Astrolog Meral Erduran, yıldızlara bakarak kariyer, ilişki ve gündelik yaşamınıza etki eden konuların burçlarınıza etkilerini yorumluyor. Yeni yılın ikinci ayında sizleri nelerin beklediğini merak ediyorsanız Şubat 2021 astroloji yorumlarına mutlaka göz atın!

İlginizi çekebilir: Ay Döngüsü Ruh Halimizi Nasıl Etkiler?

1 Şubat saat 17:06’da

Venüs Kova burcuna giriyor.

Geleneksel bir toprak burcu olan Oğlak’tan çıkıp Kova burcuna giren Venüs, özgürleşerek dışa açılacak. Venüs burada, Oğlak’ın tedbirli, hesaplı ve dikkatli enerjisinden uzaklaşarak özgün ve bireysel sevgiyi arar. Fakat hala Satürn yönetimindeki Venüs, mesafesini korumayı da sürdürecek. Dolayısıyla aşkta derinleşmek istemeyebilir. Duvarlar hala yüksek kalacak.

Bu etkiyle ilişkilerde, fiziksel ve madde alanından, zihinsel alan içine gireriz. Arkadaşlık ve dostluk ön plana çıkar ve yakın ilişkilerden çok arkadaşlık ilişkilerine önem vermeye başlarız. 25 Şubat’a kadar devam edecek dönemde arkadaşlarımızla daha fazla bir araya gelmek isteyebiliriz. İkili ilişkilerde ve aşk ilişkilerinde ise, arkadaşlık olmazsa olmazımız olacak.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, bu konularda kısıtlamaların olması Venüs enerjisini biraz zorlayacak.

Bu durum içsel isyanlara sebep olabileceği gibi, bir araya gelmenin farklı yollarını araştırmamıza da yardımcı olabilir. Bu sebeple sosyal medya kullanımı ya da dijital bağlantı platformları aktifleşebilir.

Aynı zamanda toplumsal konulara karşı olan ilgimizin artması da mümkün… Çünkü Venüs Kova burcunda; sosyalleşmek, sosyal gruplar içinde olmak, dernekler veya yardım kuruluşları içinde kendini göstermek isteyecek. Bizler de kafaca anlaştığımız, ortak ilgi ve idealleri paylaştığımız kişilerle bir arada olmayı tercih edebiliriz. Dolayısıyla bu dönemde arkadaşlar sevgili, sevgililer ise arkadaş olabilir.

25 Şubat’a kadar devam edecek dönemde, ilişkiler, aşk, para, sanat ve manevi değerler gibi Venüs’ün yönettiği konularda idealist bir yaklaşım söz konusu olacak. Bu süreçte teknoloji, bilim, dijital platformlar, elektrik ve elektronikle ilgili alanlardan para kazanmak ya da yatırım yapmak söz konusu olabilir.

Başta Kova burçları olmak üzere, yükselen burcu Kova olan kişiler cazibelerinin ve yaratıcılıklarının arttığını, ilişkilerinde daha dengeli ve hoşgörülü olduklarını fark edebilirler.

İkincil olarak İkizler ve Terazi burçlarında doğmuş kişiler, Venüs’ün pırıltılı ışıklarında olumlu etkiler alacaklar. Venüs onlara çekicilik, yaratıcılık ve sosyalleşme imkanı verecek. Bunun yanı sıra Koç ve Yay burçları da Venüs’ten destek alan grup içindeler.

11 Şubat saat 22:05’te

23⁰ Kova burcunda Yeniay Fazı gerçekleşiyor.

Kova burcundaki Yeniay, geleceğe yönelik hayalleri, toplumsal konuları, yeni düşünceleri ve şimdiye kadar düşünülmemiş projelere başlayabilmeyi mümkün kılıyor. Bu Yeniay aynı zamanda Çin Yeni Yılının da başlangıcı olduğu için, yenilik ve yenilenme enerjisini de içinde barındırıyor.

Bu dönemde idealist ve özgün yaklaşımların tohumlarını atabiliriz. Her Yeniay’da, yarı bilinçli yarı bilinçsiz pek çok başlangıç yaparız. Bu Yeniay, geleceğe dair ne istiyorsak, nasıl bir beklenti içindeysek, bununla ilgili niyetimizi belirlemek için çok güzel bir zaman… Yani geleceğe yönelik hayallerimizi ne şekilde gerçekleştirebileceğimize odaklanabiliriz. Aynı zamanda ortak idealleri benimsediğimiz kişilerle fikir alışverişleri yapıp, projelerimizi tartışabiliriz. 

