SCIO vücuttaki virüsleri, alerjileri, besin hassasiyetlerini vücudun biyolojik reaksiyonlarını ve titreşimlerini saptayarak ortaya çıkaran bir sistemdir. Fiziksel ve enerjetik bedeni tarayarak ihtiyaç ve fonksiyon bozukluklarıyla beraber mevcut hasarlar hakkında bize bilgi verir. SCIO Kuantum Biofeedback sistemi hem fiziksel hem de psikolojik rahatsızlıkların kontrolünde fayda sağlamaktadır. Bu yazıda size SCIO NLP uygulamasının fayda sağladığı 5 alandan bahsedeceğim.

İlginizi çekebilir: Scio Kuantum Biofeedback Sistemi Nedir?

SCIO NLP uygulaması nasıl çalışır?

SCIO, harmonik frekans tekniklerini kullanarak akupunktur meridyenlerini dengeler. Rife frekansları kullanılarak da organlar otomatik olarak uyarılır ve polarizayon bozuklukları dengelenir. Homeopatik iyileştirme tekniklerinin ya da Bach çiçeklerinin enerjisi verilerek vücut pozitif bir tepki verecek şekilde uyarılır.

Zihin, beş duyu aracılığı ile topladığı bilgileri analiz ederken DNA frekans yapısı, bilinçaltı patternleri, akaşik kayıtlar ve bu yaşamımızdaki deneyimlerle edininen çekirdek inançlar gibi bazı parametrelere bağlı olarak çalışır.

Hayatın bizim kontrolümüzün dışında ilerlemesine sebep olan her şey, zihnimizde hakim olan bilinçaltı düşünce ve buna bağlı olarak hissedilen duyguyla doğrudan ilişkilidir. Değişim ancak bunların dönüştürülmesiyle mümkün olabilir. SCIO Kuantum Biofeedback sistemi ile uygulanan NLP (Neuro Linguistik Programming) uygulaması, derin bir düzlemde stres yönetimi için duygusal koçluk yapar. Kısıtlamalarımızdan, yanılsamalarımızdan ve kuruntularımızdan özgür kalmak için bize çıkış yolları sunar, bilincin genişlemesini destekler ve farkındalık seviyesi gelişir. İşte Scio Kuantum Biofeedback sisteminin katkı sağladığı beş önemli alan!

1. Kilo verme ve kan şekeri metabolizması yönetimi

Kilo verme ya da kan şekeri metabolizması bozukluklarında SCIO ile uygulanan protokollerde öncelikle sindirim enzimlerinin eksiksiz analizi yapılır. Tespit edilen bozuklukların düzenlenip dengeye getirilmesi sağlanır. Seanslarda kan şekeri metabolizmasının düzensiz oluşunun ya da fazla kilo probleminin altında yatan asıl sebep ortaya çıkarılır.

Sindirim enzimlerinin yanı sıra vücuttaki tüm mineral, aminoasit, hormon, vitamin ve diğer enzimlerin metabolizmalarının durumlarındaki kronik ve akut eksikliklerin belirlenip dengelenmesi ile içten dışa doğru bir zemin hazırlanmış olur. Ayrıca özellikle tiroid hormonlarının dengelenmesi, pankreas, karaciğer, kalın barsak gibi detox organlarının uyarılarak dengeye getirilmesi, yağ kırmaya yönelik biorezonans ve elektro-akupunktur uygulanır.
 
Fazla kilonun vücutta depolanmasına neden olan tüm metabolik bozukluklar incelenerek kişiye yönelik spesifik çalışmalar yapılır. Yeme döngüsünün altında yatan duygusal nedenlerin ortaya çıkarılması ve bilinçdışı alanlarda farkındalık kazandırılır.

2. Dikkat eksikliği

Öğrenme zorlukları ve öğrenme bozuklukları, dikkat eksikliği, odaklanma sorunları, otizm ve disleksi gibi problemler, hiperaktivite ve dürtü kontrol bozuklukları dahil bir çok sorunun çözümünde özellikle çocuk, genç ve ergenler üzerinde uygulanan zeka güçlendirme ve IQ artırımı gibi protokolleri sayesinde okul ve sınav dönemlerinde başarı yakalamak Quantum Biofeedback yöntemleriyle mümkündür.
 
Beyin taraması (EEG) yapıldıktan sonra beyinde hangi dalga formlarının hakim olduğu tespit edilir. Alfa, Beta, Teta ve Delta dalgaları bazında yapılan ölçümden sonra dengeleme yapılır; öğrenmenin, odaklanmanın ve yaratıcılığın söz konusu olduğu Alfa dalgasının baskın olması sağlanır. Özellikle dikkat eksikliği, odaklanma problemleri, hiperaktivite ve dürtü kontrol bozuklukları gibi sorunların yaşanmasına neden olan duygusal sebepler de tespit edilerek protokoller uygulanır.

3. Alerji

Vücudun aşırı duyarlı olduğu her türlü maddenin tespit edilmesinin ardından, spesifik olarak bu maddelere karşı hassasiyetin giderilmesi için desensitizasyon çalışmaları uygulanır.

İlginizi çekebilir: Bahar Alerjisi ile Baş Etmenin 5 Etkili Yolu

4. Besin hassasiyet desensitizasyonu

Günümüzde işlenmiş gıda ve ürün pazarının yaygınlaşıp etki alanının genişlemesiyle birlikte doğal beslenmenin yerini alan hazır ya da işlenmiş gıda tüketimi son derece yaygındır. Organik gıda üretimi yapan bazı firmaların haricinde çoğu yiyeceğin ve tüketim ürününün gittikçe doğallıktan uzaklaştığını gözlemlemek mümkündür. Bu nedenle, son zamanlarda toplumda besinlere karşı hassasiyet ve gıda intoleransı gibi çeşitli metabolik rahatsızlıklara eskiye oranla daha sık rastlanmaktadır.
 
Sindirim metabolizmasını dengelemek, alerji ya da hassasiyetimizin olduğu tüm besinleri ortaya çıkarıp bu gıdalara karşı aşırı duyarlılığı ortadan kaldırabilmek için SCIO ile kişiye özel desensitizasyon çalışmaları yapılmaktadır.

5. Bağımlıklıklar ve sigara bırakma

Bağımlılıklardan kurtulmak, tüm zararlı davranış kalıplarını ve alışkanlıkları bırakmak ve tam bir iyileşme sağlamak ancak holistik bir yaklaşımla mümkün olabilir. Çünkü bağımlılıklar ancak fiziksel, zihinsel ve duygusal yönlerden ayrı ayrı ele alınarak ve neden-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirilerek bilişsel olarak tedavi edilebilir. Ayrıca içsel ve çevresel tüm stres faktörlerinin azaltılması da sağlanmalıdır.

Tüm uygulamalar kişiye özel koçluk yaklaşımı ile yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer.

İlginizi çekebilir: Bağımlılık Duygusundan Nasıl Kurtulabiliriz?Adi-Rasa Devi Dasi (Ayca İsbilir)

TED Ankara Koleji sonrasında Gazi Üniversitesi İktisat ve Uluslararası İktisat çift dal lisans bölümlerinden mezun olan Ayça İşbilir, 23 yıldır İnsan Kaynakları profesyoneli olarak kurumsal iş hayatına devam etmektedir. Kendisini “Bilinçli Yaşamın Kolaylaştırıcısı” olarak tanımlamakta. ACTP ICF (Accredited Coach Training Program International Coach Federation) akreditasyonlu Koçluk sertifikasyonu ile Hayatının Lideri...BLOOM SHOP