşk size destek sağlıyor

Geçtiğimiz yıllarda birçok kötü deneyim yaşamış, inişli çıkışlı duygular arasında kendinizi kaybolmuş hissetmiş olabilirsiniz. Numeroloji 2020 Rehberi’ne göre döngünün son halkası olan 9 rakamı, yeni başlangıçlara bir adım kala eskiyi bırakma dönemine işaret ediyor. Bu süreçte artık sizden gitmesini istediğiniz duygularınızla vedalaşabilir, olmak istemediğiniz yerlerden ayrılabilir, tüm bu vedalaşmaların sonucunda da kendinize yeni bir kapı açabilirsiniz. Hayata karşı son derece tutkulu ve inançlı olacağınız 2020 yılında, hiç beklemediğiniz anda yeni bir aşk ayaklarınızı yerden kesebilir.

İlginizi çekebilir: Numeroloji Rehberi: Kişisel Rakamınızın 2019 Yılı Etkileri Nedir?

Kaynak: Numerology.com, Josh Siegel, Sun Signs 

BLOOM SHOP