Cinsel hayatınızda eksik bir şeyler olduğunu mu hissediyorsunuz? Belki de partnerinizle olan iletişiminizde daha güçlü ve daha derin bir seviyeye ulaşmayı arzuluyorsunuz. Öyleyse tantrik seks cinsel hayatınız için bambaşka bir boyutun anahtarı olabilir.

Tantra bize şunları öğretir:

  • Bize neşe getiren şeyleri farkındalıkla seçmek,
  • Tam olarak anda kalmayı başarırken kontrolü bırakmak,
  • Bedenimizi gerçek bir tapınak olarak görmek.

Partnerinizle yakınlığınızı ve cinsel hayatınızı bambaşka bir deneyime dönüştürecek kolay ve güçlü tantrik teknikleri sizin için derledik. Keyifli okumalar!

Kendi kutsal alanınızı yaratın

Genellikle yatak odası olarak seçtiğimiz kutsal alanımız, uyumak ve sevişmek için kullandığımız yerdir. Kendi kutsal alanınızı yaratırken önce yatak odanızdaki enerjiyi temizlemek için adaçayı tütsüsü yakmakla başlayın. Yatak odanızdaki dağınıklıktan ve televizyon ya da bilgisayar gibi gereksiz enerji tüketicilerinden kurtulun. Kendinizi güzel nevresim takımları, kokulu mumlar, doğal kristaller ve hislerinizi uyandıran bir ışıklandırmayla şımartın. Burası mucizenin gerçekleştiği yer olacak; bu yüzden size iyi hissettirecek ve güzel görünecek bir atmosfer yaratın.

Sevgilinizle derin bir göz teması kurun

Derin göz teması, gerçek yakınlığı yakalamanın en güçlü yoludur. Sevişmeye başlamadan önce birbirinizin gözlerine bakın. Bunu ilk başta rahatsız edici ya da komik bulabilirsiniz. Ancak gözlerimiz, ruha açılan kapılarımızdır ve cinsel ilişki sırasında göz teması kurmak, partnerimizle aramızda derin bir bağ kurar.

Tantrik masaj ile sevgilinizin duygularını uyandırın

Tantrik masaj, standart masaj uygulamalarına benzemez. Tantrik masaj dokunuşu, partnerlerin tenleri kadar duygularına da dokunur. Tantrik masaja başlarken sevgilinizin yüz üstü yatmasını sağlayın ve vücudunun her noktasına dokunun. Bu dokunuş partnerinizi heyecanlandıracak ve cinsel enerjiyi uyandıracak. Ardından partnerinizin sırt üstü yatmasını isteyin ve yine vücuduna dokunun. Burada önemli olan, dokunduğunuz noktaların erojen yerler olmamasıdır. Erojen noktalar, tantrik masajın son adımıdır. Tantrik masaj, orgazmı hedeflemez; masaj yoluyla duyguları uyandırmayı amaçlar. Acele etmeyin ve içgüdülerinizin sizi yönlendirmesine izin verin.

Nefesi, sesi ve devinimi kullanın

Cinsel ilişkide nefesin, sesin ve devinimin önemini genellikle unuturuz. Bunun en önemli sebebi, tüm hayatımızı göğsümüzden nefes alarak geçirmemizdir.

Öncelikle karnınızdan derin nefesler alarak başlayın. Karnınızın her nefeste bir balon gibi şiştiğini hayal edin. Bunu her gün tekrarlayın, sadece cinsel ilişki sırasında değil. Hazır olduğunuzda karından nefes alma tekniğini partnerinizle daha derin bir bağlantı kurmak için kullanın. Birbirinizin karşısında oturun ve nefes alıp verişinizi senkronize hale getirin.

Bir kez nefesleriniz senkronize hale geldiğinde, nefes verirken ses çıkarmaya başlayın. Mutlaka seksi bir ses çıkarmak zorunda değilsiniz! Sesler, cinsellik merkezimizi uyarır. Bu yüzden cinsel ilişki sırasında kendinizi ifade etmekten korkmayın. Tantrik seksin anahtarı olan nefesi, sesi ve devinimi kullanarak partnerinizle bağlantı kurun.

Yab yum pozunda oturun

Yab yum, geleneksel bir tantra pozudur. Erkek bağdaş kurarak oturur, kadın bacaklarını uzatarak erkekle yüz yüze olacak şekilde kucağına yerleşir. Bu pozu kıyafetleriniz üstünüzdeyken de deneyebilirsiniz.

Yab yum pozunda göz temasını koruyun ve birlikte nefes alıp verin. Bedenlerinizin birbirleri içinde erimesine izin verin. Acele etmeyin. Tantrik seks, orgazma ulaşmak değildir; her anın ve her duygunun tadını çıkarmaktır. Tantrik seks ile, standart cinsel ilişkinin çok ötesinde derin ve spiritüel bir bağ kurmak hedeflenir. Yab yum pozu ile partnerler arasında yakınlık ve kalp bağlantısı kurulur.

Cinsel ilişki sonrasında o anın içinde ve sevgiyle kalın

Tantrik cinsel ilişkiniz sona erdikten sonra birbirinizi kucaklamak için zaman ayırın ve acele ederek temiz enerji alanınızı bozmayın. Cinsel ilişkiniz sona erdiğinde duşa girmek veya toparlanmak için acele etmeyin, anda kalın ve huzurun tadını çıkarın.

Tantrik seks hiçbir zaman sona ermez, sevgilinizle fiziksel olarak yan yana olmasanız da etkisi günler boyunca devam eder.

BLOOM SHOP