Müzik, güçlü bir stres gidericidir. Yatıştırıcı müzikler dinlemek, insomnia da dahil olmak üzere pek çok uyku problemini gidermek için etkili bir yöntemdir. Müziğin uyku için ne kadar önemli olduğunu anlamak için bebekleri uyutmak için söylenen ninnileri düşünmek bile yeterli.

Müzik, sağlıklı yaşamın ve iyileşmenin güçlü bir aracıdır. McGill Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmada, sevdiğimiz şarkıları dinlemenin beynimize dopamin salgılattığı görülmüştür. Dopamin hormonu, cinsel ilişki ve yemek sırasında da salgılanan bir hormondur. Müzik aynı zamanda anksiyeteyi azaltır, hatta ameliyat öncesinde rahatlatıcı müzikler dinletilen hastaların diğer hastalara göre daha hızlı sakinleştikleri gözlemlenmiştir.

Uyku müzikleri insan bedenini rahatlatır, nabzı ve nefes alma hızını yavaşlatır. Yavaş tempolu bir müzik dinlemek, vücudunuzdaki uyku hormonun üretimi tetikleyerek daha hızlı uykuya dalmanızı bile sağlayabilir. Enstrümantal şarkılar, bazı klasik parçalar, doğa sesleri ve yumuşak sesler uykuya dalmayı hızlandırmak için idealdir.

İşte rahat uykuya dalmanız ve derin uykuyu sürdürmeniz için derlediğimiz müzikleri bulabilirsiniz. İyi uykular!

Yağmur Sesi

3 saatlik bu video sadece rahatlatıcı yağmur sesinden oluşuyor. Yağmur sesinin özellikle insomnia rahatsızlığı yaşayan kişilerde uykuya dalmayı kolaylaştırdığı söyleniyor. Ayrıca meditasyon yaparken, rahatlarken, yoga sırasında ve çalışırken de dinleyebilirsiniz.

Marconi Union – Weightless

Tamamen rahatlatıcı bir müzikten oluşan bu şarkı, bedeni gevşeterek uykuya hazırlıyor. Uyku listenize eklemeniz gereken parçalardan biri.

Delta Dalgaları

Delta dalgaları, beyin uyku ya da meditasyon halindeyken ortaya çıkar. Uykunun en derin evrelerinde görülür. 8 saatlik bu uyku müziği, beynin uykuya dalmasını kolaylaştırıyor. Uyuduğunuz süre boyunca arkada açık bırakabileceğiniz bu müziği meditasyon ve yoga esnasında da dinleyebilirsiniz.

Rahatlatıcı Piyano

8 saatlik bu güzel piyano müziği hem zihninizi uykuya hazırlayarak hem de derin uykuda olduğunuz süre boyunca size eşlik edecek.

30 Dakikalık Derin Uyku

Bu 30 dakikalık derin uyku müziğini ister gece yatarken isterseniz de çok yorgun olduğunuz bir günde gündüz şekerleme yaparken iyice rahatlamak için dinleyebilirsiniz.

Solfeggio Uyku Müziği

9 saatlik bu müziğin temeli 528 Hz ölçüsündeki Solfeggio frekansından oluşuyor. Bu frekansın insan DNA’sını tedavi ederek orijinal haline getirdiği ve Solar Plexus çakrasını dengeleyerek daha özgüvenli olmanızı sağladığı söyleniyor.

Okyanus Dalgaları

Bu 3 saatlik uyku müziğinin içindeki rahatlatıcı okyanus sesleri zihninizi stresten arındırıyor ve uykuya daha hızlı dalmanızı sağlıyor.

Rahatlatıcı Harp Müziği

Dünyanın en güzel ses çıkaran enstrümanlarından biri olan harpın sesleriyle oluşturulmuş bu 6 saatlik uyku müziği oldukça rahatlatıcı. Meditasyon sırasında da dinlenebilir.

İlginizi çekebilir!

BLOOM SHOP