YAZAN: DİLAN GÜNAÇTI

Dileklerimizi, niyetlerimizi ve enerjimizi yükseltirken bazı günlerin özel enerjilerinden de faydalanıyoruz. Dolunaylarda serbest bırakma ve üzerimizdeki negatiften arınma üzerine çalışmalar yaptığımız gibi, yeni aylarda ise yaratım enerjisini harekete geçiriyor ve başlangıçlara kapılarımızı açıyoruz. 11.11 gününün anlamını ve enerjisel olarak önemini merak ediyorsanız, bu günü en verimli şekilde kullanabilmek için topladığımız ritüel ve çalışmaları içeren bu yazı tam size göre.


11.11 neden bu kadar özel?

11.11 zamanının hem saat, hem de gün olarak en önemli dilek dileme anı olduğuna inanılır. Bunun nedeni ise 1111 sayısının astroloji ve numerolojiye göre spiritüel anlamıdır. Ana melek sayılarından biri olarak da bilinen 1111 sayısını görmenin, kendi yüksek kimliğinle bağlantıya geçmek ve spiritüel gelişmenin başlaması için bir işaret olduğuna inanılır. Buna göre saatte 11.11’i gördüğümüzde veya çevremizde 111 rakamına denk geldiğimizde ilk içgüdümüz dilek tutmak olsa da aslında bu rakamın bize işaret ettiği daha öte bir anlam vardır.

11 rakamı numerolojide içgüdüyü ifade eder. Bilinçaltı ile var olan ilişki, içinizdeki ses ve mantıktan uzak olan ama bir o kadar da emin olduğunuz hislerinizi temsil eder. Başlangıçların habercisi de olan bu rakam, onu gördüğünüz çoğu zaman size bir mesaj iletmeye çalışıyor olabilir.

Bu rakamı gördüğünüzde dikkat kesilmeniz gereken şey o anda içinde bulunduğunuz durum, aklınızdan geçen bir düşünce veya baskın gelen bir his olabilir. İçinize dönmeyi ve onun ötesine bakmanızı işaret eden bu an sizi daha ileriye götürecek yeni başlangıçlar için bir kapıdır. Aynı zamanda spiritüel gelişme ve aydınlanma başlangıcını da işaret ettiği söylenen bu rakamı görmek, daha yüksek bir farkındalık seviyesine olan yolculuğunuzun anahtarı olabilir.

11.11 günü neler yapabiliriz?

11.11 yılın spiritüel anlamda en yüklü günü olarak nitelendirilebilir. Kendimizle bağ kurabileceğimiz, yenilikleri hayatımıza çekebileceğimiz ve yüksek bir farkındalıkla düşlediğimiz yaşamın frekansına uyumlanabileceğimiz bugün için yapabileceğiniz ritüelleri aşağıda sıraladık.

Kendini şımart, enerjini yükselt.

Kendini enerjini yükseltmenin en basit ve keyifli yolu, kendine zaman ayırmaktan geçiyor. İlgini ve odağını kendine yönlendirdiğinde, önceliğin kendin olduğunda etrafa yayılmış ve dağılmış olan yaşam enerjini tek bir merkezde topluyorsun. Kendine zaman ayırarak aynı zamanda öz sevgi ve öz şefkat pratiklerini, öz bakım rutininle birleştirdiğinde; kendini iyi hissetmekle kalmıyor, etrafına değerli olduğun enerjisini de yayabiliyorsun. Hayatımıza istediğimiz güzellikleri çekebilmenin anahtarlarından biri de bu enerjide saklı. Eğer vaktin varsa 11.11 gününde her zamanki öz bakım farklılaşarak kendini masaj, yeni aldığın bir cilt bakım maskesi, hevesli olduğun bir spor dersi, hep gitmek istediğin ama bir türlü vakit bulamadığın sanat galerisi ziyareti gibi etkinliklerle şımartabilirsin. Vaktin yoksa da kısa bir meditasyon yapacağın zaman aralığını yaratmak, kendine pişireceğin en sevdiğin yemek ve izleyeceğin huzurlu bir film bile kendini şımartmana yardımcı olabilir.

Kendine mektup yaz.