Tabi sadece kendi mikro dünyamızda değil, makro düzeyde de geleceğe dair planlar yapmamız, içinde bulunduğumuz Kova enerjisiyle fayda sağlamamıza yardımcı olacaktır. Geleceğe dair neler yapabildik? Gelecek nesiller için yeterince duyarlı olabildik mi? Artık kendimizi düşünürken bile bütünün içinde değerlendirmemiz gereken bir zaman dilimi içindeyiz. Dolayısıyla bütünsel duyarlılığımızı ortaya koymanın tam zamanı!

Yeniay haritasında hava elementinin baskın oluşu ve ateş elementinin hiç olmayışı dikkat çekici… Ateş elementinin eksikliği, güdüsel davranışlara yer olmadığını ve arzuların peşinden gitme isteğinden çok mantık ve rasyonelliğin ön planda oluşunu gösteriyor.

Dolayısıyla fikirler, planlar ve teoriler gündeme oturuyor. Mars’ın toprak burcunda yaptığı zorlayıcı açı, bu teori ve fikirlerin gerçek hayatta işe yarar olup olmadığını bize sorgulatacak. İşe yarar olabilmesi için de nelerin değişmesi gerektiğini hatırlatacak.

Merkür’ün hala ters hareketinde oluşu ve Yeniay ile birleşimi, geleceğe dair yapacağımız planların üzerinden daha sonra tekrar geçmemiz gerekebileceğini gösterecek.

18 Şubat saat 13:44’te

Güneş Balık burcuna giriyor.

Egoyu temsil eden Güneş parlamak, kendini göstermek ve ilgi toplamak isterken, Balık burcu, egodan ve bizi ruhsal bağlantıdan uzak tutan tüm sınır ve kimliklerden özgürleşmek ister. Sırf kendi bütünlüğü için değil, bütünün hayrı için olana yönelir.

Dolayısıyla Güneş’in Balık burcunda ilerleyeceği bir ay boyunca bizler de fedakarlık ve bütünlük konularıyla daha fazla ilgili olacağız. Bu sebeple yardım ve dayanışma ay boyunca ön planda olabilir. Güzel olan her şey ilgimizi çekerken, her şeyin içindeki güzelliği de daha net bir şekilde fark edebiliriz. Böylelikle yaratıcı süreçte daha aktif olabiliriz. Sanatsal aktivitelere ilgi artabilir. Aynı zamanda ruhsal konularla her zamankinden daha fazla ilgilenebilir, bütünün içindeki yerimizi daha çok sorgulayabiliriz.

Bu dönemden en çok Balık burçları ve yükselen burcu Balık olan kişiler etkilenecek. Balıklar enerjilerinin ve yaratıcılıklarının arttığını fark edebilir, duygularını her zamankinden daha rahat bir şekilde ifade edebilirler. Hayatın akışı içinde daha rahat hissedebilir ve günlük olaylar içinde her konuda daha kabullenici ve sakin bir tavır sergileyebilirler.

Balıkların yanı sıra Yengeç ve Akrep burçları da bu dönemde olumlu etkilenecek kişiler arasındalar. Yengeç ve Akrep burçları yenilendiklerini, temizlendiklerini ve arındıklarını fark edebilirler. İlişkilerinde daha anlayışlı ve kabullenici bir tavır sergileyebilirler.

21 Şubat saat 3:52’de

Merkür 11⁰ Kova burcunda düz hareketine başlıyor.

İletişim gezegeni Merkür, 8 Ocak’ta Kova burcuna girmiş, 30 Ocak’ta 26⁰ Kova burcunda da ters hareketine başlamıştı. 3 haftalık ters hareketini tamamlayan Merkür şimdi tekrar düz hareketine başlıyor. İletişim gezegenin düz hareketine başlaması, geçtiğimiz 3 hafta boyunca içselleştirdiğimiz konuların dışa açılımı anlamına geliyor.

Retro dönemini gerektirdiği gibi eleme ve düzenleme yaparak geçirdiysek, şimdi elimizde kalanlarla ileride ne yapabiliriz bunlara bakma zamanı gelmiş demektir! Merkür’ün ters hareketi aynı zamanda gizli saklı kalmış konuları açığa çıkarmış olabilir. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde karar aşamasına geldiğimizde neyin ne olduğunu daha net görebiliyor olacağız.

16 Mart’a kadar Merkür Kova burcunda yolculuğuna devam ederken, iletişim, haberleşme, medya, ulaşım ve eğitim gibi konularda daha rahat ve yenilikçi olabilmemize yardımcı olacak.

