Sosyal hayatınızda, iş dünyasında, ilişkilerinizde nasıl birisi olduğunuzu var olan her kişilik testini çözerek bildiğinizi düşünüyorsanız sizi daha önceden hiç duymadığınız seks karakterinizle tanıştıralım! Almanya merkezli, psikoterapist Vanessa Marin 15 senelik seks terapistliği deneyiminden, klinik araştırmalardan ve tanık olduğu birçok ilişki modelinden yola çıkarak 11 farklı seks karakteri tespit ediyor. Birçoğu aynı anda baskın olarak görülebilen, hatta Marin’e göre kendimizi en yakın hissettiğimiz 3 tanesini seçmemiz gereken bu karakterler, kendi istek ve arzularımızı anlamamızda ve böylelikle partnerlerimizle doğru iletişim kurmamızda bize yardımcı oluyor. Siz de 11 farklı seks karakterine göre nasıl birisi olduğunuzu öğrenin, aynısını partnerinizden yapmasını rica edin ve sonuçların sizi mükemmel cinsel uyuma götürmesine izin verin! 


Stres Atan

Seksi stres atma, rahatlama için kullanıyorsunuz. Belki de seksi hemen sonrasında hızlı ve rahat bir şekilde uyuyabildiğiniz ya da zihninizi boşalttığı için seviyorsunuz! Sizin için seksin olmazsa olması orgazm. Eğer orgazm olamıyor, bir başka dille tamamen “rahatlayamıyorsanız”, seksin eksik kaldığını düşünüyorsunuz. 

Kaşif

Sizin için seks bir oyun yeri! Cinselliği araştırmayı, öğrenmeyi, yeni şeyler denemeyi çok seviyorsunuz. Bu konularda kitaplar okumuş, eğitimlere, workshoplara katılmış bile olabilirsiniz! Konfor alanınızın dışına çıkmayı, rutininizi değiştirmeyi ve bu yolda eğlenmeye bayılıyorsunuz. Sizin için seks ciddi bir olay değil, aksine kötü deneyimleriniz hakkında bile gülmeyi çok iyi beceriyorsunuz. 

Eşitlikçi

Sizin için cömertlik cinsel hayatta var olması gereken en önemli kalitelerden birisi. Partnerinize verdiğiniz kadar almayı, aldığınız kadar vermeyi istiyorsunuz. Bunun için partnerinizin de sizin kadar istekli ve heyecanlı olması çok önem taşıyor. Partnerinizle açık bir diyalog kurmak cinsel hayatınızda mükemmel dengeyi bulmanızda size yardım edecek.

Verici

Sizin için seks partnerinize verdiğiniz bir hediye. Kendi deneyiminizden bile öte partnerinizin en iyi şekilde zaman geçirmesini önemsiyorsunuz. Eğer partnerinizi iyi hissettirebiliyorsanız, sizin de aldığınız zevk katlanıyor. Buna karşın size verilen ilgiyi almakta zorlanabiliyorsunuz. 

Koruyucu

Cinsellikte en önem verdiğiniz kalite güven hissi. Tüm ikili ilişkilerinizin temelini güven ve  oluşturuyor. Sınırlarınız var ve partnerinizin bu sınırları aşmamasını bekliyorsunuz. Geçmişinizde kötü cinsel tecrübeler, taciz yaşamamış olabilirsiniz. Bu sizi yetişkinliğinizde seksten güvence aramaya itmiş olabilir. Sizin için yakınlaşabilmenin ilk adımı partnerinizle emin olduğunuz bir bağ kurmaktan geçiyor

Tutkulu

Seks sizin için tutkulu, yoğun, baştan aşağı ele geçirici, hatta neredeyse biraz içgüdüsel bir deneyim. Kendinizi ana bırakmayı, rahat ve özgür olmayı seviyorsunuz. Size sanki zaman durmuş gibi hissettiren seksin olabilecek en iyi seks olduğuna inanıyorsunuz.  

Hedonist 

Cinsellik sizin için sadece fiziksel haz almak anlamına geliyor. Amacınız sadece iyi hissetmek! Günlük yaşantınızda dahil fiziksel iletişimden, dokunulmaktan çok hoşlanıyorsunuz. Birisiyle iyi seks yapmak için o kişiye karşı duygusal bir bağ hissetmenize gerek olmuyor. Kinestetik öğrenme yetisi olan birisiniz. Sizin için önemli olan aklınızdan geçenleri gerçek hayatta da deneyimlemek. 

Öncelik Veren 

Cinsel hayatınız sizin bir önceliğiniz. Yorgun olduğunuz veya zamanınızın olmaması gibi bahaneler üretmek istemiyorsunuz. Her daim partnerinizle yakınlaşacak zamanı yaratmaya çalışıyor, seks hayatınızı rutinleştirmeye çalışıyorsunuz. Bu durumda partnerinizin de sizin gibi cinselliğine öncelik veren biri olması önem taşıyor. Eğer aranızda bir uyum yakalayabilirseniz aynı gün, aynı saatte, aynı şekilde seks bile yapmaya başlayabilirsiniz! 

Romantik

Sizin için seks yapmak duygusal olarak bağlanmanın bir uzantısı. Cinsellik sırasında fiziksel haz kadar romantik duyguları ve samimiyeti de hissetmek istiyorsunuz. Partnerinizin de sizin kadar anda kalmasını ve yoğun duygular içinde olmasını arzuluyorsunuz. Yavaş, duygusal seksin en iyi tür olduğunu düşünüyorsunuz. Seks sırasında “Seni seviyorum.” cümlelerini söyleyebilir, göz kontağını arttırabilirsiniz. 

Spiritüel 

Sizin için cinselliğin sadece fiziksel hazdan öte, yüce bir amacı var. Bu amacın vücudunuzda olan bitenin dışında, insan aklından daha üstün bir enerjiye dayandığını düşünüyorsunuz. Dini inanışları yüksek veya Tantra gibi antik Doğu bilgeliklerine ilgili birisi olabilirsiniz. 

Maceraperest 

En zevk aldığınız seks yasakları delen, tabuları çiğneyen türde. Sizin için cinsellik heyecan hissetmek, keşfedilmeyen bölgelere girmek, yeni türler denemek anlamına geliyor. Cinsel hayatınızda her türde güç oyunlarına, BDSM’e yatkın olabilir, toplum tarafından “hoş görülmeyen” birlikteliklerden çok zevk alabilirsiniz. 

BLOOM SHOP