Fotoğraf: glamour.com

Özellikle Amerika ve İngiltere’de son zamanların en popüler cilt bakım uygulaması olan organik taşlar ile yüz masajı yapma akımı, çoğumuzun dikkatini üzerine topladı. Peki, en ucuzu 50 dolara satılan ve henüz ülkemizde orijinalleri bulunmayan bu masaj akımı ne işe yarıyor merak ediyor musunuz?

Jade Roller ismi ile raflarda yerini alan, silindir şeklindeki yeşim taşlı yüz masaj aletleri, uygulanan serum ve yağların “roll” , yani bir çeşit yuvarlama hareketi ile yeşim taşının enerjisini bir araya getirerek cilde yedirilmesini sağlıyor.

Cilt masajı için farklı kristallerin ve doğal taşların enerjisinin de kullanılması mümkün olmasına rağmen, bu akımda özellikle yeşim taşı ve pembe kuvars öne çıkıyor.

Çin’den dünyaya yayılan bu akımda Yeşim taşının kullanılma nedenleri şunlar:

  • Yeşim taşı yaşam gücü enerjisi olarak adlandırılan, “chi”nin dengelenmesini sağlar ve cildinizi negatif enerjiden arındırır. 
  • Özellikle göz çevrenizin ve yüzünüzün şişmiş olduğu günlerde, lenfatik drenaj etkisi yaratarak, kan dolaşımı hızlandırır ve ciltteki fazla ödemin atılmasına yardımcı olur.
  • Ciltte biriken yağ hücrelerinin kırılmasını sağlayarak kronikleşmiş sivilce oluşumlarının tedavi edilmesini sağlar.
  • Temiz bir formül ile üretilmiş olan cilt yağı ile soğuk uygulama yapıldığı zaman, cilt renginin eşitlenmesine, gözeneklerin küçülmesine ve göz altındaki mor halkaların azalmasına yardımcı olur.
  • Düzenli uygulama sonrasında, kan akışının hızlanması dolayısıyla, cilt elastikiyetini arttırır, anti-aging etkisi sağlar ve enerji temizliği sağladığı için stresi azaltır.

Yeşim taşı uygulaması nasıl yapılır?

En etkili ve rahat uygulamayı Jade Roller ile sağlarsınız. Ancak özellikle internet alışverişlerinde dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü düşük fiyatlar ile satılan sahte ürünlerle istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün değil.

Jade Roller bulmakta zorlanmanız durumunda, doğal taş satan mağazalardan silindirik şekilde kesilmiş olan yeşim taşını alıp aynı uygulamayı manuel olarak yapmanız da mümkün.

Yüzünüze cilt yağını sürdükten sonra, tercihen soğuk olan yeşim taşını boynunuzdan başlayıp alnınıza kadar çevirme hareketi ile çıkarın. Bu işlemi 5 dakika kadar tekrarlayın. Göz çevrenizde kırışıklık veya mor halka olması halinde, göz serumunuzu sürüp içeriden dışarı doğru hareketler ile uygulamayı gerçekleştirin.

Ayrıca, sivilce ve gözenek problemlerinizde, bölgedeki ödem ve enfeksiyonun dağılması için aşağıdan yukarı doğru masaj hareketi yapın ve bu esnada, gözenek sıkılaştırıcı ve sivilce kurutucu serumlar kullanın.

Gerçek yeşim taşı olduğundan emin olduğunuz rollerı aldıktan sonra enerji temizliği yapmanızı ayrıca öneririm. Temizlik konusunda kaya tuzu, toprak ve temiz su size yardımcı olacaktır.

Doğal taşların vücudunuzdaki negatif enerjiyi toplar. Bu nedenle  düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Aksi halde, fazla negatif yüklü taşlar enerjinizi olumsuz etkiler. Dilerseniz Jade Rollerınızı kullandıktan sonra, muhafaza ettiğiniz kabın içine kaya tuzu koyabilir, bu sayede sürekli olarak nötrlenmesini sağlayabilirsiniz.

Doğal taşların ve yağların enerjisinden aynı anda faydalanabileceğiniz bu uygulamanın kısa sürede favoriniz olacağına eminim. Etkisine inandığınız farklı taşlar ile de bu uygulamayı gerçekleştirmeniz mümkün.

Sağlıklı ve pürüzsüz ciltlere sahip olacağınız mutlu ve huzurlu günler dilerim!

İlginizi çekebilir!Simge Kamacı

1991 yılında, Ankara’da doğdu. 2014 yılında, lisans eğitimini burslu olarak girdiği Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Mezun olduktan sonra, inşaat sektöründe hizmet veren Rönesans Holding bünyesinde 2,5 yıl çalıştı. Eğitim hayatı boyunca özellikle kimya derslerine fazlasıyla ilgi duydu. Kozmetik ve bakıma olan ilgisini, kimyaya, tepkimelere ve bileşimlere olan ilgisi...BLOOM SHOP