Reiki’yi, evrensel yaşam enerjisinin şifasını hep bizden dinlediniz. Paylaştığımız yazılarda sizlere Reiki’nin fiziksel ve ruhsal dünyamıza yaptığı mucizevi dokunuşlardan, hayatımızı nasıl güzelleştirdiğinden ve başkalarının hayatlarına Reiki sayesinde nasıl dokunduğumuzdan bahsettik.

Yolu henüz Reiki ile kesişmemiş olanlar pek çok kez şu soruları sordular: Reiki’yi ilk defa deneyimlediğimde neler hissedeceğim, inanmasam da işe yarar mı?

Biz de bu defa kalemi Reiki öğrencilerimize uzattık ve onlardan ilk Reiki deneyimlerini bizlerle paylaşmalarını istedik!

Işıl Evrim Akgün, Yazar – Psikolog

Benim Reiki hikayem aslında biraz masalsı. Birçok eğitime ilgi duyduğum gibi Reiki de benim için öğrenilmesi, sonra mantık süzgecinden geçirilerek faydasına bağlı olarak uygulanıp uygulanamayacağına karar verilecek bir spiritüel öğretiydi.

İlk olarak Reiki 1’e gittiğimde eğitmenlerim beni uyumlama yaparken ışık ve ses gibi birtakım mesajlar alabileceğimi söyledi. Aynı şey Reiki 2 uygulamasında da geçerliydi. Yine uyumlama yapılacak ve ses, renk veya ışık gibi sahneler görebilecektim. Fakat iki uyumlamada da bana oldukça değişik bir sahneler göründü. İlkinde bir sinema yıldızını gördüm. Beni elimden tutup bir ata bindirdi. Ardından da Amerika’daki Özgürlük Anıtı’nın en üstüne çıkardı.

İki uyumlamada da aynı sahneleri görmek oldukça farklı bir deneyimdi. Eğitmenlerimin yorumu da şu şekilde olmuştu; yaşadığı döneminde yıldız olan bir oyuncu seninle temas etti ise sana yıldız enerjisi verdi demektir. Bu deneyimle ilgisi var mıdır bilmiyorum ama ardından kitaplar yazmaya başladım ve kitaplarım çok ilgi gördü, bir yazar olarak neredeyse tüm televizyon kanallarına konuk edildim. Ekran ışığım ciddi bir yükselişe geçti. Artık ne zaman bir televizyon programına davet edilsem aklıma hep Reiki uyumlamalarım gelerek tebessüm ederim…

Oya Turan, Marka uzmanı

Reiki ile işimin stresini özel hayatıma yansıttığım, kendimi hem fiziksel hem de psikolojik açıdan kötü hissettiğim bir dönemde tanıştım. Uyumlama sonrası kendimi hem daha hafif hem de daha enerji dolu hissediyorken, bu gerçekten Reiki’den mi kaynaklanıyor yoksa bir placebo etkisi mi yaşıyorum pek anlayamamıştım.

Eğitmenlerimiz ne olursa olsun Reiki uygulamaya devam etmemizi ve enerjimizin gün geçtikçe çoğalacağını söyledi. Gerçekten de dönüp baktığımda 2 seneki önceki ben ile bugün ki ben aynı yerde değiliz. Reiki sayesinde olaylardan etkilenmemeyi, insanlara karşı net olmayı ve kendi hayatımın önceliklerini belirlemeyi öğrendim. Reiki ile tanışacaklara söyleyebileceğim; inanın evrenin enerjisi gerçek ve sizi iyileştirmek için var.

Kevser Şahin, IT uzmanı

Reiki’yi ilk tanıdığım günden bu tarafa çok aceleci ve sabırsız olan taraflarım iyileşti. Artık üzücü olaylarda panik olmuyorum; mutlaka geçeceğini, bir çözümün mutlaka bulacağıma inanıyorum ve gerçekten de hep öyle oluyor.

