Burçin Ünaldı, 2009 yılından beri moda ve lifestyle üzerine blog yazmakta olup Türkiye’nin ilk blogger’larından biridir. Asıl mesleği akademisyenlik olmasına rağmen sevdiği ve ilgi duyduğu moda alanına tam zamanlı yönelmeye karar vermesiyle geniş kitlelere de ulaşmayı başarmıştır. Ünaldı, yoğun temposu içerisinde yarattığı düzenini ve başarısının sebeplerinden biri olan sabah rutinini Live To Bloom okurlarına anlattı. 

Ben hayatım boyunca güne hep erken başlayanlardan oldum, alarmsız saat 6.30- 7.00 arası uyanıyorum. Bu durum oğlum doğduktan sonra da bir zorunluluk haline dönüştü.

Sabah uyanır uyanmaz oğlumun yanına gider ve ona günaydın öpücüğü veririm. Bir süre sarılırız, böylelikle güne daha pozitif bir şekilde başlıyorum. Uzun süredir edindiğim bir alışkanlığım ise sabah birkaç tane taze nane yaprağı yemek, beni fresh tuttuğuna inanıyorum.

Günüm genel olarak son derece koşuşturmalı geçiyor ancak kahvaltı yapmadan asla güne başlamıyorum. 10 senedir pilates yapıyorum, haftada 3 gün düzenli olarak pilates derslerime gidiyorum.

Sabahları ise bedenim ihtiyaç duyduğu için strecthing (“esneme”) yapıyorum. Annemden aldığım genetik mirasın yanı sıra cildimi korumak için her sabah bir akşam önceden hazırladığım temiz suyla (kaynamış ve dinlenmiş) yüzümü yıkıyorum. Nasıl ki vücudumuzun suya ihtiyacı var aynı şekilde cildimizin de iyi bir nemlendiriciye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden iyi bir nemlendirici almaya özen gösteriyor ve önemsiyorum. Tonik olarak da zaman zaman gül suyu ya da soda kullanıyorum.

Stil önerisi: Sade bir stiliniz varsa aksesuar sizin gizli bir silahınız olmalı. İddialı renk ve desenleri kıyafetinize uyumlu olabilecek fular ya da küpeyle birlikte kullanabilirsiniz. Örneğin leopar deseninin size yakışmayacağını düşünüyorsanız çantanızın ucuna bir fular olarak bağlayabilirsiniz. Sadece trend diye kendinizi iyi hissetmediğiniz kıyafetleri giymemenizi öneririm, yoksa yıllar sonra fotoğraflarınıza bakıp pişman olabilirsiniz:)

Burçin Ünaldı’yı @styleboomblog instagram hesabından takip edebilirsiniz! Bu keyifli, stil sahibi hesabı sakın kaçırmayın.

BLOOM SHOP