Dünyamız salgın hastalık ile savaşmaya devam ediyor. Her ne kadar normalleşme sürecine girmiş olsak da henüz pandemi bitmedi ve eski normalimize geri dönemedik. Ancak yaz aylarının gelmesi ile birlikte biraz daha rahatladık ve daha fazla dışarıya çıkmaya başladık.

Maske ve dezenfektanlarımız ile birlikte evin dışına hatta sahil şehirlerine gitmeye başladığımız bu dönemde, cilt sağlığını bozmamız çok mümkün. Özellikle maskelerin ve alkol içerikli koruyucuların zarar verdiği cildimizi daha fazla yıpratmamak için ekstra özen göstermemiz gerekiyor. Bu nedenle, bu yaz yapmamız ve kullanmamız gerekenlerin sayısı biraz arttı diyebilirim.

İlginizi çekebilir: Cilt Sağlığınızı Koruyan En İyi 4 Güneş Kremi

Birinci adım: Derinlemesine cilt temizliği

Ürün: The Sim Co

Yaz aylarında cildi doğru temizlemek oldukça önemlidir. Büyük moleküllü güneş kremleri gözenekleri kapatarak cildin nefes almasını engeller ve sönükleşip yaşlanmasına neden olur. Bu duruma maske zorunluluğu da eklenince, doğru cilt temizliğinin önemi birkaç kat artıyor.

Cilt temizliğinde en önemli faktör doğru yüz yıkama jeli seçmek. Her akşam cildinizi kurutmayan, yıpratmayan ve pH dengesini bozmayan bir jeli tüm yüzünüze yayın. Ardından ölü deriden kurtulmak ve gözenekleri temizlemek için müslin yüz yıkama bezi gibi tamamen pamuktan üretilen ve cildi çizmeyen bir bez ile dairesel hareketlerle temizleyin.

Ürünü bu linkten inceleyebilirsiniz!

İkinci adım: Doğru nemlendirme

Ürün: The Sim Co

Tüm gün yıpranan ve yorulan cildi yatıştırıcı bir nemlendirici ile beslemek çok önemli. Güneşin zararlı etkilerine maskenin örtücülüğü eklenince, cilt daha fazla oksijene ve besine ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, ciltte dolaşan oksijeni harekete geçirmek, kan dolaşımı ve hücre yenilenmesini hızlandırmak ve ciltteki hassasiyeti yatıştırmak için nemlendiricinizi kristal yüz masaj aleti ile uygulamanızı öneririm. Pembe Kuvars Roller, cildi yatıştırıp, kızarıklıkların ve nemsizliğin zamanla azalmasına, sivilce izlerinin yok olmasına ve aydınlık bir cilt görünümü oluşmasına yardımcı olur.

Ürünü bu linkten inceleyebilirsiniz!

Üçüncü adım: Vitamin kullanımı

Beslenme rutininize C ve E vitamini yönünden zengin sebze, meyve ve çiğ kuruyemişleri dahil edin. Antioksidanlar, yüksek oksijen tutma kabiliyetleri sayesinde, güneşin yarattığı kurutucu ve yıpratıcı etkiden sizi koruyacaktır. Turunçgiller, karpuz, çilek, brokoli, karnabahar, badem ve benzeri besinleri yeteri kadar tüketmiyorsanız doktorunuza danışarak takviye gıda kullanabilirsiniz.

Dördüncü adım: Smootie’lerinizi spirulina ile zenginleştirin

Son dönemlerde smootie’lere eklenen toz gıdaların sağlık ve güzellik için ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu anlamda, yeşil bitki sularını zenginleştirmek için de kullanılan spirulina, yaz boyu kurtarıcınız olabilir. Yüksek antioksidan ve vitamin içeriği sayesinde cildinizi güneşin yıkıcı etkilerinden koruyacak olan bu tozu, her gün bir ölçü smootielerinize ekleyebilirsiniz.

Zor geçen birkaç ayın ardından biraz dinlenip nefes almak hepimizin hakkı. Ancak bu esnada, en büyük organımız olan derimizi ihmal etmemeli ve en iyi şekilde beslemeliyiz. Bol su, bol koruma ve bol bakım ile güzel bir yaz mevsimi geçirebiliriz. Hepimiz için sağlık ve huzur dolu bir sezon olsun.

İlginizi çekebilir:Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP