İyi olma halini bulma yolculuğuna ilham veren, değişim yaratan konuşmacılar ve uzman eğitmenler eşliğinde şehrin merkezinde, LG XBOOM Go with Meridian deneyim sponsorluğunda Live to Bloom Wellness Kanyon‘da ile yeniden buluşuyoruz. Bütünsel olarak bedeni ve zihni besleyen, iyi hissettiren deneyim ve sohbetler için 15-19 Nisan tarihlerini ajandanıza not edin ve rezervasyonlarınızı şimdiden yaptırın!


Program Akışı

📍G Katı, MindBody Room I&II

Herkese açık ve ücretsiz MindBody Room I & II deneyimleri için tek yapmanız gereken Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak kayıt olmak (*).

(*) Sağlığını ve hareket alanını önemsediğimiz için tüm MindBody Room deneyimlerini sınırlı sayıda kişinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Tüm deneyimler 50 dakika sürecektir. MindBody Room’ların hava kalitesi HEPA filtreleme sistemi de içeren çoklu filtrasyon sistemi ile ortamdaki zararlı partiküllerin yüzde 99,97’sini, zararlı gazları ve kötü kokularını yakalayan,  temiz, kaliteli havayı Clean Booster özelliğinin sağladığı 360 derece direkt fan ile 7,5 metre uzaklığa, eşit bir şekilde itebilen LG Puricare sayesinde korunacaktır.

15 Nisan, Cuma

Origins: Zeyneb Uras ile Shaken to Awaken

16:00 – 16.50

Yaşam hep destek; fırtınalar seni uyandırmak için yaşanır. Bırak havalansın, hafiflesin kalıplar. Gel nefesine, gel bu ana. Canlı, yaratıcı, sevgi dolu tek ana. Kalbine, gücüne güven. Yarının tohumlarını atmaktasın. Zeyneb Uras ile eşsiz bir deneyim sizi bekliyor.


16 Nisan, Cumartesi

Origins: Tuğçe İnam ile Energising Flow

14:00 – 14:50

Yoganın canlandırıcı ve güçlendirici etkilerini deneyimleyeceğimiz bu derste bedenin olasılıklarını keşfetmeye hazır olun!


Selin Persentili Aral ile Öz Sevgi ve Mutluluk Sanatı

16:00 – 16:50

Mutluluk Sanatı, 14. Dalai Lama ve Psikiyatrist Howard Cutler’ın beraber yazdığı “Mutluluk Sanatı – Yasam Rehberi” ve Pozitif Psikoloji ve esneklik teorilerinin kurucusu Martin Seligman’ın öğretilerini temel alıyor. Her ikisi ile ayrı ayrı çalışmış olan Sertifikalı Sağlık ve Wellness Koçu Selin Persentili Aral, mutluluk bilimini aydınlatıyor. Hayattan alınan tatminini arttırmak için kullanılan pratik yöntemleri, negatif duyguları azaltırken pozitif duyguları geliştirmeye yardımcı olan bilimsel teknikleri paylaşıyor. 


Kl. Psk. Billur Kurt ile Sound Bath: Connect to Your Vibration

17:00 – 17:50

Her şeyin bir titreşim olduğu bu evrende, gerçek doğamızın ahenkli titreşimleriyle uyumlanmak niyetiyle buluşuyoruz. Kendi sesimiz ile birlikte oturacağımız bir meditasyonun ardından ses banyosu titreşimlerin dönüştürücü gücüyle kendimize doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.


17 Nisan, Pazar

Dilek Gün ile Vinyasa Flow (Level II)

14:00 – 14:50

Hayatın akışına bedenimiz, nefesimiz ve zihnimiz uyumlanabilir. Deneyim boyunca bedensel hareketleri bir tür meditasyona çevirerek bedeni, zihni ve nefesi müthiş bir harmoni içinde ana davet eden vinyasa akışı daha önce birkaç kere yoga yapmış herkese uygun.


Meltem Fakabasmaz ile Aura Cleansing & Balancing Chakra

15:00 – 15:50

Bedende yer alan 7 ana enerji merkezi kendini ifade etmekten, sezgileri güçlendirmeye, sosyal ilişkilerinden aşk hayatına, kendi gerçeğini yaşamaktan yaratıcılığına yaşamın birçok alanında varoluşunu etkiler. Enerji merkezlerinin sağlıklı bir şekilde çalışması bedensel, ruhsal ve zihinsel bütünlüğü sağlar. Bloke olduklarında bizim için gerekli olan enerji bedene giremez dolayısıyla fiziksel ve psikolojik rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. 