İlginizi çekebilir: 30 Ocak Merkür Retrosunda Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

25 Şubat saat 16:12’de

Venüs Balık burcuna giriyor.

Aşk, güzellik ve yaratıcılık gezegeni Venüs Balık burcundayken yücelir. Burası Venüs’ün en rahat ettiği yerlerden biridir. Venüs, Balık burcunda duyarlı, ılımlı, şefkatli ve sıcaklıktır. Kalbi sadece kişilere değil, evrendeki tüm canlılara açıktır. Sevgisi aşk sevgisinden, evrensel olan tanrı sevgisine ulaşır. Aynı zamanda sanat ve yaratıcılığın var olduğu her yerde en üst düzeyde çalışmaktadır. Balık sınırların ötesine geçmekle ilgili bir burç olduğu için, Venüs buradayken yaratıcılık ve aşkta sınır tanımaz.

Böylelikle bizler de 21 Mart’a kadar olan dönemde, evrensel bakış açısını benimseyip kalbimizi açabileceğiz.

Çevremizdeki kişiler ve sevdiklerimizle problemlerimizi kolaylıkla halledebilir ve dargınları barıştırabiliriz. Çünkü bu dönemde affetmek her zamankinden daha kolay olacak.

Aynı zamanda zayıf ve mağdur durumda olanlara her zamankinden daha fazla zaman ayırmak isteyebiliriz.

Bu dönemde başta Balık burçları ve yükselen burcu Balık olan kişiler, yaratıcılıklarıyla birlikte cazibelerinin de arttığını fark edebilirler. Çevrelerinde pek çok hayran belirebilir ve ilişkileri her zamankinden daha uyumlu bir şekilde ilerleyebilir. Eğer ilişki sorunları varsa bu dönemi olumlu olarak kullanarak sorunları çözmek ve tatlıya bağlamak mümkün…

Yaratıcılık sürecinde sıkıntı yaşayan Balıklar varsa bu dönem bu konuda da onları destekliyor. İlham perileri geri dönebilir. Benzer şekilde Yengeç ve Akrep burçları da bu dönemden olumlu olarak etkilenecek kişiler arasında. Yengeç ve Akrepler ilişkilerinde huzurlu, mutlu ve uyumlu bir sürece girebilir. Eğer tıkanan ilişkileri varsa bu dönemde bunları çözmek için oldukça uygun olacak. Daha fazla anlayış ve hoşgörü tüm zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olacak.

27 Şubat saat 11:17’de

8⁰ Başak burcunda Dolunay Fazı gerçekleşiyor.

Yeniay’daki girişimlerimizin meyvelerini toplamaya hazırlandığımız ve her şeyi mükemmelleştirmek istediğimiz bir dönemdeyiz. Bu Dolunay’da yaşayacağımız ikilem, bütünü görmek ve detaylarla ilgilenmek arasında kalmamıza sebep olabilir. Balık bize büyük resme bakmamızı söylerken, Başak önce önümüzde ilgilenmemiz ve halletmemiz gereken pek çok iş olduğunu söyleyecek. Makro düzeyden mikro düzeye geçerken, baktığımız ormanın içine zoom yaparak ağaçlara odaklanmaya başlıyoruz.

Venüs’ün Balık burcunda Güneş’le birleşiyor olması ve Ay’ın karşısında yer alması, gerçeklerle bağlantı kurmakta zorlanacağımız ve hayal dünyasının bize daha çekici geleceğini göstermekte. Yani günlük hayatın içinde ilgilenilmesi gereken işe yarar, somut konular varken biz hala her şeyi güzel ve tatlı gösteren pembe gözlüklerimizle hayal aleminde kalmayı tercih edebiliriz.

Kova burcundaki Satürn’ün Dolunay’la yaptığı tedirgin edici açı, kurallar ve toplumsal yaptırımların önümüze engel olarak gelebileceğini gösteriyor. Fakat burada reformist Uranüs’ten destek alarak bir çıkış yapabilir, işlemeyen şartları değiştirme konusunda rahat olabiliriz.

İlginizi çekebilir: Arketipler ve Astroloji: Burcunuzun Karakter Özelliklerini KeşfedinAstrolog Meral Erduran

1974 yılında İstanbul'da doğan Meral, Şişli Terakki Lisesini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. 2001 yılında Astroloji Birliği Derneği'nde düzenlenen eğitime katılarak, iki sene süren temel/ileri seviye eğitim programlarını birincilikle tamamladı. Takip eden yıllarda, İngiltere'deki Faculty of Astrological Studies'in ("FAS") uzaktan eğitim programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak...BLOOM SHOP