Biz yaşlandıkça cildimiz de eski canlılığını, parlaklığını ve elastikiyetini kaybeder. Giderek kendini daha çok belli etmeye başlayan ince çizgiler, kaz ayakları, sarkmalar da ciltte yaşanan bu değişimin en gözle görülür sonuçlarıdır. Tüm bu yaşananların sebebi vücudun kendini yenileme sistemi olan hücresel bölünmenin yaş ile giderek yavaşlamasında yatar. Bu nedenle olgun ciltler için en ideal bakım rutini hücresel yenilenmeyi destekleyecek, cildin kaybettiği mineral, antioksidan ve nemi geri kazandıracak ürünlerden oluşmalıdır. Olgun ciltler için en uygun, bakım rutinini adım adım yazımızda!


1.

Cilt Temizliği

Her bakım rutinin ilk adımı cildi makyajdan, kirden ve fazla yağdan arındırmaktır. Cilt temizliği aynı zamanda uygulanacak etken içeriklerin daha iyi özümsemesi için cildi hazırlar. Esansiyel yağlarla desteklenen nazik bir makyaj çıkarıcı, kurumaya meyilli olan olgun ciltleri önemli yağ ve minerallerinden mahrum bırakmadan; nemlendirerek temizleyecektir.

Makyaj Temizleyici, 70 TL

LUNA 3 Normal Ciltler için Yüz Temizleme ve Yaşlanma Karşıtı Masaj Cihazı, 1899 TL

2.

Cilt sıkılaştıran masaj

Olgun ciltlerde temizlik adımı küçük bir yardıma ihtiyaç duyabilir. Yaydığı titreşimler ve ince pürüzlü yüzeyi sayesinde temizleme kadar yaşlanma karşıtı bir etkiye sahip olan bir cihaz oldukça iyi sonuçlar doğurabilir. Sıkılaştırıcı masaj uygulaması sayesinde cilt sarkmalarının da önüne geçer.


3.

Yaşlanma karşıtı serum

Olgun ciltlere zamanla kaybedilen temel yağları, mineral ve antioksidanları kazandırmanın en iyi yolu doğal içeriklerden oluşan güçlü bir serumdur.

Pink Lotus | nemlendirici | yaşlanma karşıtı yüz serumu | tüm cilt tipleri, 280 TL

Yenileyici Gözaltı Serumu, 195 TL

4.

Göz altına özel ilgi

Yaşlanma belirtileri ilk kez kendini göz çevresinde gösterir. Bu durum, gözlerin etrafındaki cilt dokusunun en hassas, ince ve transparan yapıda olmasından kaynaklanır. Nem kazandıracak, koyu halkaların önüne geçecek ve parlaklık verecek bir serum ile olgu ciltler göz çevresine gereken ilgiyi gösterebilir.


5.

Hücresel yenilenmeye retinol desteği

Yaşlanma belirtilerini azaltmada en etkili olan içeriklerden birisi olan retinol zamanla yavaşlayan hücresel yenilenmeyi hızlandırarak var olan belirtileri azaltır ve ileriye yönelik koruma sağlar. Yoğun bir nemlendirici ile eşleştirilmesi, retinol kullanımı ile yaşanabilecek hassasiyetin ve kuruluğun önüne geçer. Cilt yenilenirken, nemlenir.

White Rose | yoğun nemlendirici krem | retinol ile, 150 TL

Pembe Kuvars Gua Sha, 230 TL

6.

Yüz şekillendirme

Sağlıklı ve parlak görünen bir ciltte kan dolaşımının rolü büyüktür. Yüz kaslarının gerginliğini alacak, sarkmaların önüne geçecek bir yüz şekillendirme aleti cilde elastikiyetini veren kolajenin doğal olarak üretilmesini ve lenf bezlerinde birikmiş toksinlerin atılmasını sağlar.


7.

İyileştirici merhem

Yaş almanın yavaşlattığı hücresel yenilenme aynı zamanda cilt üzerinde oluşabilecek yaraların, kurulukların, yanıkların veya morlukların eskiye göre daha zor iyileşeceği anlamına gelir. Bu nedenle, zengin antioksidan ve vitamin içeriği ile iyileştirici etki yaratan çok amaçlı bir merhemi yakınlarda bulundurmak, her tür cilt problemine hızlı çözüm sunar.

SOS Balm, 157 TL

Hidrolize Balık Kolajeni, 149 TL

8.

Kolajen takviyesi

Cildin sağlıklı tonunu, elastikiyetini ve esnekliğini borçlu olduğu kolajen bağ dokularının ve derinin ana proteindir. Cilt sağlığı için büyük önem taşıyan kolajenin vücut içindeki üretimi zaman içinde giderek azalır. Bu düşüşün cilt üzerinde istenmeyen fiziksel sonuçlarını önlemek ancak dışarıdan, doğru miktarlarda alınacak takviyelerle sağlanabilir.


BLOOM SHOP