Beni pozitif anlamda içsel olarak çok geliştirdi. Haksızlığa uğradığım zamanlar bile bunu kavga ile değil sükunet ile halledebileceğimi gösterdi. Reiki iyilik ve güzellik adına beni çok bambaşka biri yaptı ve Reiki’yi bana sevgiyle tanıtan biri olarak Hande’ciğime sonsuz gönül borcum var.

Ayşegül Sonuk, Matematik öğretmeni

Reiki’den sonra etrafımda uçuşup duran, anlamlandıramadığım, sürekli tamamlanması gereken şeyler tek bir noktada birleşip, benim en güzel halime ulaşmam için çalışmaya başladı. Eksik kaldığını hissettiğim bir çok şey bu yolla katot kutbunun Anot’u çektiği gibi birleşerek kocaman birliktelik oluşturdu.

Yalnız kaldığım, yardıma ihtiyaç duyduğum her anımda beni sarıp sarmalayan bir güç oldu. Yeni ve muhteşem arkadaşlarımı bana getiren dostluk yolu oldu ve en önemlisi de birliği ve bütünlüğü anlamama yardım etti.

Hande Özakhun, Pazarlama iletişimcisi /Reiki öğretmeni

Yıllar önce Reiki eğitimi almaya karar verdiğim zaman aslında Reiki ile ilgili hiç bilgili değilmişim. Aklımda sadece doğru öğretmeni seçmeliyim diye bir kaygı vardı diye hatırlıyorum. Aslında sadece yaşamam gerekeni yaşayıp hayatın benim için hazırladığı güzel sürprizleri beklemeliymişim. O zamanlar Reiki’nin bana bu kadar güzel kapılar açacağını nereden bilebilirdim ki?

Reiki 1 seviye eğitiminden sonra hayatım ile ilgili en büyük keşfim “farkındalığım” oldu. Hayatı farkında olarak yaşamaya başladım, fark ettikçe yaşadığım sorunların nedenlerini anlamaya başladım. Bugün geriye dönüp baktığımda anksiyete sorunum için çok büyük bir şifa kaynağı olduğunu söyleyebilirim.

Benim için Reiki’nin mucizeleri sadece benim şifalanmam ile sınırlı değil. Daha aldığım ilk eğitimde öğretmen olmayı ve başkalarına şifa verebilmeyi hayal ettim. Son birkaç senedir hem eğitim veriyorum hem de seans yapıyorum. Şimdi kendime soruyorum Reiki’yi deneyimlemek nasıl? İlk aklıma gelen cevap huzurlu bir gülümseme oluyor.

Elif Yenidoğan, Satış ve pazarlama direktörü

Çok yoğun, stresli ve üst üste sorumlulukların olduğu bir iş hayatım var. Reiki ile tanışmam da tamamen bu hengame içinde kaybolduğumu hissettiğim bir dönemde sevgili arkadaşlarım sayesinde oldu. Reiki’yi hayatıma kattığım günden beri etrafımda süregelen stres ve yoğunluğu en iyi ne şekilde yönetebileceğimi ve nasıl dengede kalacağımı da öğrendim.

Reiki, karakter olarak çok fevri bir insan olmama karşın konu ve kişiler karşısında sağduyumu en önemlisi de farkındalığımı arttırdı. Hayata, kişi ve durumlara en çok da kendi potansiyelime dair derin bir farkındalık hissi yarattığı ve anda kalarak tüm hayata olan konsantrasyon ve yaşama sevincimi arttırdığı için Reiki benim için çok çok özel.

İlginizi çekebilir!



Hande Özakhun & Aybike McDonough

Uzun yıllardır kurumsal firmaların pazarlama departmanlarında çalışan Hande ve Aybike, “ben ne yapıyorum, ne yapmak istiyorum, ne üretiyorum, varoluş amacım ne” gibi sorulara yanıt ararlarken Reiki, EFT, Mutluluk Kolay ve Mindfulness gibi farklı şifa yöntemleriyle tanıştılar. Uzun yıllar süren eğitimlerden sonra bu öğretilerde uzmanlaşıp eğitmen oldular. Şuan Reiki seansları yapıyor...



BLOOM SHOP