Yeni haftaya girerken wellness sektöründe yaşanan gelişmeleri, öne çıkan trendleri ve ilgi çeken haberleri sizler için derledik. Siz de dünyadaki gelişmelerden ilham alarak, hayatınıza wellness kavramını katmak istiyorsanız bu haberlere mutlaka göz atın! İşte 13 Eylül haftası için seçtiğimiz sağlıktan ekolojiye, kişisel gelişimden beslenmeye hayatın içinden wellness haber ve trendleri!


Kadıköy Belediyesi gürültü kirliliğine karşı farkındalık projesi gerçekleştirdi.

İstanbul Kadıköy Belediyesi, ilçede son zamanlarda artan gürültü kirliliğine karşı, teması Kadıköy Hepimizin olan bir farkındalık projesi geliştirdi. Mahalle muhtarlarından sanatçılara, esnaftan mahallelilere kadar birçok kişinin katıldığı projede, gürültü kirliliğine dikkat çekmek için çeşitli sokak performansları sergilendi. Hasta ve yakını, çocuğunu uyutmaya çalışan anne ve 65 yaş üzeri uyumaya çalışan insanların canlandırıldığı performans gösterileri oldukça dikkat çekti. Proje kapsamında mahallelilerin gürültü kirliliğine karşı rahatsızlıklarını belirten mektuplar da binaların dış cephelerine asıldı.

Kaynak: Kadiköy.Bel

Jennifer Aniston vegan ve hayvanlar üzerinde test yapmayan saç bakım markası, LolaVie’yi piyasaya süreceğini duyurdu.

Hollywood’un birçok ismi gibi kozmetik sektörüne giriş yaptığını duyuran ünlü oyuncu Jennifer Aniston, bitkisel bazlı, vegan ve zulümsüz içerikleriyle dikkat çeken yeni bir saç markasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kendi takma adı Lola’dan esinlenerek LolaVie adını verdiği saç bakım markasının silikonlar, parabenler, sülfatlar gibi koruyucu maddeler içermediğini söyleyen Aniston, kendi güzellik sırlarını da böylelikle sevenleri ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Kaynak: CNN

Meksika, Kuzey Amerika’da kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan ilk ülke oldu.

Meksika’da Genel Sağlık Yasa Tasarısı kapsamında hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik testler yasaklandı. Onaylanan yasa ile birlikte hayvanlar üzerinde test edilmiş herhangi bir bileşen ya da bileşenler içeren her türlü kozmetik ürünü Meksika’da pazarlanamayacak, üretilemeyecek ve ithal edilemeyecek. Kuzey Amerika’da kozmetik ürünlerinin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklayan ilk ülke olan Meksika, kıtanın geri kalanına zulüm içeren bu uygulamayı ortadan kaldırmak için harekete geçme baskısı yapıyor.

Kaynak: @the_happy_broadcast

Fransa Sağlık Bakanlığı, 25 yaşın altındaki tüm kadınlara doğum kontrol ilaçlarını ücretsiz olarak karşılayacak.

Bununla beraber 25 yaş altındaki tüm kadınların jinekoloji muayeneleri, yapılan testler, medikal prosedürler de ücretsiz olacak. Bu yeni düzenleme ile Fransa doğum sonladırma işlemlerinin görülme oranını azaltmayı ve kadın sağlığını en başından itibaren desteklemeyi hedefliyor.

Kaynak: The Guardian

Britney Spears’in yasal varisi ve bir süredir davalı olduğu babası, ani bir değişimle 13 yıllık yasal varisliğinin sona erdirilmesini talep etti.

13 senedir kızı Britney Spears’in hayatının her alanını kontrol eden ve yöneten babası Jamie Spears, sürmekte olan mahkemede Britney’nin varislik koşullarına dair yaptığı sarsıcı açıklamalar ve kamu oyu tepkisi ile yasal rolünden çekilmek istediğini belirtti. Verdiği dilekçenin akıbeti, 29 Eylül’de gerçekleşecek duruşmada belli olacak.

Kaynak: CNNLive to Bloom

Daha iyi bir seçim yaptık ve yaşama çiçek açtık!...BLOOM SHOP