Alara Kazak ile Inner Glow

17:00 – 17:50

Bahar ayı beraberinde getirdiği tüm dış faktörler ile bedeni kış döngüsünden çıkararak bir tür içsel arınmadan geçirir. Bizleri yaza hazırlar. Dönüşümü destekleyen pozları ve beden zihin bütünlüğünü yakalayan bir yoga akışı da bu süreci en iyi şekilde kutlar. İçsel keşfe yönelik yumuşak ve enerji veren yoga akışı her seviyeden kişi için uygundur.


📍G Katı MindBody Room II (powered by Air Arts)

Air Arts Hammock Yoga

Air Arts Hammock Yoga kurucusu Mine Melek ve öğrencileri Gülbin Çetindemir Aslıhan Erakgün tarafından verilmektedir. Air Arts Hammock Yoga, baskısız inversiyon terapisinin rehabilite edici yönü sayesinde yaşam kalitesini ve bütünsel sağlığını arttırmaya yarayan yerçekimsizlik ilkelerine bağlı kapsamlı bir disiplindir. Fizik yasalarına meydan okuyan hareketler yapıldığı sırada kişiyi tutan hamak omurga üzerindeki basıncı azaltmayı ve kasları uzatıp güçlendirerek vücudu ayak parmaklarından başa kadar doğrultmayı hedefler. Bedeni yerçekiminin kuvvetinden hafifletirken bütünsel sağlığı destekleyen ve formda tutan eşsiz bir deneyimdir.

Cuma, 18:00 – 18:50

Cumartesi, 13:00 – 13:50 / 15:00 – 15:50

Pazar, 16:00 – 16:50


Air Arts Hammock Restorative Yoga 

Air Arts Hammock Yoga kurucusu Mine Melek ve öğrencileri Gülbin Çetindemir Aslıhan Erakgün tarafından verilmektedir. Air Arts Hammock Restorative Yoga; kas, eklem, bağ dokusu ve sinir sisteminin onarım süreçlerini uyararak hem travmatik yaralanmaları önlemek hem de var olan yaraları iyileştirmek için kullanılan terapik bir hamak tekniğidir. Hamağın sağladığı ağırlıksız olma hali vücuda, eklem ve bağ dokularda sıfır baskı yaparak, esnekliğinin sınırlarında dolaşmasına imkan tanır. Yere oldukça yakın olan bir hamak ile gerçekleştirildiği ve yüksek performans gerektirmeyen pasif bir çalışma olduğu için her seviyeden kişiye uygundur. Katılanlara hayatın hızlı temposundan arınarak yavaşlamayı, özgürce bırakabilmeyi ve teslim olmayı aşılar.

Cumartesi, 18:00 – 18:50

Pazar, 13:00 – 13:50 / 18:00 – 18:50


📍Etkinlik Alanı

Herkese açık ve ücretsiz Etkinlik Alanı sohbetleri için tek yapmanız gereken Rezervasyon Yap butonuna tıklayarak kayıt olmak!

15 Nisan, Cuma

Uzm. Dyt Dilara Koçak ile Hep Daha İyiye & Geleceği Besle

15:00 – 15:50

Sağlık, hem bedenin hem de ruhun tam bir iyilik halinde olması durumudur. Hayatın her alanında dengeyi sağlamak, bütünsel bir iyilik getirir. Bizlerin iyi olması için doğanın da iyi olması gerekir. Artık tabağımıza aldığımız besinleri sadece kendi sağlığımız için değil, gezegenimizin sağlığı ve geleceği için de düşünmeliyiz. Çünkü doğa hasta, toprak hasta, hava hasta, su hasta. Yerel ürünler, coğrafi işaretli seçimler, bitki temelli beslenme, hem bizim hem de gezegenimizin sağlığı için önemli. Sen de sorunun değil çözümün bir parçası olmak için geleceğini ve gezegeni beslemenin yollarını Uzman Diyetisyen Dilara Koçak ile öğren!


16 Nisan, Cumartesi

Aslıhan Gözdem Kaya ile 5 Adımda Kendine İyi Gel

13:00 – 13:50

Yaşam tarzını değiştirmeye nereden ve nasıl başlayacağını bilmeyenler için Fonksiyonel Tıp ve Bütünsel Beslenme eğitimi almış Aslıhan Gözdem Kaya fonksiyonel beslenme, hareketli bir yaşam tarzı sürme, kaliteli gece uykusu uyuma, stresi iyi yönetebilme ve ruhu besleyen ilişkiler kurabilmenin temellerini attığı kendine iyi bakmanın 5 adımını öneriyor.

 


Astro Ecem ile Tutulmaların Burcunuza Etkileri

14:00 – 14:50

Tutulma mevsimi başlıyor! 2022’nin ilk Güneş ve Ay tutulması kapıda! 30 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasını 16 Mayıs’ta Akrep burcunda gerçekleşecek Ay tutulması takip edecek. Bu önemli tutulmalar seni ve burcunu hangi alanlarda etkileyecek?