Yazı yazmanın rahatlatıcı bir yönü olduğu aşikâr. Kendi zihin akışını yakından görmek, sonradan tekrar gözden geçirebilmek ve yazarak kağıda döktüğün düşüncelerinle ayrışmak farklı farkındalıklara yol açabiliyor. Kendine bir mektup yazarak, 11.11 gününde o sene hayatına çektiğin şeyler için şükür edebilir; gelecek sene için niyetlerini yazıya geçirebilirsin. Hayallerimizi yazmak ve ayrıntılı bir şekilde açıklamak, hatta hayallerin gerçekleşmişçesine o anın içerisinden duygularını dillendirmek güçlü bir manifesting yani olumlama tekniğidir. Kendine yazdığın mektupta yılın senin için bir özetini çıkararak, bir sonraki döneme geçmeden 11.11 enerjisini hayatında yaratmak istediğin gerçeklik için kullan.

Vision board hazırla.

Görsel hafızamızın algımızda çok büyük bir rol oynadığı gerçek. Sürekli gördüğümüz imgelerin hafızamızda ve gerçekliğimizde yer ettiğini biliyoruz. Bu nedenle 11.11 gününün enerjisini aktive ederken, niyet ve dileklerimizi görselleştireceğimiz bir vision board yani görsel pano hazırlamak bugün için birebir ritüellerden. Belki güzel bir mum ve bitki çayı eşliğinde beğendiğiniz, size güzel duygular hissettiren ve kendinizi içerisinde hayal ettiğiniz görselleri toplayıp birleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu görselleri dergi ve gazetelerden kesebilir, dilerseniz internetten bulup çıkartabilir dilerseniz de bilgisayar üzerinden kolaj yapabilirsiniz. Bu etkinliği olabildiğince huzurlu ve keyifli bir ana dönüştürün, sonrasında da daima görebileceğiniz bir yere asabilir ya da telefon arka planınız yapabilirsiniz.

İmgeleme meditasyonu yap.

İmgeleme meditasyonu, kısaca hayallerimizi zihnimizde görselleştirdiğimiz bir meditasyondur. Bu meditasyonu yaparken kendimizi olmak istediğimiz yerde, görmek istediğimiz şekilde hayal edebiliriz. Bu imgeleme sırasında 5 duyu organımızı kullanmak; mesela eğer bir tatilde olduğumuzu hayal ediyorsak havanın sıcaklığını ve tenimizdeki hissini, o esnada yediğimiz bir şeyin tadını, burnumuza çalınan deniz kokusunu, duyduğumuz bir şarkıyı ya da yanımızda olmasını dilediğimiz kişinin sesini hayal etmek pratiğimizi güçlendirecektir. Görselleştirdiğimiz o sahnenin içerisinde hissettiğimiz duyguya tutunmak ve o hissi içimizde yaşatmak da bir başka püf nokta.

Hayallerini biriyle paylaş.

Yaratım enerjisini aktive etmenin ve frekansı yükseltmenin belki de en keyifli yolu; aynı noktada buluşabildiğin, enerjisi yüksek biri ile paylaşımda bulunmakta yatıyor. Sosyalleşmenin, aslında bireysel değil kolektif olduğumuzu hissetmenin en basit yollarından biri iletişimdir. Karşımızdaki insanı, onun hayallerini, ideallerini, mutluluklarını ve bazen de korkularını görmek aslında hiç birimizin yalnız olmadığını anlamaya; duyguların evrenselliğini idrak etmeye açılan kapıdır. 11.11 gününde, sevdiğin bir arkadaşınla ya da bir aile üyenle yapacağın içten bir sohbete vakit ayır. Karşılıklı hayallerinizden ve hedeflerinizden bahsedin, birbirinizi destekleyin, ortak hayaller kurun. Ortaya çıkacak olan güzel enerji hem sizi besleyecek hem de yapabileceğiniz bütün ritüellerden daha güçlü bir yaratım enerjisini açığa çıkaracaktır. Bir sonraki yılın tohumlarını kahve eşliğinde atın!

11.11 gününde yapabileceğiniz bu ritüeller ve uygulayabileceğiniz bu çalışmalar, yılın enerjisi en yüksek ve yeni başlangıçlara en açık gününü değerlendirmeniz için size örnek olabilir. Bu ritüelleri sadece 11.11’e özel değil, düzenli olarak yapmak ise niyetlerinizi ve hayallerinizi hayata geçirmenize ivme katacaktır.

BLOOM SHOP