Artık orgazm farkındalığı ve kadının cinsel haz bilinci, geçmişe kıyasla çok daha fazla gündemde olan bir konu. Kendi vücudunu keşfetmekten çekinmeyen kadınlar farklı yöntemlerle orgazmın esrarengiz dünyasıyla tanışıyorlar. Bu dünya yalnızca kadınları değil, partnerlerine orgazm yaşatmaktan keyif alan erkekleri de kendi içine çekiyor. Özellikle de tantrik orgazm sayesinde partnerler arasında cinsel hazzın yanı sıra duygusal bağ da pekişiyor.

Ama unutulmaması gereken bir şey de var; tantrik orgazm deneyimi için mutlaka bir partnere sahip olmanıza gerek yok! Kundalini enerjisini ortaya çıkaran, tüm vücuda haz yaşatmayı hedefleyen bu orgazm türünü kendi kendinize de deneyebilirsiniz.

Tantrik orgazm nedir?

Tantra, omurgadaki enerjiyi harekete geçirmeye odaklanan Kundalini yaklaşımını benimseyen bir pratiktir. Bu pratik sayesinde kişi bir partner yardımıyla veya tamamen kendi başına orgazm dalgalarının etkisini uzatabilir ve tüm vücuda yayılan bir haz deneyimi yaşayabilir.

Amerikalı Tantra eğitmeni Mare Simone, tantrik orgazmın kadın ve erkekte farklı şekilde ortaya çıktığını belirtiyor. Mare’e göre, erkeklerde daha sistematik bir direnç disiplini gerekirken kadınlarda teslim olma dürtüsünün ön planda olması gerekiyor. Tantrik orgazmın; duygusal ve fiziksel zevke odaklanarak nefes yardımıyla tüm vücuda uyarılma duygusunu, hareketler ve rahatlama hissiyle yaymayı amaçladığını ve kısa süreli orgazmlara karşı bir duruş sergilediğini de belirtiyor.

Tantrik şifacı Michiko Takatani ise Tantrik orgazmla ilgili olarak şu sözleri dile getiriyor: “Tüm vücuda yayılan Tantrik orgazm, sizi fiziksel orgazmda olduğu gibi rahatlatırken enerjinizin tükenmesine değil, yeniden enerjiyle dolmanıza odaklanır.”

İlginizi çekebilir: Orgazmını Keşfet: Kadınlarda Orgazm Çeşitleri

Blokajları ortadan kaldıran bu deneyim için uygulamanız gerekenler

Takatani bu pratiklerde masajın etkili olduğunu söylüyor. Erojen bölgeleri içermeyen masajlarda bile vücuttaki kan akışının hızlanmasına katkı sağlandığı için enerji yenileniyor ve libido yükselişe geçebiliyor.

İlginizi çekebilir: En Hassas Erojen Bölgeler

Vücutta hangi bölgelere dokunmanın çakraları açarak enerji blokajlarını ortadan kaldırdığını öğrenmek isteyenler için Tantrik şifacılarla eğitim öneren Takatani, keyif veren bölgelerin kişiden kişiye değiştiğini belirtiyor. Genital bölgeler dışında sırt, boyun, yüz, kalça gibi birçok bölgenin masaj ve dokunuş yoluyla uyarılabileceğini ve zevkin tüm vücuda yayılan bir oluşum haline gelebileceğini anlatıyor.

Seksolog Dr. O’Reilly ise işin fiziksel boyutunu ele alarak G noktasının keşfedilmesi konusu üzerinde duruyor. G noktasının beyinle iletişim kurarak sinirleri harekete geçirdiğini ve tüm vücudu etkileyen bir haz duygusu yaratabildiğini ortaya koyuyor. G noktası, vajinanın üst kısmında alt karın bölgesinde yer alan bir nokta ve birçok sinire sahip olduğu için klitoris ve vajina duvarı sayesinde de uyarılabiliyor.

İşin püf noktasının tek bir noktaya odaklanmak olmadığını söyleyen O’Reilly, bilincinizi ana ve bedeninizdeki hislere getirdiğinizde yoğun bir seksüel keyif deneyimleyebileceğinizi ve hiç tahmin etmeyeceğiniz bölgelerinizde bile bu hissi yakalayabileceğinizi söylüyor.  

BLOOM SHOP