Öz sevgi zihinde gelişen bir olgu olsa da aynı zamanda fiziksel olarak destek görmeye, doyasıya yaşanmaya ve kutlanmaya ihtiyacı olan somut bir değişimdir. Herkesin kendine karşı şefkat ve anlayış göstermeyi öğrendiği bu içsel yolculukta ise en büyük sığınağımız olan bedenlerimize de hak ettikleri ilgi ve özeni göstermemiz gerekir. Bu nedenle, öz bakım rutinleri kendini sevme yolculuğunun en temel basamaklarından birini oluşturur. Bununla beraber, hepimizin ne kadar birbirinden farklı yaşamları, zevkleri ve kişilikleri varsa öz bakım rutinlerinde de farklı karakterleri vardır. The Body Shop öncülüğünde başlayan kendini sevme yolculuğunda size rehberlik edecek 4 farklı tipten kendi öz bakım karakterinizi keşfederek hayat stilinize en uygun öz bakım rutinini öğrenin! 


Eforsuzluk Arayan

Her gün gittikçe uzayan yapılacaklar listeniz, geç saatlere kadar süren mesaileriniz, yetişmeniz gereken kalabalık bir aileniz varsa en az kendi sorumluluk anlayışınız kadar sağlam bir öz bakım rutinine de ihtiyacınız var! Kendi zamanınızdan ve enerjinizden ihtiyaç duyan herkese tereddütsüzce verebilirken, iş hak ettiğiniz ilgiyi kendinize vermeye gelince üşengeçliğiniz tutuyorsa, öz bakım rutininizi kendi temponuza uyarlamaya ne dersiniz? En az sizin kadar verimli ve çok yönlü ürünleri dahil edeceğiniz bir bakım rutini ile zamanınızı en iyi şekilde değerlendirirken kendinizi daha dengeli, özgüvenli ve mutlu hissedebilirsiniz.  

Rutinime hangi ürünleri dahil etmeliyim?

Anti-bakteriyel, anti-viral ve inflamasyon karşıtı, her derde deva çay ağacı yağını içeren The Body Shop 3’ü 1 Arada Yüz Temizleme Jeli, peeling ve maskeyi tek bir ürünle bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Banyoda kendinize ayırabildiğiniz değerli zamanınızı ise vücudunuzu temizlerken nemlendiren The Body Shop Nemlendiren Duş Jeli ile zenginleştirebilirsiniz. Makyaj rutininizde aradığınız eforsuzluğu ise çok amaçlı The Body Shop Likit Allık ve Ruj Kombosu ile yaşayabilirsiniz. 

Etik Güzel

Bir ürün alırken ilk dikkatinizi çeken temiz içerik listesi, organik sertifikaları, çevre dostu paketlemesi ve etik üretim koşulları mı? Öz bakım rutininizde en az kendiniz kadar doğaya ve diğer canlılara öncelik veriyor ve seçimlerinizin sürdürülebilir ve etik olmasına dikkat ediyorsunuz. Çevresel bilinciniz ile hareket ederken her daim doğru tercihler vermenin ne denli zor olduğunu da maalesef biliyorsunuz. Bu nedenle sizin için öz bakım rutininizde yer verdiğiniz her markanın etik, güvenilir ve transparan oluşu, en az kendinize ayırdığınız zaman kadar önem taşıyor. 

Rutinime hangi ürünleri dahil etmeliyim?

Ganalı kadınlar tarafından üretilen, tüm vücudu nemlendirmek için kullanılabilen The Body Shop %100 Doğal Shea Yağı çok yönlü olmasının yanı sıra sahip olduğu geri dönüştürülebilir dış ambalaj ile minimal hayat tarzınıza her açıdan uyum sağlar. %100 geri dönüştürülebilir plastikten üretilen The Body Shop Banyo Lifi ise cildinizi ölü derilerden arındırırken plastik tüketiminizi düşürür. Bakım rutininizin en önemli adımı olan güneş kreminde de tercihinizi vegan ve resif dostu içeriğe sahip The Body Shop Skin Defence Güneş Korumasından yapabilirsiniz. 

Bakım Uzmanı

Düzenli bir şekilde takip ettiğiniz, özenle geliştirdiğiniz, vazgeçilmez bir öz bakım rutininiz halihazırda zaten var! Bununla beraber güzellik sektöründeki gelişmelerine büyük bir ilginiz, belirli bir bilgi birikiminiz ve güzellik dolabınızda yeterince ürününüz de bulunuyor! Kendinize ayırdığınız bu değerli zamanı bir üst seviyeye çıkarmak ise öz sevginizi desteklemek için yapabileceğiniz en keyifli pratiklerden biri olabilir. Eminiz sizin de rutininize henüz eklemediğiniz bakım ürünleri mevcut!

Rutinime hangi ürünleri dahil etmeliyim?

Özel olarak seçtiğiniz serumları, yağları ve kremleri cildinizin daha iyi emmesini sağlamak ve yüzünüzü şekillendirmek The Body Shop Derinlemesine Etki Eden Cilt Bakım Roller’ı günlük cilt rutininize ekleyebilirsiniz. Vücudunuz içinse The Body Shop Spa Of The World ™ Ethiopian Coffee Sıkılaştırıcı Kahve Özlü Krem ile peeling yaparak kahvenin uyarıcı gücü ile daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz. Birçok farklı maske, yağ ve serum ile beslediğiniz kafa derinizi de The Body Shop Fuji Green Tea Saç Peelingi ile derinlemesine arındırıp saçlarınızı bir sonraki bakım kürünüze hazırlayabilirsiniz. 

Trend Avcısı

Moda, kültür-sanat ve sinemanın yanı sıra konu öz bakıma gelince de her yeni trendi ve gelişmeyi yakından takip etmek size büyük keyif veriyor. Öz bakım rutininizi ve makyaj tarzınızı kendinizi dünyaya ifade etme biçiminiz olarak görüyorsunuz. Rutin adı altında geçse dahi hayatınızın her alanında olduğu gibi öz bakımda da değişimden, yenilikten ve en son teknolojiden hoşlanıyorsunuz. 

Rutinime hangi ürünleri dahil etmeliyim?

Her dönem popülerliğini koruyan, her tür cilt problemine; akne, leke, yaralar çare olabilen The Body Shop Çay Ağacı Yağı rutininizin tek değişmeyen ürünü olabilir. Son dönemde antioksidan özelliği ile gündeme gelen, yaşlanma belirtilerine karşı verimli sonuçlar elde eden C vitamini ise The Body Shop Vitamin C Yüz Serumu ile sabahları güneş kreminizden önce uygulayarak rutininize dahil edebilirsiniz. Sabahları hazırlamaya yeni merak sardığınız yulaf lapaları kadar size iyi gelecek The Body Shop Mediterranean Almond Milk Yatıştırıcı Yulaf Maskesi ise rutininizin sainleştirici içeriği olabilir.  

BLOOM SHOP