YAZAN: DİLARA MORAN

Kundalini Yoga yapıyorsanız ya da spiritüellik ile ilgileniyorsanız muhtemelen aura terimini duymuşsunuzdur. Alışkanlıklarınız, hayat tarzınız ve her bir çakranızın gelişim düzeyi tarafından şekillendirilen aura, başkaları tarafından nasıl algılandığınızı da etkileyebilir. Tıpkı Dünya’nın manyetik alanı gibi, sizi zayıflatıcı dış güçlerden koruyabilmesi için sizin de onu korumanız önemlidir. Zayıf ve güçlü aura nedir, aura nasıl güçlendirilir? Sizler için yazdık!


Aura nedir?

Aura, Kundalini Yoga’da yedinci beden ve 8. Çakra olarak bilinir. Sizi çevreleyen elektromanyetik enerji alanı olan aura, alanınıza gelen tüm titreşimleri filtreler. Auranız, çevre ile enerji alışverişinin gerçekleştiği bilinç merkezidir. Bu elektromanyetik alanınız, enerjik savunmanızın ilk hattı, yaşam gücünüzün kaynağıdır. İçinizde olup bitenleri yansıtır. Auranızın sağlığı, iç dünyanızın sağlığını yansıttığı için, iç dünyanıza ne verdiğiniz veya iç dünyanızda ne ürettiğiniz önemlidir. Düşünceleriniz, yedikleriniz, şükran seviyeniz, nefesinizin gücü ve derinliği auranızı etkiler.

Auranızın güçlü ya da zayıf olduğunu nasıl anlarsınız?

Aura, prana’nızın (yaşam gücünüzün) kalkanıdır. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal sağlığınız aurada depolanır. Kişisel elektromanyetik alanınızın gücü sağlığınız ve dünyaya ne yansıttığınıza bağlıdır.

İnsan aurası herhangi bir yönde yaklaşık 2,75 metreye kadar uzayabilir. Topuğunuzdan ve ayak tabanınızın ortasından aurik kökünüz dünyaya bağlanır. Auranızın gücü, aurik kökünüzün derinliği tarafından belirlenir. Dengeli ve güçlü olduğunda, negatif enerjilere karşı koruyucu bir kalkan sağlar, ışıltı ve parlaklığı yansıtmaya yardımcı olur. Düşük auraya örnek vermek gerekirse, sokakta yürürken aurası zayıflamış biri bize doğru gelirse, aniden karşıya geçmek isteyebiliriz. Tersine, güçlü bir auraya sahip insanlara inanılmaz derecede ilgi duyarız.

Auranız güçlü olduğunda:

 • Doğal olarak güvenlik ve güven duyguları geliştirirsiniz.
 • Güçlü bir aura ve güçlü sinir sistemi, kendinizle daha fazla ilgilenmenize ve odağı dışarıdan içeriye yönlendirmenize yardımcı olur.
 • Güçlü bir aura gerçekçi olma ve yüksek iyiliğinizi destekleyen eylemlerde bulunma yeteneği verir.
 • Fırsatları kendinize çekme, algılama, yanıt verme, yakalama ve tutma duyarlılığı verir.
 • Çevrenizdekilere moral verirsiniz.
 • Tanıştığınız herkese karşı şefkatli, karizmatik ve çekici olursunuz.
 • İnsanlarla tanıştığınızda doğal kişiliğinizin parladığı anlamına gelir. Geniş bir elektromanyetik alana sahip olan herkes kendini rahat hisseder, etrafındakileri kolaylıkla ve güvenle kendine çeker.

Auranız zayıf olduğunda:

 • Belirsizliğe, güvensizliğe ve hatta hastalığa yol açabilir.
 • Auranız ciddi şekilde tehlikeye girdiğinde, kendinizi aşırı hassas ve savunmasız hissedersiniz.
 • Hayatınıza paranın, farklı fırsatların girmesine izin vermekte zorlanırsınız.
 • Auranızı yeniden inşa etmek için beslenmeye ve özellikle kendinize dönmeye zaman ayırmanız gerekir.
 • Elektromanyetik alanınız zayıf olduğunda, aynı zamanda enerjik saldırılara karşı savunmasız kalırsınız ve enerjisel olarak “kullanılırsınız”.

Auranızı nasıl güçlendirebilirsiniz?

Auranız sizi korumada ve olumlu kararlar almanızda önemli olduğundan, onu güçlendirmeye ve genişletmeye odaklanmalısınız. Auranızı ihmal ederseniz, onun zayıfladığını hemen fark edebilirsiniz. Güvensizlik, umutsuzluk, karar vermede zorluk ve kaygı auranızın zayıfladığına işaret eder. Auranızı yeniden güçlendirmeye başlarsanız, kendinizi hızlı bir şekilde güvende hissedersiniz. İşte auranızın zayıfladığını farkettiğinizde güçlendirmek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem:

1. Kundalini Yoga ve meditasyon pratikleri yapın.

Kundalini Yoga pratiği, güçlü bir aura oluşturmak için çok faydalıdır. Auranızı açıkça güçlendiren setleri, meditasyonları ve nefes çalışmalarını hayatınıza dahil edin.

2. Beyaz kıyafetler giyin.

Beyaz nesneler, diğer tüm renkleri ve ışığı yansıttıkları için beyaz görünürler. Kundalini Yoga’da beyazın tüm olumsuz etkileri yansıttığına, auranızı temiz ve dış etkenlerden uzak tuttuğuna inanılır. Beyaz giymenin sadece auranızı arındırmakla kalmayıp aynı zamanda enerji alanınızı da genişlettiğine inanılır. Böylelikle, auranız, pozitif enerjiyi yansıtırken ve yaşamınıza refahı çekerken sizi çevreler ve korur. Kundalini Yoga’da beyaz giymek kesinlikle şart değildir. Ancak tam da kendinizi iyi hissetmediğiniz zamanlarda, kendinizi tekrar iyi bir frekansa getirmeniz için beyaz tavsiye edilir.

3. Düşüncelerinize dikkat edin.

Düşünceleriniz enerjiden oluşur ve evren onlara yanıt verir. Çekim yasasına göre isteseniz de istemeseniz de aklınıza ne koyarsanız onu çekersiniz. Bu nedenle, zihninizi rahatlatmak ve meditasyon yapmak için her gün birkaç dakikanızı ayırın.

4. Mantra çalın.

Auranızı koruyucu ve parlatıcı etkisi olan Kundalini Yoga mantralarını her daim olduğunuz alanlarda çalın, dinleyin ve bunlara eşlik edin.

 • Mangala Charan Mantra – Aad Guray Nameh
 • Mul Mantra
 • Wahe Guru Wahe Jio

5. Aura Mist kullanın.

Abtira ile yaptığım iş birliği ile ortaya çıkardığımız Summon Your Magic – Aura Mist’i hayatınıza katın ve ihtiyacınız olduğu her an kullanın. Bu müthiş yüksek frekansları taşıyan Aura Mist, hem auranızı korur hem de bulunduğunuz alanlarda dengeleyici, canlandırıcı, parlatıcı ve aynı zamanda koruyucu görevi görür. Ruh halinizi iyileştirirken enerjinizi dönüştürmenize yardımcı olur ve frekansınızı yükseltir. En yüksek frekanslı bitki özlerinden oluşan frekans arttırıcı olan bu formül, aynı zamanda doğal kristallerin güçleri ve Kundalini Yoga mantralarının kodları ile daha da güçlendirilmiştir.

BLOOM SHOP