Psk. Dr. Feyza Bayraktar ile Gerçek Benliğini Yeniden Keşfetme Yolları

15:00 – 15:50

Günlük yaşantımızda sürekli olarak kendimizi başkaları ile kıyaslayarak yaşıyoruz. Dış görünüşümüzü, sahip olduklarımızı, özelliklerimizi diğer insanlar ile karşılaştırarak kendimizi eksik buluyor ve bir nevi bedenimizi ve ruhumuzu kırbaçlıyoruz. Peki bu yıpratıcı halden nasıl çıkabiliriz? Öz şefkatimizi ve dayanıklılığımızı arttırarak zihnimizi öz eleştirilerden temizlemenin yollarını anlatan Uzman Psikolog Feyza Bayraktar hepimizin faydalanabileceği bir farkındalık pratiğini de paylaşıyor.


Dr. İrem Ergün ile Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşam

16:00 – 16:50

Uzun yaşam çalışmalarının amacı sağlıklı yaşam süresini uzatmak, her yaşta iyi olma halini korumaktır. Peki bu nasıl başarılabilir? Fonksiyonel Tıp Doktoru İrem Ergün herkesin hayatına dahil edebileceği uzun yaşam alışkanlıklarından, en iyi beslenme, egzersiz, uyku şeklinden ve sosyal bağların öneminden bahsediyor.


Dr. Gözde Utan ile Beden Dikkatini Arttırmanın İyileştirici Gücü

17:00 – 17:50

Bedenimizde yaptığımız bazı fiziksel, duygusal ve zihinsel eforlar var. Bedenin farklı bölgelerini farketmeden kasıp, hissizleştirir, sabit fikirler, işimize yaramayacak düşünceler içerisinde saatler geçiririz. Beden tekrarı bir yere kadar tolere edebilir, edemediği noktada şikayetlere, semptomlara, hastalıklara yol açar. Kişi beden dikkatini arttırmayı pratik ederse, bu eforları farkedip, bırakabilir. O anın içerisinde, kişi bedeninin ihtiyacına göre gerekli adımı atabilir. Bedeni hissetmek sağlıklı kalmanın en hafif ve sade yöntemidir. Bedenlerimizin kendini iyileştirme gücünü ortaya çıkarabilmenin yollarını Grinberg Method pratisyeni Dr. Gözde Utan anlatıyor.


17 Nisan, Pazar

Astro Ecem & The Sim Co ile 4 Element, Burçlar ve Kristaller

14:00 – 14:50

Ateş, toprak, hava ve su… Her şeyin başlangıcı bu 4 elementtir. Astrolojik olarak da bu 4 elementin haritalarımızda dengede olması önemlidir. Eksik veya fazla olması ise bazı sorunları beraberinde getirir. Peki bu element dengesizlikleriniz kristaller ve ve taşların büyülü doğasıyla iyileştirebileceğini biliyor musun? 


Meltem Özertem ile Feng Shui ile Yaşam Alanlarında Dönüşüm

15:00 – 15:50

Mekanlara dengeyi getirmeyi amaçlayan kadim bilgi Feng Shui rehberliğinde, doğada var olan yaşam enerjisinin, mekanlarımız aracılığı ile hayatlarımız üzerindeki etkilerini konuşuyoruz. Evlerimizde daha rahat, keyifli ve sağlıklı olmak için neler yapabiliriz, evden çalışanlar, sınavlara hazırlananlar, çalışma alanlarını nasıl düzenlemeli, 2022 senesinde, bereket, aşk, sağlık gibi önemli etkileri hangi yönler taşıyor, elementlere göre 2022 senesinin şanslıları kimler, kimler ise bu sene biraz daha dikkatli olmalı sorularına Feng Shui danışmanı Meltem Özertem yanıt verecek. 


Dr. Selin Su Atay ile Çakraların Bilgeliği: İçinizdeki Gücü Uyandırın

16:00 – 16:50

Her birimizde var olan, omurga hattı boyunca dizilmiş enerji merkezleri çakraların gökkuşağı renkleri ile temsil edilmesi tesadüf değildir. Çocukluktan yetişkinliğe geçerken hayatın renklerine olan merakımızı kaybediyor ve siyah, beyaz, şanslıysak grinin tonlarıyla yetiniyoruz. Bu seansta çakraların gelişimi, konuları, dengede ve tıkanık hallerinde nelere yol açtıklarını ve içimizdeki bilgeliği kullanarak çakraları nasıl şifalandıracağımızı konuşacağız.


BLOOM SHOP