YAZAN: ALEYNA TEPE

Hem seyahat rotanızı planlamanıza hem de oturduğunuz yerden dünyayı keşfetmenize yarayacak kitapları sizin için araştırdık. İşte keyifle inceleyeceğiniz 6 seyahat kitabı!


The 500 Hidden Secrets of Istanbul  

Klasik turistik rotalardan sıkılmış ziyaretçilerin ve hatta yerlilerin, İstanbul’daki deneyimlerini zenginleştirmek için tasarlanmış bu kitap şehrin keşfedilmemiş güzelliklerini listeler halinde sunuyor. Bu listeler, en güzel restoranlardan plajlara, tarihi yapılardan lokal kahvecilere birçok keşif seçeneği sunuyor.


Wallpaper City Guide – Stockholm

Şehrin popüler restoranlarından müzelerine, gece hayatından lokal mağazalarına kadar en sevilen köşelerini, bakmaya doyamayacağınız fotoğraflarla keşfedebileceğiniz bu kitabın farklı şehirlere uyarlanmış hallerini de bulabilirsiniz. Lokal yazarların da desteğiyle hazırlanan bu rehber niteliğindeki kitap, şehrin kültürünü de tanımanıza olanak sağlıyor.


The New Outsiders

The New Outsiders kitabı, tatillerini şehrin kaosundan ve turistik lokasyonların kalabalığından uzakta geçirmek isteyenlere açık havanın tadını çıkarma yollarını sunuyor. Doğa ile uyumlanacağınız, dinginliğin ve canlılığın tadını çıkartacağınız, sürdürülebilir bir tatil planı yapmak istiyorsanız bu kitap sizin için iyi bir rehber olabilir.


36 Hours London & Beyond

Hızlı ve kısa bir tatil yapmak isteyenler için planlama işini kolaylaştıran, keşfedilmesi gereken en temel yerleri listeleyen bu kitap işinizi kolaylaştırabilir.  Londra’yı keşfetmek için yalnızca bir hafta sonunuz olsa bile en iyi deneyimi yaşamanızı mümkün kılan bu kitap, şehir merkezinde bulunan en popüler restoranları, müzeleri, galerileri ve daha fazlasını sizin için anlatıyor. 


Kinfolk Travel

Yavaş yaşamak felsefesini temel alan Kinfolk, yavaş ve mindful seyahatin püf noktalarını anlattığı bu kitapta İskandinav ülkeleri üzerinden planlanan birçok güzel seyahat rotası sunuyor. Seyahatinizin planlanma aşamasından bitişine kadar, nasıl daha anda ve farkında olabileceğinizi merak ediyorsanız bu kitap merakınızı gidermenize yardımcı olabilir.  


The Art of Travel

The Art of Travel isimli bu kitap, seyahat planı yapmaya en temelden başlamak, önce seyahatin ardındaki felsefeyi ve psikolojiyi keşfetmek isteyenler için “Neden seyahat ederiz?” sorusunu yanıtlıyor. Seyahate gitmek istememizin ardındaki motivasyonun, seyahatin bize verdiği mutluluğun ve tatil sonrası hissettiğimiz tatmin duygusunun nedenlerini bulabileceğiniz bu kitap seyahatinizi planlamaya başlamadan önce size rehberlik edebilir.
Aleyna Tepe

1997 yılında İstanbul’da doğan Aleyna, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında devam ediyor. Çocukluğundan beri duygu ve düşüncelerini yazarak ifade eden Aleyna, iyi yaşam konseptine duyduğu ilgiyi yazma tutkusuyla birleştirerek Live to Bloom’da editör olarak çalışıyor. Akademik ve deneyimsel olarak kendini...BLOOM SHOP